Brýle utváří člověka

2

Celkový vzhled nevytváří pouze oblečení. Jak se říká „oblečení dělá člověka“, je tomu dle mého názoru stejně tak s i brýlemi. Ty přemění člověku image k nepoznání. Od pěkného elegantního vzhledu po šprta nebo podivína. Z toho důvodu bychom si měli dát záležet na jejich výběru a kombinovatelnosti k našemu šatníku. Zajímá vás něco ohledně brýlí včetně výběru a doporučení jejich koupě?

Historie

Brýle si postupem času prošly rozsáhlým vývojem od primitivní podoby až po tu současnou. První zmínka je z dob římského impéria, kde byla použita koule naplněná vodou, díky které docházelo ke zvětšování objektů či textu. Lidé se pak uchýlili k minerálům typu smaragdu (předchůdce slunečních brýlí) až po sférická sklíčka, které by dnes připomínaly lupu. O několik staletí později se jedno sklo začalo upevňovat do kulatých obrub. Čas plynul a dvě skla se začaly spojovat pomocí kosti, železa, stříbra, bronzu do tvaru „V“, s absencí nožiček. Tento typ se přichytával za klobouky nebo s pomocí provázků se závažíčky na konci. Prvotní druh nožiček zahnuté za uši se vyvinuly až v 18. století v Anglii. Od té doby se brýle vyvíjely a stále vyvíjí až po současnost.

Druhy obrouček vůči obličeji

Říká se, že různorodé tvary brýlových obrub jsou specifické pro daný druh obličeje. Na trhu se tak můžeme setkat s mnoha variantami od hranatých obdélníkovitých typů až po kulatějších lenonek atd. Ty se pak vybírají podle typu obličeje, zdali je hranatý, kulatý, oválný nebo srdcovitý. Každému typu obličeje sedí něco jiného, proto různé tvary doporučuji předem ozkoušet.

Souhra s oblečením

Před tím, než se uchýlíte ke koupi nových brýlí, si musíte říci, ke kterému oblečení je chcete nosit a jakého vzhledu tím chcete dosáhnout. Brýle s tenkými kulatějšími obroučkami mohou působit jednoduchým elegantním dojmem nebo také dojmem á la Harry Potter, zatímco silnější obroučky působí více extravagantním dojmem.

Barvy bychom též neměli opomíjet, jelikož se dají pěkně sladit s barvou našeho outfitu. Volbou stejné barvy docílíte jednotného vzhledu. Na formálnější události nebo důležitá jednání je tento jednodušší elegantní styl dobrou volbou. Zato na různé módní přehlídky, akce aj. bychom  měli dát prostor  zvýraznění našeho obličeje v podobě tlustších obrouček zajímavých vzorů i barev.

Chci nové brýle, kde je koupím?

Dlouhou dobu si chci koupit další brýle, jelikož je nosím každý den a beru je jako důležitý módní doplněk. Momentálně mám tlustší, trochu hranatější červené brýle s nožičkami v imitaci žlutého dřeva (můžete je vidět na fotce). Pěkně zvýrazní můj obličej a můj outfit, jelikož mám přírodně zrzavé vlasy a světlejší pleť. Ale na formálnější události nebo tam, kde bych chtěl působit elegantnějším dojmem, nejsou zcela vhodné. Proto sháním další, které bych rád střídal s dosavadními.

bryle

Hledal jsem všude možně po internetu optiku, která by mi nabídla zajímavé, kvalitní brýle, a to včetně perfektního servisu, protože se nejedná zrovna o malou částku. Nebylo to zrovna jednoduché, poněvadž jsem se dočetl z mnoha zdrojů, že velkoobchodní optiky kupují nekvalitní brýle, na které si následně můžou dovolit poskytnout velké slevy. Za takové brýle bych nerad utratil své peníze, jelikož si potrpím na kvalitu. Na nákup v některé z velkých optiky jsem tedy zanevřel.

Prostějovská optika Wagner

Začal jsem se proto ptát ve svém okolí, zda někdo neví o nějaké. Většina mi řekla, že si své brýle koupili právě v těchto optikách. Objevili se i tací, kteří mi doporučili jednu optiku, která by vyhovovala mým požadavkům. Řekli mi o této malé optice, kde majitel prodává velmi zajímavé kousky a ví, co komu padne. Nedalo mi to a hned jsem po svém návratu domů začal zjišťovat bližší informace. Dočetl sem se z recenzí chválu o množství brýlí, kvalitního vyšetření a následného doporučení. Rozhodl jsem se, že navštívím prostějovskou optiku Wágner. Ano, je to poněkud větší dálka z Pardubic, ale za brýle, které chci nosit dalších minimálně pět let, to opravdu stojí.

V příštím článku vás budu informovat, jak dopadla moje návštěva a jestli jsem odjel s prázdnou či nikoliv.

 

Použité obrázky: Pexels, Pinterest, Mark Morosse

Korekci provedl Štěpán.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here