Jak se dokopat k tréninku či dalším činnostem?

0

Dennodenně narazíme na nějakou činnost, která nás postupem času přestává bavit např.: posilování, tréninky, učení. Jak se tedy u toho máme nadále udržet? Tyto následující možnosti by vám v tom měly pomoct.


1) Kamarád/ka

Po dlouhou dobu se říká pravidlo: „Ve dvou se to lépe táhne.“ Najděte si osobu, která dělá ten samý sport jako Vy a snažte se v něm zdokonalovat spolu. Pokud najdete pozitivně smýšlejícího člověka, tak se budete v podstatě navzájem „nutit“ v pokračování, či dělání daného sportu (neboli budete sebe navzájem motivovat).

Postupem času si všimnete, že nuda se pomalu vytratí, a vy máte čím dál tím větší chuť a radost z dělání vašeho sportu, či činnosti. Toto pochopitelně platí i v případech, kdy se potřebujete naučit na nějakou zkoušku, či test. Půjdete se svým spolužákem například do kavárny, kde dáte nějakou tu hodinku, tomu že se budete učit, a následně vám celé učení uteče jako voda. Ke konci zjistíte, že i učení se na test může být zábava.

2) Fotka vzoru

Již odjakživa má člověk tu vlastnost se s někým neustále porovnávat, a proto můžeme využít právě porovnávání se s někým jiným v náš prospěch. Každý si může zvolit svůj vzor, s kterým se bude porovnávat a který ho bude vést po celou dobu svého úsilí. Plavci si mohou zvolit Michaela Phelpse jako svůj vzor, hokejisté zase třeba Alexandra Ovechkina. Když si vylepíme plakáty, nebo fotky našeho vzoru do šatní skřínky, tak každý den si budeme připomínat to, čím chceme být. V tu ránu budeme mít opět větší chuť něco dělat, protože budeme chtít být jako oni.

Toto můžeme využít také, když budeme chtít zhubnout. Místo vzoru se můžeme sami vyfotit a den co den se můžeme koukat na to, jak už nikdy nechceme vypadat (tudíž budeme porovnávat minulost s realitou).

3) Podpora od přátel, rodiny, přítele či přítelkyně

Každé slovo potěší, obzvláště když někdo mluví o vašich výkonech pozitivně. Podpora od svých nejbližších je podle mého názoru to nejmocnější a nejdůležitější v dělání nějaké věci. Když Vás někdo ocení za vaši snahu v tom, co děláte, vždy Vám to přinejmenším zlepší náladu a dodá sebejistotu. Bohužel mnoho lidí na tuto věc zapomíná a nepodporuje v tom ostatní, kteří by mohli dokázat neuvěřitelné věci. Potom ale nedostávají tolik podpory, kolik by potřebovali, a proto je často přestane bavit to, co dělají. Pokud jste rodič, tak by měla být Vaše povinnost podporovat svoje děti, když už nikoho jiného. A věřím, že se Vám to v budoucnu oplatí.

4) Motivační videa

V dnešní době virtuálního světa můžeme také nalézt spousty motivačních videí na internetu. Ať už do různých proslovů (např.: Steva Jobse), tak přes různá sportovní motivační videa. Každý si najde na internetu své video, které ho bude každý den motivovat v tom, co dělá. Mezi moje nejoblíbenější zrovna patří toto: https://www.youtube.com/watch?v=6YzRv8vocy8.

Na závěr tohoto článku bych Vám chtěl říct, abyste nikdy nepřestávali dělat věci, které Vás baví, či o kterých si myslíte, že jsou pro Vás jako stvořené. Mnoho lidí Vám bude říkat mnoho důvodů, proč něco nejde, nebo proč nebudete takový a zase takový. Proto se snažte hledat lidi, kteří Vás podpoří v tom, co si ostatní myslí, že je nemožné, a potom dokážete cokoli.

 

 

Reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here