Objevte znovu otevřený Point Bar

1

Z Betlémského náměstí do domu Franze Kafky. Přesně tam se nedávno přestěhoval Point Bar, unikátní podnik se skvělým jídlem a drinky i nezaměnitelnou atmosférou. Hlavním důvodem přesunu byl větší prostor, s nímž následně přišlo i nové logo a celý koncept. Stejný zůstává jen tým nadšených lidí, jež za prostorem stojí.

„Už od začátku nás baví spojovat rozdílné světy,“ vysvětlují zakladatelé Point Baru, Matyáš a Dan Mertovi s tím, že večery plánují v duchu dining baru s autentickou atmosférou, zatímco přes den bude prostor patřit kavárně s lehkými obědy či stylovými brunchi a také galerii. „Každé části se věnujeme zvlášť, abychom nemuseli dělat kompromisy.“

Menu vychází z italské kuchyně, ovšem doplněné o lokální suroviny. To platí i pro typické italské drinky, jež jsou míchány i z českého alkoholu. Point je zkrátka místo plné vjemů, které nikde jinde nelze zažít.

Interiér a exteriér

Point se nese v minimalistickém duchu, ovšem s jasně definovaným charakterem, v němž se promítá postava Franze Kafky. Právě v domě, kde se narodil a vyrůstal totiž podnik sídlí.

Point navíc nabídne prostor pro moderní galerii, kde bude možné nahlédnout nejen do digitálního umění.

Ctíme 3 základní hodnoty

Majitelé chtějí v Pointu prezentovat svůj originální názor na gastronomii, který jde ruku v ruce s přesně vymezenými hodnotami:

  • Sezónnost – veškeré použité ingredience sice volíme dle ročního období, mnohem důležitější je však pro nás jejich kvalita.
  • Lokálnost – pokud to jde, vždy používáme suroviny od lokálních výrobců, a to včetně alkoholu. Opět však jdeme cestou prvotřídní kvality.
  • Jednoduchost – drinky i pokrmy jsou vizuálně jednoduché a „čisté“, stejně jako design celého Point Baru.

„Chceme sice špičkový bar, ale zároveň věříme, že z Pointu bude cítit srdečný vibe a přátelská atmosféra,“ vysvětlují majitelé a dodávají, že nejde o elitářský podnik, kde jsou v menu jen signature drinky: „Můžete se spolehnout na to, že u nás vždy dostanete staré dobré kubíčko, gin s tonikem nebo další tradiční drinky.“

Večer dining bar, přes den kavárna s galerií

Díky gastro eventům ve starém Pointu si majitelé ujasnili, že propojení barové kultury s jídlem je zcela zásadní, a tak se rozhodli pro nové pojetí. Půjde o komplexní zážitek, při němž bude hrát jídlo stejně důležitou roli jako drinky.

A to hned ve dvou konceptech:

  • Café & gallery přes den s tradičními italskými snídaněmi a obědy v podobě těstovin, risot, seafood apod.
  • Dining bar večer s 10 jídly na jídelním lístku, jež budou reflektovat 10 signature koktejlů.

„Můžete se těšit na menší porce jídla á la tapas, to abychom podpořili přátelské šérování a z původního Pointu sem navíc přinášíme jednu ověřenou věc,“ dodávají ještě Mertovi na závěr: „Neapolskou pizzu, kterou si u nás všichni tak zamilovali.“ Ta bude ve své tradiční podobě k dispozici přes den a večer se budou podávat její fusion úpravy.

Předchozí článekNechte se okouzlit kombinací japonského řemeslného ROKU Ginu a pravého Kampotského pepře
Další článekTechnologie a bezpečné platební systémy v online kasinech v České republice
Zakladatel Two Gentlemen, nadšenec do pánské módy, moderních technologií, designu, marketingu, retailu a podnikání. Má rád štěňátka.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here