Rumový spirit Piquero, sladká novinka z Panamy

0

Na český trh přichází prémiový rumový spirit Piquero. Díky svým převládajícím tónům čokolády a pražených ořechů potěší především milovníky sladších chutí. Aktuálně řadu tvoří dva produkty: Piquero a Piquero Rojo. Základem obou je směs rumů vyrobených a zrajících v Panamě, které se před lahvováním dochutí přírodními aromaty. Etiketu lahve zdobí jihoamerický pták terej modronohý (případně jeho červenonohá verze), který je dle legendy patronem dobrého rumu. Piquero do České republiky dováží společnost Acan Premium Spirits, k zakoupení je na e-shopu alko90.cz.

Rumový spirit Piquero pochází z tropické Panamy. Jedná se o směs rumů, které se před lahvováním doslazují a obohacují o přírodní aromata. Základní verze s terejem modronohým na etiketě obsahuje mladší rumy, ty určené pro výrobu Piquero Rojo pak zrají o něco déle, což se projeví i v chuti.

V případě Piquera se hned při prvním přivonění projevují tóny piškotů, lískových ořechů, karamelu a vanilky. V bohaté, jemné chuti dominuje mléčná čokoláda následovaná slaným karamelem, praženými mandlemi či náznakem višní v čokoládě. Závěr je sladký a příjemně zakulacený. Stejně jemné a sladké je i Piquero Rojo, jeho chuťový profil však doplňují ještě tóny dubu a hořké čokolády, které mu dodají patřičnou hloubku.

„Piquero si nejlépe vychutnáte samostatně, v degustační sklence na rum. Dopřát si jej ale můžete i s několika kostkami ledu nebo v podobě koktejlu. Jednoduchá, avšak výtečná je kombinace Piquero Tonic. Stačí do sklenky typu highball naplněné ledem nadávkovat 40 ml Piquera, dolít tonikem a ozdobit měsíčkem pomeranče,“ doporučuje Martin Pučalík, zástupce Acan Premium Spirits v České republice.

Legenda o terejovi

Název spiritu odkazuje k jihoamerickému ptákovi terejovi modronohému (Sula nebouxil), kterému se v Panamě přezdívá právě Piquero. Místní legenda praví, že obyvatelé vesnice v regionu La Palma jednoho dne objevili terejovo hnízdo s překvapivým obsahem – místo vajec se v něm nacházela lahev s tekutinou. Domorodci ji ochutnali a nestačili se divit; byl to ten nejlepší rum, jaký kdy pili. Od té doby je tento roztomilý modronožec dle panamského folklóru považován za patrona dobrého rumu.

Rumové spirity Piquero a Piquero Rojo lze zakoupit na e-shopu alko90.cz. Lahev o objemu 0,7 litru stojí 899 Kč, respektive 1089 Kč.

Předchozí článekAcan Premium Spirits vstupuje na český trh, do roku 2027 chce prodávat 500 000 lahví ročně
Další článekSpojení roku. ZE MĚ projekt a Alma uspořádají společný RAVE
Zakladatel Two Gentlemen, nadšenec do pánské módy, moderních technologií, designu, marketingu, retailu a podnikání. Má rád štěňátka.