Tipy, jak předejít trapnému tichu při konverzaci

2

Jistě se vám také stalo, že na schůzce nastalo to trapné, nekonečně trvající ticho. Váš tep se zvýší, začnete se potit, najednou přemýšlíte, co říct, a nakonec z vás vyleze možná ta nejméně vhodně poznámka, která vás napadne. To je v mnoha případech „zabiják“ celé konverzace. Nejlepší stav je tedy, pokud se ženy ptají nás kluků, my se v klidu opřeme a odpovídáme na veškeré otázky, na které se nás zeptají. Co když tomu ale tak není a musíme se snažit my? Přichystali jsme pro vás pár tipů.

Vytyčte si konverzaci pěkně od začátku

Obecně víme, co z každé dané konverzace očekáváme. Zda-li chceme danou slečnu pozvat ne večeři, nebo si najít další přátele, či navázat přátelský vztah s někým v práci.

Pokud chcete požádat například ženu o její telefonní číslo a zaseknete se nebo nevíte, co zrovna říct, popřemýšlejte pouze o tom, jaký by měl být následující krok k tomu, abyste to číslo získali. Zbytečně konverzaci nekomplikujte, nepřeskakujte z jedné věci na úplně jinou, a hlavně se na to číslo zeptejte. To samé, pokud chceme ženu pozvat na rande. Nejprve začneme konverzaci nějakou zábavnou, popř. zajímavou větou. Začneme s ní flirtovat a poté se jí zeptáme, zda-li by s námi šla na rande. Nic víc, nic míň. Prostě si vytyčte cíl konverzace a běžte si za ním.

Více mluvte o sobě

Zprvu to může znít zvláštně, jelikož jsme byli vždycky učeni pokládat hodně otázek ostatním, abychom se o nich dozvěděli víc. Avšak vžijte se do té dotazované osoby. Přijde za Vámi muž, který od začátku, co ho poznáte, se vás na něco vyptává. Za chvilku si budete připadat jak u výslechu. A to nikdo nechce. Konverzace je o výměně názorů, zážitků a zkušeností za účelem se dozvědět něco nového, popř. lépe poznat někoho nového. Z tohoto důvodu je lepší mluvit spíše o sobě, jelikož budete vyvíjet menší tlak na danou osobu k řízení vaší konverzace. Zároveň se bude cítit více sebejistá a pohodlně, čímž docílíme přirozené plynulé konverzace. Pochopitelně nemluvíme pouze o sobě, konverzace by měla být vyvážená a oba dva byste měli do ní přispívat, právě své zkušenosti, zážitky a jiné věci.

Používejte frázi „to je jako, když“ doplněné o cokoliv

Toto je jedna z nejlepších frází při konverzaci. Říkáte si proč? Důvod je prostý, je to nejsnazší způsob, jak změnit téma na cokoliv jiného. To je jako, když jsem byl tam a tam, to je jako, když jsem dělal tohle, to je jako, když bla bla bla. Doplnit si můžete cokoliv. Vhodné je také používat fráze typu „mám rád, nemám rád, rád dělám apd.“ a dát najevo na čem vám záleží.

Používejte otevřené otázky

Jak, kdy, kde, proč, v čem, na co, co. Tyto zájmena by se měly objevovat na začátku každé otázky. Je to nejlepší možnost, jak někoho rozpovídat a dozvědět se o něm, co možná nejvíce informací, jelikož s velkou pravděpodobností vám nikdo neodpoví jednoslovně. Když vám začne někdo vyprávět například o škole, nabízí se otázka „Proč sis vybrala právě tuto školu?“ Ihned se vám druhá strana rozpovídá a vy máte najednou na co plynule navázat.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here