Recenze Orbitkey 2.0

2

Psal se rok 2013, kdy se dvěma kamarádům takřka ze dne na den změnil celý život. Přišli s nápadem, jak zatočit s chrastícími klíči. Nápad zrealizovali, založili kampaň na Kickstarteru a za 30 dní se jejich nápadu nemohlo nabažit přes 5 tisíc lidí, kteří podpořili projekt v celkové hodnotě 155 tisíc dolarů. A tak vznikl Orbitkey. Dnešní recenze však bude o její inovované verzi, Orbitkey 2.0.

Novější verze Orbitkey 2.0 se objevila také na Kickstarteru, a to v roce 2016, kdy pravděpodobně předčila veškerá očekávání zakladatelů. Počet podporovatelů zdvojnásobili na neuvěřitelných 10 230 lidí, kteří projekt podpořili v hodnotě 552 501 dolarů. O oblibě tohoto vynálezu tedy není pochyb. Podívejme se tedy, co to Orbitkey tedy vlastně je.

Jak můžete vidět z obrázků, Orbitkey je moderní klíčenka s jednoduchým designem, určená především pro lidi, kteří nejsou spokojení s chrastícími svazky klíčů. To však není jediná výhoda této klíčenky. Mezi její další výhody patří například voděodolnost, nepoškrábete si další věcí díky klíčům, možnost přidání dalších vychytávek (USB flash disk, speciální otvírák a nůž v jednom apd.) či volba uspořádání klíčů. Mezi největší nevýhodu především patří asi její cena, která nemusí vyhovovat každému.

 

V čem je tedy odlíšný Orbitkey 2.0 oproti svému předchůdci?

Především v designu. Novější verze je lehčí, tenčí, má menší a vylepšené gadgety, velkou rozmanitost barev či materiálů řemínku a zúžení uzavíratelného šroubu, aby se do klíčenky mohly dát jakékoliv typy klíčů. Pochopitelně má i některá omezení. Do Orbitkey rozhodně nevložíte staré, robustní klíče, klíčenka je ideální na ploché klíče. Zároveň je maximální délka klíče limitována 6,2 centimetrů, větší klíč se do klíčenky bohužel nevejde.

Pokud si vyberete řemínek kožený, pak počítejte s tím, že se jedná o kvalitní hovězí kůži, která vám jen tak nepopraská. Vychytávku vidím určitě v uzavíratelném šroubu. Ten, jelikož je co možná nejplošší, by se sám o sobě šrouboval špatně. Řešení tohoto problému vymysleli vyrytou drážkou na uzavíratelné matici, díky ní snadno můžeme utáhnout klíčenku pomocí věcí, které běžně nosíme po kapsách, třeba mincemi. Řemínek je také vybaven kroužkem ve tvaru „D“, na který lze snadno připevnit například klíče od auta. Díky Orbitkey vám při jízdě následně klíče nepoškrábou plasty od auta a nebudou neustále rachotit. Do Obitkey 2.0 se však bohužel vejde oproti předešlé verzi méně klíčů, a to 2 až 7.

Co lze na Orbitkey vyzdvihnout asi nejvíce je, že z tak běžné věci jako je svazek klíčů udělá poměrně stylovou záležitost. Na trhu existují různé peněženky či sáčky na klíče, tento však svým vzhledem jednoznačně vyniká. V kapse se nosí pohodlně, a rozhodně se nemusíte bát, že by vám klíče poškrábaly třeba mobilní telefon.

Pokud vás tato klíčenka nepřesvědčila a jste zastánce kulatých kroužků na klíče, i pro vás si Orbitkey připravil novinku. Jedná se o tzv. Orbitkey Ring. U tohoto kroužku si oproti klasickému při vkládání klíčů nezlomíte nehet (ocení především dámy), a přitom je robustný a také velmi bezpečný. Ten si můžete přidělat na karbinu Orbitkey Clip či na kožený pásek Orbitkey Strap, záleží jen na vás, co preferujete.

 

 

Předchozí článekMobilní etiketa
Další článekTiskovka aneb tisková konference
Zakladatel Two Gentlemen, milovník všeho dobrého. Rád sportuje, studuje a také rád pije. Mezi jeho koníčky patří krásné ženy, politika a podnikání.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here