Pánské košile BeJager

0

Košile neodmyslitelně patří do mužského šatníku a určitě každý z nás má alespoň jednu ve skříni. Nosíme je do práce, na plesy, svatbu nebo třeba jen volnočasově. Avšak není košile jako košile! Teď opomeneme rozlišnosti barvy či dlouhého a krátkého rukávu. Pojďme se podívat na to, co z normální košile dělá perfektní košili.

Trochu málo z historie

Než-li si začneme popisovat, co dělá Košili s velkým „K“, tak musíme nahlédnou nejprve do historie, abychom zjistili jejich prvopočátky. První zmínka o košilích, pokud by se tomu tak dalo říci, byla kolem 15. století. Tehdy vypadala jako kus lněné látky s dlouhými rukávy a otvorem na hlavu. Nosila se zcela skrytá pod tzv. kabátcem.

Lidé ale mají neustálou potřebu se odlišovat a jinak tomu nebylo ani u této „košile“. V Itálii v 15. století začali svým košilím dělat rozšířené rukávy, tudíž kus rukávu začal čouhat zpod kabátce, a košile tím začala být viditelná pro ostatní. Razantní změna nastala o století později, kdy se za pomocí nových materiálů vytvořily první límce, manžetové knoflíčky či knoflíky. V té době si tuto parádu mohli dovolit pouze zámožní muži či šlechtici. Jak plynul čas, tak i košile změnily mnohokrát své tvary, použité látky či celkovou podobu, než se staly tím pojmem, pod kterým si košile představujeme dnes.

Košile BeJager

Dostáváme se k našemu středobodu tohoto článku. Co dělá z obyčejné košile, perfektní košili? K tomuto článku jsem měl tu čest získat košili od firmy BeJager. Na stránkách krom sortimentu samotného naleznete také rady a tipy pro výběr košile a následnou péči o ni. Košile BeJager jsou české výroby. Díky zlatým českým ručičkám se člověk nemusí vůbec bát, že se mu košile po týdnu rozpadne. Krom vlastní výroby také nově prodávají kvalitní košile britské značky Hawes & Curtis.

U mě byla jednoznačně výhercem košile s názvem Jirka, která mě oslovila svým jemným modrobílým proužkem. Palec nahoru dávám také za přehlednost webu, ochotu majitelů s pomocí při výběru košile a za možnost výměny košile do 30 dnů zdarma. V případě, že košile nesedí, se tak vyhnete zbytečnému placení za poštovné.

Teď ale k samotné košili. Košile mi přišla do 2 dnů od objednání domů. Zabalená byla perfektně. Košili najdete v krabici, ve které na vás čeká mimo jiné i dopis, který je zapečetěný logem BeJager a k tomu etiketu na zpětnou přepravu sloužící k výměně zboží. Samotný Jirka je pak zabalen v ochranném obalu, aby se mu během cesty nic nestalo.

Košile Jirka je ušita ze 100% dvojmo skané bavlny označované jako super 100’s/2 PLY, která je velice příjemná i při dlouhodobějším nošení v parných dnech. Košili dále ozdobují perleťové knoflíčky. Střih košile je slim fit, který je v dnešní době velmi žádaný, protože krásně obkresluje mužské linie těla. Košile mi naprosto vyhovuje a nenarazil jsem na ní ani na sebemenší mínus, který bych mohl vytknout. Za mě tato košile získává 10 bodů z 10 a určitě není poslední, kterou si pořídím.

kosile2

Využití košile

Košile se náramně hodí na jakékoliv méně formální události. Ať už do práce, volnočasové akce, či na pracovní snídaně nebo společenské obědy. V každém případě budete v košili vypadat úžasně (tedy za předpokladu, že košili správně sladíte se zbytkem outfitu a zvolíte správnou velikost). Můj outfit, který jsem zvolil, můžete vidět na obrázcích. Krom obleku košile skvěle ladí k béžovým či bílým chinos kalhotám. Určitě byste nějakou variantu vymysleli také 🙂

kosile3

Mnozí z vás třeba tuto značku ani neznáte, a říkáte si, proč bych měl dávat tolik peněz za košili, jejíž značku ani neznám? No odpovím vám takhle. Jeden velký muž (Bill Dauphinais) prohlásil: „Značky jsou budovány kolem příběhů.“ BeJager utváří vlastní příběh svými kvalitními produkty, ochotou vůči zákazníkovi a pochopitelně rozvíjením českého obchodu za pomocí českých výrobků. 3 jasné důvody, které mohou předpovídat úspěch 🙂

Předchozí článekP9 Fotogalerie
Další článekInvestuj do seba
Zakladatel Two Gentlemen, milovník všeho dobrého. Rád sportuje, studuje a také rád pije. Mezi jeho koníčky patří krásné ženy, politika a podnikání.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here