16 nejčastějších chyb na prvním rande

3

Ne každé rande dopadne na výbornou. Někdy si myslíte, že šlo vše jak po másle, a dáma se vám pak ozve, že už nemá cenu pokračovat. Anebo bylo celé rande katastrofa a slečna třeba i dříve odešla. Asi jste přemýšleli, co bylo špatně. Možná jste udělali jednu z následujících chyb. 

1. Žádný plán

Pokud nevíte kam, mrkněte na náš článek 50 tipů kam na rande. Plán musí být jasný a pevně daný. „Dáme kafe, večeři.. nebo bychom mohli třeba do kina?“ nepřichází v úvahu. Vždy dámě prezentujte hotový plán. Můžete samozřejmě připravit i překvapení, ale vždy vše musí být ve vaší režii.

2. Nezájem

Dáma vám něco povídá, vy jste ale myšlenkami jinde. Koukáte se z okna, do stropu, do země. Neodpovídáte, jen přikyvujete. Nakonec to zabijete tím, že po její dlouhé řeči ihned změníte téma bez jakékoliv reakce.

3. Opravování, přerušování

Nikdo nemá rád, když ho druhá osoba přerušuje nebo opravuje. Něco takového se rozhodně na první rande nehodí.

4. Mluvení o penězích

Ať už jich máte dost nebo málo, mluvení o penězích není dobrým tématem ke konverzaci, často ani na pozdějších schůzkách než na té první. Nechte si svou finanční situaci pro sebe. Lásku si zkrátka nekoupíte. A pokud ano, je to ta láska, kterou opravdu chcete?

5. Rasismus, sexismus, vulgarismy, homofobie

Prostě ne a basta. Tohle chování nepatří nikam, už vůbec ne na schůzku s dámou. Ani žádné takové vtípky.

6. Mobilmania

Nemoc dnešní doby, která bohužel dostala i mě. Snažte se používání telefonu krotit. Pokud to není nezbytně nutné, nehodí se řešit pracovní záležitosti při schůzce. A už vůbec ne projíždět si Facebook, i kdyby jen z toho důvodu, že si s dámou nemáte co říct.

7. Flirtování s jinými

Úsměv je samozřejmě v repertoáru gentlemana nezbytný, nikdy však nesmíte věnovat příliš pozornosti jiným ženám. Ať se jedná o servírku nebo kamarádku, kterou jste zrovna potkali, vždy myslete na to, že máte doprovod.

8. Mluvení o předchozích přítelkyních, jejich pomlouvání

Kdo by to chtěl poslouchat? Pokud o nich budete mluvit v dobrém, žena se bude divit, co vlastně s vámi dělá na schůzce. Pokud o nich budete mluvit ve zlém, žena bude přemýšlet o tom, jestli o nich budete uvažovat taky tak, pokud se dáte dohromady. Nejlépe uděláte, když mluvit o předchozích vztazích nebudete vůbec. Ani se na ně neptejte.

9. Alkohol

Ať se děje co se děje, neopíjejte se. Nikdy nesmíte mít v sobě víc, než má dáma. Je fajn jít na dva drinky, ale ne na dvanáct. Rande by nemělo končit tak, že se společně skácíte pod stůl v baru.

10. Únava

Tím, že přijdete na schůzku unaven, dáváte dámě najevo, že to, co jste předchozí den dělal, bylo důležitější než ona. Pokud se na schůzku necítíte, radši ji odložte.

11. Zoufalství

Jako muž musíte ukázat své sebevědomí. I když se ženám obecně lichotky líbí, nesmíte to s nimi přehánět. Neustálými komplimenty budete působit nejistě a zoufale.

12. Upravenost

Přijít neupravený je stejně špatné jako přijít na schůzku v Adamově rouchu. Dejte se trochu do pucu. Krom hygieny (Život moderního gentlemana 3.díl / Nejčastější kosmetické a estetické problémy a jak na ně) se také hoďte pěkně do gala.

13. Q&A

Držte počet otázek na minimum. Dobrá konverzace by měla stát na vlastních názorech bez zbytečných otázek. Neptejte se na příliš intimní otázky a také nemluvte moc o sobě.

14. Nové hadry

Nikdy na rande nenoste zbrusu nové oblečení. Vždy si berte takové, které už jste vyzkoušeli. Dobře se vám může stát, že se v oblečení budete moc potit, někde vás bude škrábat nebo bude příliš těsné.

15. Placení

Vždy a všude. I když vás pozve dáma, platíte vy. Něco jiného může být například pracovní schůzka, kam jste byl pozván. I tak je ale vhodné se ze zdvořilosti nabídnout, že účet zaplatíte. V každém případě se o účet nehádejte.

16. Nedělejte se lepším, než jste

Buďte sami sebou. Lži stejně nakonec vyjdou napovrch. Pokud máte v úmyslu jít i na druhé rande a pak na třetí, zadělali byste si tím na pěkný problém. Nejen u ní, ale i u sebe.

 

Foto: Uber, Depositphotos, Pixabay

3 KOMENTÁŘE

  1. Haha…. ta únava asi mi i rande zabila :D. Mi přišlo divný to ten den rušit. Jakože nevím jestli je lepší to odložit, nebo ukázat, že na mě není spolehnutí.

    Hlavně já den předtím nic nedělal..jen jsem měl problém usnout. A konverzace bez otázek na vlstních názorech? Jak to udělat? 😀 Moje názory se nikomu moc nelíbí, nechci to zabít hned. 😀

  2. Přidám vlastní zkušenost, která potvrzuje číslo 6. Na rande mě odradilo, když po pěti minutách slečna vytáhla mobil a začala vypisovat kamarádkám nebo bůhví komu na messengeru. Absolutní neslušnost a hulváctví. Vše co následovalo, pro mě skrz tohle ztratilo význam.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here