White Walker by Johnnie Walker

Čas utíká jako voda, ovšem pro fanoušky nejoblíbenějšího seriálu současnosti, Hra o trůny, je to dobrá zpráva. Nejen, že se blíží jeho nová řada, ale nyní mají možnost si zakoupit vlastního „Bílého chodce“. Světově nejprodávanější skotská whisky Johnnie Walker totiž přichází s unikátní limitovanou edicí White Walker.

Zima se blíží a s ní i příchod White Walker(s)

Johnnie Walker si nemohl nechat uniknout vzácné jmenné spojení s White Walkers neboli Bílými chodci, jež jsou jedněmi z řad ústředních postav seriálu produkce HBO, Hra o Trůny. Proto vytvořil unikátní limitovanou edici White Walker, která se nepochybně stane hitem letošních Vánoc.

Blend této whisky, kterou stvořil George Harper, zahrnuje hned několik seriálových symbolik. V srdci tohoto inovativního blendu jsou single malt whisky z jedněch z nejsevernějších palíren Skotska, palíren Cardhu a Clynelish. Protože kam Bílí chodci vstoupí, tam okamžitě vše vychladne, je i tato whisky speciálním blendem, jež si nejlépe vychutnáte namražený. Náhodný není ani její obsah alkoholu, který činí 41,7 %. Číslo 1 odkazuje na jeden trůn, kterého se snaží všichni zmocnit.  Sedm na 7 království, jež o něj bojují. Chuťově vás whisky překvapí jemnými tóny vanilky, karamelizovaného cukru a lesního ovoce.

Samotný design lahve je pak naprosto fascinující. Na první pohled zaujme sněhově bílé provedení s výraznou změnu typického panáčka. Ten je oblečen do brnění a místo ikonické hole drží meč. To ale není vše! Když láhev namrazíte, díky speciální technologii inkoustu citlivého na teplotu vystoupí modré žíhování a slogan: „Winter is here“ neboli „Zima je zde.“

Limitovanou edici whisky White Walker o objemu lahve 0,7 l nyní můžete zakoupit za doporučenou cenu 990,- ve vybraných e-shopech, například na www.alkohol.cz. Od listopadu ji naleznete také na prodejnách.