Galoše – neprávem opomíjený pomocník

1

Slyšeli jste už o galoších? Vaši rodiče nebo prarodiče nejspíše ano, a dost možná je pravidelně nosili. V dnešní době se na ně tak trochu zapomnělo. Ale to je špatně, a my vám ukážeme proč.

O galoších

Termín galoše označuje původně gumový ochranný návlek na boty vhodný do bláta, deště či sněhu. Chrání boty před nepříznivým počasím a udržují je krásné a čisté.

V dnešní době se vyrábějí především ze silikonu a mohou být různých tvarů i velikostí. Některé jsou pěkné, některé zas opravdu nemódní a ošklivé. Všechny však plní svůj účel – chrání botu uvnitř. Pokud máte kvalitnější boty, rozhodně se vyplatí se po galoších poohlédnout, zvláště, pokud boty plánujete nosit i přes ošklivé počasí. V případě rámových bot bych si dovolil tvrdit, že je nošení galošů téměř nutností.

galose3

Chodíte přes den v po koberci (např. v kanceláři). Pokud koberec nechcete zaneřádit, budete potřebovat čistou podrážku. A tu vám galoše dopřejí. Galoše však rozhodně nejsou na celodenní nošení. Pokud vás čeká delší cesta, zvolte radši jinou obuv. Galoše jsou určeny především pro případ, pokud potřebujete rychle přeběhnout několik kaluží bláta a jiný pár bot s sebou nemáte.

V galoších se chodí pohodlně, pocitově bych to porovnal chůzi v normálních botách s velmi měkkou gumovou podrážkou. Díky svému materiálu se velmi jednoduše čistí, stačí je opláchnout vodou, usušit a všechna špína je pryč.

Galoše F. L. Popper

Někteří výrobci bot nabízejí galoše přímo šité na míru svým produktům. Jak můžete vidět na mých fotkách, jednou z těchto značek je i F. L. Popper. Nosím je s modelem Simon. Galoše si můžete pořídit ve třech velikostech a třech různých barvách (černá, hnědá, světle usňová). Sedí na všechny modely a velikost vybíráte podle velikosti bot. Barevně ladí ke stávajícím modelům skvěle. A co víc, vypadají dobře. Na botách je z dálky ani nepoznáte, svým tvarem natěsno obepínají boty ze všech stran.

Jejich nákup tak rozhodně doporučuji každému, kdo o své boty rád pečuje a nechce, aby jej divoké venkovní živly přivedly do rozpaků. Jedná se o neocenitelného pomocníka, na kterého si velmi rychle zvyknete.

galose


Foto: Canon EOS M10

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here