Jak přežít dlouhý let: 5 tipů

1

Čeká vás let na jiný kontinent? Inspirujte se našimi tipy do letadla, které vám pomohou efektivně využít zdánlivě nekonečné hodiny ve vzduchu a lépe se vyrovnat s nedostatkem pohybu i změnou časového pásma.

O tom, jak se budete cítit po přistání, často rozhodují zdánlivé maličkosti. Chování svých spolucestujících ani nabídku jídla na palubě sice neovlivníte, ale i tak můžete udělat hodně, abyste z letadla vystoupili odpočatí a s dobrou náladou.

1. Zacvičte si nejen před odletem, ale i ve vzduchu

Den před plánovanou cestou či ještě ráno před odletem si běžte zaběhat nebo zacvičit do posilovny. Po sportování totiž zvládne vaše tělo daleko lépe dlouhý cestovní den strávený posedáváním v taxíku, na letišti a v letadle. Abyste snížili riziko vzniku trombózy, je důležité si čas od času zacvičit a protáhnout nohy také během letu. Pokud vás během cvičení pronásledují udivené pohledy spolucestujících, oplaťte jim je při vystupování z letadla, kdy budou na rozdíl od vás celí rozlámaní.

2. Nezapíjejte kávu alkoholem ani alkohol kávou

Suchý vzduch v letadle způsobuje dehydrataci, stejně tak jako káva a alkohol. I kvůli několikahodinovému nedostatku tekutin můžete být více unavení a hůře zvládat časový posun. Větší množství kávy či alkoholu si proto dopřejte až na zemi. Ve vzduchu vypijte alespoň litr vody na každých osm hodin letu.

3. Pracujte a odpočívejte – ale ve správný čas

Dlouhé hodiny strávené v letadle, během kterých vás nebude rušit vyzvánění telefonu ani notifikace, se výborně hodí pro soustředěnou práci. Dopřejte si však i několik hodin spánku, a to nejlépe v době, kdy je ve vaší cílové destinaci noc.

4. Mějte po ruce vše potřebné nejen na dobu letu

I když bývají v business a první třídě většinou povolená dvě příruční zavazadla, vždy si raději u konkrétní letecké společnosti ověřte, co si můžete vzít do letadla. Kromě nepostradatelné kožené tašky na notebook, do které se vám vejde i veškerá další elektronika včetně sluchátek, powerbanky a nabíječek, se neobejdete bez kvalitní cestovní tašky.

Jak přežít let

Vždy totiž musíte počítat s tím, že se vaše odbavené zavazadlo zpozdí, a mít připravené oblečení, boty a toaletní potřeby pro první noc a den v cílové destinaci. Věčný problém jak přepravit oblek tak, aby se během cesty nepomačkal, za vás chytře vyřeší elegantní příruční tašky Hook & Albert. Ty do Evropy dováží Be Dandy. Tyto tašky totiž disponují organizérem, díky kterému oblek do tašky vložíte tak, aniž by se pomuchlal.

5. Letíte v ekonomické třídě? Pak není nic důležitějšího než výběr sedadla

S letenkou do ekonomické třídy vždy nastupujte do letadla jako poslední – s trochou štěstí tam na vás bude čekat několik volných sedadel vedle sebe. Pro jistotu si však rezervujte nejlepší možné místo už při koupi letu. I když na první pohled vypadá nejlákavěji sedadlo u okýnka, budete mít největší pohodlí na krajní sedačce prostřední řady. Tam sedíte v cestě jen jednomu člověku a můžete kdykoliv vstát nebo si natáhnout nohy do uličky.

Reklama

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here