10 pravd, které si často nepřiznáme

0

1. Nemá smysl se obětovat pro druhé

Už jste někdy slyšeli větu: „Všechno, co dělám, dělám pro tebe“? Zpravidla následuje chladná odpověď: „A prosil se o to někdo?“ Buďme upřímní: lidé kolem nás nepotřebují naši pomoc, pokud o ní výslovně nežádají. Nejčastěji se cítí trapně a touto podmanivostí jsou akorát podrážděni.

2. Nikdo z nás nedostane za práci medaili

Říká se, že to byl kůň, který pracoval ve vesnici nejvíce, ale stále se nikdy nestal hlavou vesnice. Dříve nebo později budete čelit podobně nepříjemné pravdě: váš šéf a kolegové pochopí, že jste připraveni dělat jakoukoli práci. A zatímco vám ublíží tím, že na sebe budete vyvíjet vyšší tlak, budou klidně kontrolovat novinky na svých sociálních sítích nebo spokojeně usrkávat z dalšího šálku kávy.

3. Tělesná pozitivita není o neexistenci péče o sebe

Neupravené vousy, neostříhané nehty a odmítnutí používat hygienické přípravky pravděpodobně způsobí, že budete vypadat spíše jako neupravený člověk než jako příznivce přirozeného vzhledu. Zároveň výrazné fráze jako „Miluji své špeky“ obvykle skrývají lenost lidí, prokazují nedostatečnou motivaci ke cvičení a dokazují, že nezdravě zacházejí s jejich zdravím.

4. Vzhled

Můžete nekonečně mluvit o svém bohatém vnitřním světě a kráse své duše, ale věta „lidé posuzují knihu podle její obálky“ stále platí. Při pohovorech se hodnotí nejen profesionální dovednosti, ale také vzhled kandidáta a schopnost komunikovat s ostatními lidmi. Sebevědomý a upravený člověk má navíc větší šanci jít na úspěšné rande než neuspořádaný.

5. Pokud se nezúčastníte žádných událostí, lidé vás na ně přestanou po nějaké době zvát

Trik, že se urazíte a budete čekat, dokud vám ostatní nezavolají, abyste s nimi mohli znovu něco podniknout, funguje jen ve školce. Nikdo nemá zájem hrát takové hry v dospělosti. Dříve nebo později se setkáte se situací, kdy si vaši přátelé budou myslet, že už s nimi nemáte zájem komunikovat, a tak na vás zapomenou.

6. Být dobrým člověkem není povolání

Nikdo s vámi nemusí zacházet dobře, jen protože máte krásné oči, 3 děti, hypotéku, 4 půjčky a nemocnou mámu. Vaši nadřízení se vždy budou zajímat především o kvalitu vaší práce. Pokud společnosti, ve které pracujete, nepřinesete žádný zisk, připravte se na to, že můžete být kdykoli nahrazeni energičtější a pracovitější osobou.

7. Vaše máma nemá vždy pravdu

Postupem času přestáváme vnímat slova a chování našich rodičů jako věčnou a nepochybnou pravdu. Naše dětská ideologie se nahrazuje chápáním, že matka a otec jsou obyčejní lidé, kteří mají své nevýhody, špatné návyky a myšlenky, které nejsou vždy moudré a pravdivé. Může to znít smutně, ale dříve nebo později to budou vnímat i vaše děti.

8. Budete muset studovat až do věku odchodu do důchodu nebo ještě déle

Moderní technologie se vyvíjejí s takovou rychlostí, že vaše profese možná ani za 10 až 15 let nebude existovat. To znamená, že byste měli být vždy připraveni naučit se něco nového, zvýšit svou kvalifikaci a stát se specialistou ve své práci.

9. Tím, čím jste teď, je vaše osobní rozhodnutí

Je to všechno jednoduché. Jediná osoba zodpovědná za vaše činy jste vy. Pokud neumíte španělsky, jste to vy, kdo se ji nenaučil. Pokud na vás váš šéf křičí, znamená to, že vy jste se rozhodli mu to trpět. Nikdo nemůže za to, že jste se nepřestěhovali do jiného města nebo že jste nemohli vystudovat vysokou školu. Pokud nejste s něčím spokojení, neváhejte a běžte to prostě změnit.

10. Je nám líto, ale nejste středem vesmíru

Už jste někdy utratili polovinu svého platu za nový oblek a nikdo si toho ani nevšiml? Neciťte se rozrušeni, místo toho si zkuste vzpomenout, kdy vy jste se naposledy cítili upřímně šťastní poté, co jste zjistili, že váš přítel si koupil nové oblečení. A vlastně kolikrát jste ho za to pochválili?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here