Microsoft First League Meet Up

2

Jak již mnoho z vás ví, začátkem tohoto roku jsem se stal členem Microsoft First League. Programu, který spojuje ty největší fanoušky moderních technologií. Tuhle středu proběhlo naše první komunitní setkání.

První Meet Up se konal, jak jinak, než v sídle českého Microsoftu. Hned po příchodu jsem se zalekl obrovského počtu lidí. Zákaznická zóna praskala ve všech. Hlava na hlavě, každý mluvil jiným jazykem. Tak na tohle jsem se nepřipravil. Aha, to nejsme my. Vidím, že pro nás je připravena konferenční místnost opodál. Odložil jsem si věci, u milé slečny odškrtnul své jméno, dostal dárkovou taštičku a vybral si ze seznamu jídel, co budu večeřet.

V dárkové taštičce na mě čekalo tričko programu Microsoft First League, samolepky a také flashka, která se dá připnout na ruku jako náramek. Chytré! 🙂

Program

Odpoledne mělo nabitý program a čekalo na nás několik skvěle připravených přednášek. Nechybělo i několik praktických ukázek technologických produktů. Vyzkoušeli jsme si jak Surface Hub, tak HoloLens.

Obojí jsou produkty určené převážně pro firemní sektor. Surface Hub je vynikající konferenční systém, se kterými se můžete spojit se zaměstnanci a dalšími partnery a společně tak vést schůzku, ať už jsou kdekoliv po světě. Jedná se o obrovskou dotykovou obrazovku (ve dvou velikostech – 55″ a 84″), která disponuje kamerami, upraveným prostředím Windows, mikrofony a reproduktory. Na Surface Hub jsem zkoušel i malovat, velmi mě překvapila rychlá odezva dotyku a také rozpoznání několika úrovní tlaku.

HoloLens jsou pak trochu z jiného soudku. HoloLens jsou brýle určené pro rozšířenou realitu, v prostoru totiž vytvářejí hologramy. V praxi to znamená, že přes ně např. vidíte, jak si vám v pokoji hraje s klubíčkem virtuální kočička. Podání je velmi věrné, možnosti obrovské. Ať už při zefektivnění školní výuky (např. zobrazení lidského těla či zkoumání vesmíru), v medicíně (při operacích) či architektuře (zobrazení plánovaného projektu). HoloLens skenují okolní prostor, a díky tomu působí hologramy opravdu věrohodně.

Brýle jsou přes svou velikost poměrně lehké a pohodlné. Je to určitě zajímavý zážitek a pokud někdy budete mít také šanci si je vyzkoušet, neváhejte. Velkou nevýhodu však vidím ve velikosti zorného pole – na objekt se musíte opravdu dívat, koutkem oka jej neuvidíte.

Vše dobře doplňovalo také stálé občerstvení, na kterém jsem si moc pochutnal 😀

Prohlídka Microsoftu

Součástí Meet Upu byl také výhled po velmi pěkných kancelářích Microsoftu a Skypu. Volnočasové místnosti, fotbálek, relaxační prostory, hudební zkušebna, a hlavně hodně jídla. Každé patro je navíc architektonicky stylizováno jinak – hudební, biologické atp. Posuďte sami, jestli byste zde rádi pracovali 🙂

Zakončení

Naše setkání jsme zakončili společnou neformální večeří v nedaleké restauraci, kde jsme nad dobrým jídlem a pivem řešili takřka vše, od technologických témat přes ekonomii až po holky ve fitku. Setkání bylo parádní, poznal jsem spoustu zajímavých lidí, poslechl si zajímavé přednášky a již teď se těším na naše další setkání. 😉

Součástí programu Microsoft First League je také testování různých technologických produktů a teď vám mohu prozradit, že ta naše první recenze bude o krásném kousku jménem Dell XPS 13.


Foto: Canon EOS M10

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here