Letošním mistrem českých barmanů je Vítězslav Cirok, vyhrává ve finále soutěže Diageo Reserve World Class

0
Diageo World Class

Česko má letošního barmanského mistra! V českém finále nejprestižnější barmanské soutěže na světě Diageo Reserve World Class, kterou pořádá STOCK Plzeň – Božkov, zvítězil Vítězslav Cirok z Becher´s Baru v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech.  Získal unikátní cenu od designéra Jana Plecháče a bude Česko reprezentovat na světovém finále v australském Sydney.

Finálový galavečer soutěže Diageo Reserve World Class uspořádal STOCK Plzeň – Božkov v prostorách Pražské křižovatky. Do superfinále postoupilo 5 barmanů a barmanek:

  • Jan Šebek, Becher’s Bar, Karlovy Vary
  • Vítězslav Cirok, Becher’s Bar, Karlovy Vary
  • Martin Vogeltanz, Zapa Bar, Plzeň
  • Carola Urru, AnonymouS, Praha
  • Matúš Brath, Hemingway bar, Praha

Jejich úkolem bylo v časovém limitu 6 minut před porotou a několika stovkami lidí v publiku přpravit a odprezentovat 6 drinků založených na prémiovém alkoholu z portfolia Diageo Reserve, přesněji Tanqueray No.TEN, Johnnie Walker Black Label, Zacapa 23 Centenario, Ketel One vodka a Don Julio Blanco tequila a Bulleit bourbon.

„Při hodnocení zohledňuje porota mix různých kritérií, důležitá je kvalita drinku – chut, vůně, vyváženost, samozřejmě technika přípravy, znalost surovin, moment překvapení a podobně,“ říká Petr Kymla, ambasador soutěže Diageo Reserve World Class v České republice.

Nejlépe se se zadáním vypořádal jeden ze dvou zástupců Becher´s Baru ve finále, Vítězslav Cirok  a bude Česko reprezentovat na světovém finále v Sydney.  Víťa Cirok má se soutěží Diageo Reserve World Class již velké zkušenosti, ve světovém finále v Kapském městě v roce 2015 obsadil třetí místo. Působil i v několika pražských barech, mimo jiné v L´Fleur nebo Bugsy´s baru.

Vítěz dostal unikátní cenu od známého designéra Jana Plecháče. Byla vyrobena z ledu a předurčena k tomu, že během několika hodin roztaje a zmizí, stejně jako zkonzumovaný drink. Na památku pak vítězi zůstává lžička, která byla do ledu zamrazena.

World Class Cocktail Festival

Drinky ze soutěžních ingrediencí mohou lidé ochutnat ve vybraných barech, které se zapojují do World class cocktail festivalu. Jsou to jak domovské bary soutěžících, tak se zapojily i mnohé další z celého Česka. Festival probíhá v barech po celé republice a informace o něm a barech jsou zde:

https://worldclasscocktailfestival.cz

Předchozí článekNejprestižnější barmanská soutěž světa Diageo Reserve World Class jde do finále!
Další článekThe Monkey Bar je koktejlovou oázou uprostřed města
Zakladatel Two Gentlemen, nadšenec do pánské módy, moderních technologií, designu, marketingu, retailu a podnikání. Má rád štěňátka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here