Report z výstavy Hodiny a Klenoty 2015

0

 

Začátkem září nám přišla pozvánka, abychom se podívali na tuto výstavu v pražském Veletržním paláci. Co vše jste mohli na výstavě vidět se dozvíte v tomto článku.

Výstava byla letos opravdu velkolepá. Bodejť by ne, jednalo se již o 24. ročník této výstavy, jež je v České republice unikátem. Konala se 24.-26. 9. 2015. Rozdělena byla do dvou částí. V hlavní hale hodiny (hodinky) a v pravém křídle klenoty.

hodinky1 hodinky2 hodinky3 hodinky10

Mezi speciality letošní výstavy patřily například zakázkově vyráběné náramkové hodinky pro tu nejnáročnější klientelu od české značky Prokop & Brož s.r.o. Prohlédnout jste si zde mohli také limitované hodinky proslulé, ač bohužel již zaniklé automobilové značky Borgward. Bez povšimnutí nešlo minout exkluzivní a originální hodinky ARAMI z nejrůznějších přírodních materiálů, jako je dřevo, kůže, motýlí křídla a podobně nebo bulharské hodinky značky Guardo. Probíhala zde také soutěž Hodinky roku, kde návštěvníci veletrhu mohli hlasovat, jaké hodinky by si tento titul zasloužily. Hodinek bylo k vidění spousta, od známých značek až po ty neznámé, ceny od pětistovky do několika stovek tisíc. Každý zde přišel na své, i slečny.

hodinky4 hodinky5 hodinky6 hodinky11

Pravé křídlo Průmyslového paláce bylo totiž zasvěceno šperkům. Mezi oslnivými kolekcemi se rozhodně neztratily například unikátní, ručně kované snubní prsteny z damascénské oceli. Klenotů zde bylo ještě více než hodinek. A to několikanásobně. U každého stánku se tvořily několikaminutové fronty slečen dychtících po prstenech či náhrdelníků s diamanty, ale i po obyčejnější bižuterii. K dispozici zde byly také zajímavé služby, jako například rytí vlastnoručních podpisů a krátkých vzkazů do snubních prstenů.

hodinky7 hodinky8 hodinky9 hodinky12

Co nás však lehce překvapilo (a musím uznat, že mile) byla módní přehlídka MADE IN JABLONEC 2015. U ní si přišly na své nejen dámy obdivující krásné modely ve všech různých barvách i textiliích, ale i páni obdivující krásné modelky.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here