Proč ženy nechtějí hodné kluky

1

Pokud se zeptáte stovky holek, jak podle nich vypadá jejich perfektní muž, většina odpovědí se bude víceméně shodovat. Řeknou, že chtějí gentlemana, který je hodný, inteligentní, vtipný, věrný, laskavý a samozřejmě nějak vypadá.

Nedá se nesouhlasit s tím, že toto jsou atributy, které bychom u budoucích partnerů hledali snad všichni.

Vsadím se s vámi, že 99 z těchto holek si radši začne s chlapem, který těmto kritériím neodpovídá. Ostatně, tohle v podstatě bývá hlavním dějem středoškolských či vysokoškolských romantických komedií, tak to musí být pravda, no ne?

Tak v čem je tedy problém? Proč ženy nechtějí to, co je pro ně dobré? Proč si tolik krásných, sebevědomých holek začíná s blbečkama?

Odpověď nalezneme v biologii. Všichni lidé mají určitou hladinu maskulinní a femininní energie, která proudí jejich tělem. Většina mužů má vyšší hladinu právě té maskulinní, což způsobuje, že se lépe soustředí na logiku, uvažování a dlouhodobé cíle.

Většina žen má naopak vyšší hladinu femininní energie, která se soustředí spíše na emoce. Ženy díky tomu přirozeně přitahují situace, které emoce stimulují. A je jedno jestli se jedná o radost, potěšení, drama či dilema. Čím více emocí, tím lépe. To je důvodem, proč jsou ženy ve vyjadřování emocí lepší než muži a proč jsou častěji náladovější.

V neposlední řadě je to také důvod, proč ženy nedychtiví po sladkém příteli, který jím splní první poslední, vše co jim na očích vidí. Samozřejmě, muž co denně ženě snáší desítky komplimentů a kupuje jí dárečky je skvělý úlovek, ale je totiž příliš jednorozměrný. Tím pádem stimuluje jen jednu část ženských emocí.

Na druhou stranu, sebejistý Casanova, který věci dramatizuje, umí se dobře bavit a rozdává rány, si pak vždy z večírku ženu odvádí domů.

 

Ptáte se, proč to tak všechno ale je? Evoluci totiž zajímá pouze reprodukce. Hodný, věrný muž je pravděpodobně daleko méně sexuálně aktivní, nejen tím, že je věrný své partnerce, ale také tím, že i mnohdy bývá ve vztahu v submisivním postavení, tedy nechá rozhodovat ženu, kdy sex bude a kdy ne. Za to sebevědomý egoista, kterému jsou ostatní tak trochu jedno a zajímá ho především jeho vlastní potěšení, se reprodukuje, kde se dá a ve vztahu je on ten, kdo určuje, kdy sex bude a kdy ne.

Je skvělá věc, že je v dnešním světe tolik hodných mužů. Bohužel jsou ženami ale bráni za samozřejmost. Každá žena pravděpodobně zná desítky mužů, kteří by jí doslova zavalili dary, a ona se může s kterýmkoliv z nich usadit kdy se jí zachce.

Není pak překvapením, že žena vždy táhne za mužem, který se kolem ní chová trochu sebestředně. Je pro ní holt více zajímavý a hlavně se nebojí být sám sebou. Ona moc dobře ví, že to pro ní není správné, ale tím spíš ho chce víc. Tento vzdor jí pomáhá uvolnit stres a adrenalin, a ona se tím cítí tak nějak svobodná. Přidejte sexuální přitažlivost a máte koktejl emocí, kterým téměř žádná žena nepohrdne. Není divu, že se i přes špatné zkušenosti se pak ženy vracejí k bad boyovi.

Naštěstí, čím více stárneme, tím lépe se poznáváme. Stáváme se silnějšími. Naše cíle jsou jasnější. Ženy stále přitahují blbečci, ale smysluplný vztah a přítel, na kterého se mohou spolehnout jsou nyní prioritou.

A stejně jako v romantických komediích, které jsem zmiňoval na začátku, hodný kluk vždy nakonec vyhraje, a ženy jsou za něj rády. A čím více špatných zkušeností měli dříve s blbečky, tím více si budou cenit nového přítele, který se k nim chová hezky.

K tomuto rozhodnutí, že žena už raději než vzrušení hledá určitou jistotu, je nutná pořádná dávka dospělosti. Některé ženy dělají toto rozhodnutí už ve velmi mladistvých letech, některé „paří“ takřka do důchodu.

Co bychom si měli z tohoto článku odnést? Pokud se považujete za hodného, milého a vstřícného člověka, ať už zadaného či ne, dopřávejte svým ať už budoucím či stálým polovičkám trochu té diverzity. Vzrušení, adrenalin. Buďte více spontánní. Díky tomu po vás ženy půjdou jako po blbečkovi, a blbečkem ani být nemusíte. 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here