Styl oblékání podle Davida

0

Jednoho slunného dne jsem si pěkně vyšel na procházku, vychutnat si pěkného dne. Zároveň jsem si zašel do mé oblíbené kavárny Bakla café na jeden dripper. Při popíjení kávy mě napadla myšlenka, nafotit a sepsat inspirativní fashion článek. V němž bych vám ukázal, jak se oblékám já i moji kolegové.

Davidův poloformální outfit

Přichystal jsem si pro vás jednu ukázku z mých poloformálních outfitů, kterou jste již mohli vidět v článku o dřevěné kravatě. Využívám spíše pro významnější události. Tedy pro pracovní schůzky, při kterých je poloformální styl akceptován ať už se sakem či bez. A také pro odpolední až časně večerní události, kde není ustanovený dress code formálního stylu.

Kabát

Kabát jsem zakoupil před rokem v obchodě H&M, i přesto, že tam nerad nakupuji. Kdo totiž v H&M nakupuje častěji, moc dobře ví, z jakých materiálů většina oblečení je. Zaujal mě však tento kabát camelové barvy s cenovkou cca 1700,- Kč. Když jsem si jej oblékl, padl mi jako ulitý, prostě boží, a hned jsem si jej koupil. Po roce nošení si jej mohu jen vynachválit. Kabát nosím převážně na podzim a v zimě.

Materiál: 58 % vlna, 27 % polyester, 10 % viskóza a 5 % akryl.

Šála

Vínovou šálu jsem zakoupil v outletové prodejně Blažek. Šála je na omak velmi jemná a příjemná. Díky její barvě ji navíc mohu téměř ke každému oblečení bez problému kombinovat. Většinou ji nosím právě k camelovému kabátu, nebo jen s vestou. A cena? 400,- Kč.

Materiál: 100 % bavlna.

Vestička

Vestičku jsem pořídil v obchode Jereme de Paris za cenu 1500,- Kč. Ke koupi vestičky mě vedla převážně dobrá kombinovatelnost a elegance. Pěkně vynikne samostatně bez saka, ale i s ním.

Materiál: Etiketu jsem bohužel ztratil, ale odhaduji ji na 100 % bavlnu.

Košile

Košili už jsem detailně popisoval v našem článku Košile na míru. Košile má límeček typu „club collar“. Košile s takovýmto límečkem není určená pro formální události, ale spíše s události, kam se hodí dress code casual či smart casual. Právě pro její neformálnost ji nemusím doplňovat kravatou. Tuto košili na míru od Gentleportu si chválím především kvůli látce, která je velmi jemná a příjemná. Cena činí 2190,- Kč, nicméně jsem ji dostal k recenzi.

Materiál: 100 % bavlna, látka Savoy 120´s.

Vzor: Rybí kost

Kalhoty

Zakoupil jsem je ve slevě v prodejně Blažek za 1000,- Kč. Kalhoty jsou sice oblekové, ale nebojím se je nosit i s jinými kousky. Výrazné vzory se dají chytře kombinovat.

Materiál: 100 % vlna.

Vzor: Windowpane (káry či okenní tabule)

Boty

Rámové boty F. L. Popper, model Herold, jsem si koupil v kamenné prodejně Gentleportu za 4 299,- Kč. Ze začátku mě v nich dost tlačil malíček. Rámovky se tvarují postupem času podle nohy, a proto se po delší době nošení skvěle uvolnily a teď si je mohu jen vynachválit.

Materiál: Telecí useň.

Doplňky

Brýle v imitace dřeva od španělské značky Etnia Barcelona (5000,- Kč). Kamenný náramek tygří oko a hnědé klasické hodinky Time Elements.

Dále jsem k celému outfitu zvolil koženou tašku Danny P., která mi krásně barvou ladí k ostatním doplňkům. Tuto koženou tašku můžete pořídit na stránkách oficiálního prodejce Danny P. za 11 890,- Kč. Za tuto cenu však dostanete velice kvalitní tašku, která se Vám i při velice častém používání za jakéhokoliv počasí nerozpadne, za předpokladu, že se o ní alespoň trochu staráte. Pokud se chcete dočíst o tašce více, můžete si přečíst naší recenzi.


Foto: Canon EOS M10

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here