Pánské střihy

3

Slim a regular, v tom se vyzná asi každý. Ale co když se ke střihům přidá Comfort fit, Taper fit nebo Bootcut? V dnešním průvodci si všechny střihy vysvětlíme. 

Těch střihů je tolik, že se v tom snad ani nedá vyznat. Proto přinášíme krátkého průvodce alespoň těmi základními. Nutno dodat, že ani na názvosloví se spolehnout nedá. Nejenže si některé značky střihy pojmenovávají sami, ale dokonce se mohou i jednotlivé střihy mezi sebou lišit. Co je u jedné značky Comfort Fit, může být Slim fit u jiné. Proto tento seznam berte s rezervou a před nákupem si vždy ověřte, jestli vám střih sedí. Alespoň dokud se značkou nebudete dostatečně seznámeni natolik, že její střihy už budete mít v malíku 🙂

Pánské střihy

Regular (Straight/Comfort)

Ani příliš těsný, ani příliš volný. Rovný střih je dobrou volbou pro většinu starších mužů s průměrně velkou postavou. Postavě nijak zvlášť nelichotí, ale ani neurazí. Je takovou neutrální volbou. Horní díly oblečení jsou střiženy rovně. Kalhoty sedí v pase, mají spoustu místa v oblasti stehen a rovné nohavice.

Slim (Modern/Body)

Rozhodně nejoblíbenější volba dnešních mladých mužů. Vyštíhlené oblečení nikde neplandá, ale stále dává prostor k pohybu. Postavě velmi lichotí. Horní díly obepínají tělo, a tak zvýrazňují svaly. Kalhoty sedí lehce pod pasem, jsou zúžené od oblasti stehen až po kotníky.

Skinny

To nejužší, co může muž nosit. V dnešní době velmi moderní střih především u nejmladších mužů. Podle mého názoru už však tolik postavě nelichotí jako Slim fit, jelikož muže opticky zmenšuje. Nicméně se skvěle hodí pro muže menší postavy. Horní díly jsou v ramenou úzké, velmi těsně obepínají trup, mezi oblečením a tělem není žádný prostor. Saka bývají kratší délky. Stejně tak je tomu i u kalhot, nohavice těsně obepínají nohy.

Bootcut

Devadesátkový střih pro nostalgické jedince. Především u kalhot. Staré dobré zvonáče.

Tailored

Pokynutí tradicím. Tailored fit je střih, využíván především v oblekové terminologii. Jedná se o střih s širšími rameny, hrudí, pasem i rukávy. Saka bývají delší, kalhoty rovné.

Loose (Relaxed) fit

Ten nejvolnější střih, který lze sehnat. Rozšířené v oblasti sedu, kalhoty sedí pod pasem, se spoustou místa v oblasti stehen a lýtek.

Tapered fit

Střih pro svalnatější jedince. Jak je již z názvu patrné, střih je kuželovitý (dole užší). Skvěle se tedy hodí pro muže s většími rameny stehny, avšak užším pasem a lýtky. Kalhoty sedí pod pasem.

Muscle (Athletic) fit

Skvělý střih pro sportovce, kteří chtějí, aby jejich oblečení zvýraznilo jejich svaly. Horní díly oblečení bývají upnuté na tělo, ale velmi strečové. Kalhoty sedí v pase, rozšířené v oblasti sedu, rozšířené ve stehnech, zúžené v lýtkách.

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here