Jaké pánské boty zvolit pro důležitou obchodní schůzku

0

Pánové, business nečeká. Je před vámi důležitá obchodní schůzka, na které musíte za každou cenu zazářit nejen svými znalostmi, ale i vizáží? Naprosto vám rozumíme. Kromě formálního oblečení jsou důležité boty, ladící s celým outfitem. Jaké boty tedy zvolit pro získání pozornosti a uzavření obchodu?

Elegantní s botami z lícové kůže

Výjimečná událost vyžaduje výjimečný outfit. A k němu samo sebou patří i hezké a kvalitní boty. Tyto parametry splňuje kůže, která je ideálním přírodním materiálem pro výrobu bot. Nejenže skvěle vypadá, ale zároveň je schopna přizpůsobit se individuálnímu tvaru nohy. A to se hodí!
Navíc jsou boty z kůže jednoduché na údržbu. Můžete je snadno přetřít navlhčeným hadříkem, namočeným v mýdlové vodě, a jsou jako nové.

Vyzkoušejte lícovou kůži. Je hladká a má lesklý povrch. Jistě si dokážete představit, že takové boty nejsou vhodné na každodenní nošení, jelikož jsou velmi choulostivé na poškození, rozmáčení i mráz. Ale pro důležitou obchodní schůzku naprosto ideální! Skvělý výběr bot z lícové kůže má například Eobuv.

Typický businessman s Oxfordkami

Oxfordky jsou další boty typické pro business a pro spoustu mužů jsou variantou číslo jedna, když se chystají na důležitou obchodní schůzku. Ideální jsou i k večernímu černému obleku nebo ke smokingu.

Objevily se už někdy v 18. století a poznáte je podle prošití na špičce, které vede z jedné strany na druhou. Tyto boty jsou charakteristické uzavřeným šněrováním. Chodíte na obchodní jednání často nebo hledáte boty, ve kterých budete zkrátka vypadat skvěle a elegantně? Pak by vám oxfordky za žádnou cenu neměly chybět v botníku. Pokud je ještě nemáte ve svém vlastnictví, můžete se na ně podívat zde, kde si určitě vyberete ten správný pár podle vašeho gusta.

Věděli jste, že…

Nejčastěji se klasické oxfordky označují jako cap toe. A to kvůli jejich zpevněné špičce.

Formální s Derby botami

Název sice může být matoucí, ale jedná se o vysoce kvalitní typ formálních bot, který je často využívaný právě na obchodní schůzky. Derby se dají považovat za bratra oxfordek, liší se pouze otevřeným šněrováním. Co to znamená? Boční díly boty jsou v tomto případě přišité k tomu přednímu. Obecně jsou derby méně formální než oxfordky, ale na běžné nošení do kanceláře, společnosti nebo romantickou večeři jsou ideální.

Nepřehlédnutelný v Monk botách

Monk v angličtině znamená mnich a tyto boty byly skutečně inspirovány mnišskou obuví.  Budete v nich však nepřehlédnutelní, protože místo šněrování mají jednoduché nebo dvojité výrazné spony, které se narozdíl od tkaniček jen tak nerozepnou.
Navíc jsou známé svou barevnou různorodostí. Můžete je pořídit snad v každé barvě, která vás napadne. Možná vás překvapí, jak snadno jsou výraznější barvy kombinovatelné, i když se s nimi na ulici moc nesetkáte.

Máte už jasno, v jakých botách tedy vyrazíte na příští schůzku? Ať už vám do oka padly derby nebo oxfordky, vždy myslete na to, že vám boty musejí skvěle sedět a musíte se v nich cítit komfortně. Nechcete přece, aby vám pozornost během jednání utíkala k puchýři, který se vám právě dělá na patě. Pak už stačí jen vykročit pravou nohou, a úspěch uzavřeného obchodu bude zaručen.

Reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here