Fashion sloupek – Tony Blair

0

Anthony Charles Lynton Blair.

Mnohými nenáviděn, mnohými milován. Britský právník, diplomat a politik za Labouristickou stranu a hlavně bývalý britský premiér v letech 1997 až 2007. Není řeč o nikom jiném, než o Tonym Blairovi. Tony se narodil v roce 1953 v Edinburghu do rodiny právníků. Pokračoval v rodinné tradici a vystudoval práva na Oxfordské univerzitě. Jako právník se živil až do svého zvolení do parlamentu v roce 1983.

Netrvalo dlouho, a o pár let později se z něj stal nejmladší britský premiér od roku 1812. Ve funkci strávil 10 dlouhých let a povedlo se mu například dosáhnout míru v Severním Irsku a ukončit tak dlouholeté nepokoje, které občas zmítali s hranicí občanské války.

Vnitrostátní politika mu šla na výbornou, kde však trochu klopýtal byla politika zahraniční. Dodnes je velmi kritizován za podíl Británie na invazích do Afghánistánu a Iráku.

Fashion look

U Tonyho Blaira jde náramně vidět, jak jeho profesní život zasahuje do jeho soukromého života, jelikož ho nemůžete spatřit v ničem jiném, než v obleku Navy modré či černé barvy, nebo v samotné košili. Určitě si říkáte, kdo mu šije tyto elegantně drahé obleky na míru a košile, které se stali jeho osobním imagem? Tonyho nóbl obleky šije krejčovská firma Raja Fashions s hlavním sídlem v Hongkongu.

Nicméně jeho košile zůstávají při zemi, ostatně jako u většiny politiků, takže jsou spíše světlých barev … tudíž hlavně bílé, občas světle modré barvy. S kravatami si ale v žádném případě nebere servítky a klidně kombinuje širokou škálu pestrých barev a vzorů na nich, takže pokud chcete odněkud nabrat inspiraci, tak Tony je výborná volba, jelikož nemá vůbec špatný vkus a navíc je přeci jen oblékán odborníky.

No, ale jak jsem již zmínil, Tony Blair má podobný šatník, jak v profesním životě tak i v casual životě. Ne vždy se však zarputile drží dresscodu odpovídající jeho profesi, takže si někdy obleče jen třeba sako navy modré nebo šedé barvy, které kombinuje s džíny nebo s formálními kalhoty. Nejméně formální fotka Tonyho Blaira, kterou máme, je ta, kde je Tony vyfocen ve svetru černé barvy s černými  casual kalhotami, když se zrovna procházel s bývalým prezidentem USA Georgem Bushem.

Určitě bychom ani neměli vynechat jeho boty klasického britského typu oxford od  známého britského obuvnictví John Lobb, které je na trhu již 137 let. Tato firma vyrábí klasické britské boty, takže jsou Tonymu šité jako na míru. Boty této značky nosí například i známý britský herec Hugh Grant.

Na závěr snad lze jen říci, že pokud se momentálně nacházíte ve vyšších společenských vrstvách nebo jen vaše profese vyžaduje formu oblékání na vysoké úrovni, tak se rozhodně neváhejte inspirovat Tonym Blairem.

 

Reklama
Předchozí článekJak jsem se začal holit žiletkami
Další článekGentlemani minulosti – Oldřich Nový
David se věnuje se módě a správnému chování. Má velmi vytříbené chutě, co se alkoholu a doutníku týče. Dále mezi jeho záliby patří kreslení, čtení a plavání či tvorba vlastních citátů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here