Recenze

Galoše – neprávem opomíjený pomocník


Slyšeli jste už o galoších? Vaši rodiče nebo prarodiče nejspíše ano, a dost možná je pravidelně nosili. V dnešní době se na ně tak trochu zapomnělo. Ale to je špatně, a my vám ukážeme proč.

O galoších

Termín galoše označuje původně gumový ochranný návlek na boty vhodný do bláta, deště či sněhu. Chrání boty před nepříznivým počasím a udržují je krásné a čisté.

V dnešní době se vyrábějí především ze silikonu a mohou být různých tvarů i velikostí. Některé jsou pěkné, některé zas opravdu nemódní a ošklivé. Všechny však plní svůj účel – chrání botu uvnitř. Pokud máte kvalitnější boty, rozhodně se vyplatí se po galoších poohlédnout, zvláště, pokud boty plánujete nosit i přes ošklivé počasí. V případě rámových bot bych si dovolil tvrdit, že je nošení galošů téměř nutností.

galose3

Někdy mohou být galoše až nutností, a to zvláště, pokud v botách chodíte přes den po koberci (např. v kanceláři). Pokud koberec nechcete zaneřádit, budete potřebovat čistou podrážku. A tu vám galoše dopřejí. Ráno si klasicky nazujete boty a na ně navléknete galoše. Cestou do práce můžete boty zaneřádit, v práci jednoduše galoše sundáte a boty se lesknou stejně jako doma.

Někdy je ale můžete využít přesně naopak. Já si např. u své zubařky vždy musím nazout velké návleky, bez kterých do ordinace nemohu. Pokud však budu mít čisté galoše při sobě, mohu si místo návleků nazout je :-D.

V galoších se chodí pohodlně, pocitově bych to porovnal chůzi v normálních botách s velmi měkkou gumovou podrážkou. Díky svému materiálu se velmi jednoduše čistí, stačí je opláchnout vodou, usušit a všechna špína je pryč.

Galoše F. L. Popper

Někteří výrobci bot nabízejí galoše přímo šité na míru svým produktům. Jak můžete vidět na mých fotkách, jednou z těchto značek je i F. L. Popper. Nosím je s modelem Simon. Galoše si můžete pořídit ve třech velikostech a třech různých barvách (černá, hnědá, světle usňová). Sedí na všechny modely a velikost vybíráte podle velikosti bot. Barevně ladí ke stávajícím modelům skvěle. A co víc, vypadají dobře. Na botách je z dálky ani nepoznáte, svým tvarem natěsno obepínají boty ze všech stran.

Jejich nákup tak rozhodně doporučuji každému, kdo o své boty rád pečuje a nechce, aby jej divoké venkovní živly přivedly do rozpaků. Jedná se o neocenitelného pomocníka, na kterého si velmi rychle zvyknete.

galose


Foto: Canon EOS M10

Mohlo by se Vám také líbit

1 komentář

  • Odpovědět
    Gallo
    Pondělí, 6. Únor 2017 at 14:26

    Jejda, galoše – to se dá ještě sehnat!? :O No po pravdě by se občas dosti hodily! 😉

  • Odpovědět