Jak si zařídit herní místnost?

0

Herna je prostor zcela zasvěcený vášni pro videohry. Ne každý hráč má herní místnost, ale ti nejvášnivější si ji neváhají pořídit, jakmile se naskytne příležitost. Proto je nejlepší mít představu o tom, co v herně potřebujete. Nápadů a inspirace není nikdy dost, proto jsme dali dohromady seznam věcí, které je třeba vědět nebo vzít v úvahu, abyste měli herní místnost hodnou toho jména.

Dostatečný prostor

Prostor je prvním parametrem, který je třeba vzít v úvahu při zařizování herny. Vše, co si koupíte, od nábytku po herní konzole, hry nebo figurky, se musí vejít dovnitř. To by mělo být provedeno tak, abyste měli v místnosti dostatek prostoru pro pohodlí. Prostor také ovlivňuje styl dekorací a určuje základ pro náklady na různé práce, které vás dovedou k úspěšné herně.

Konektivita

Hraní bez internetového připojení si v dnešní době nedokáže představit snad vůbec nikdo. Vždyť už počátkem 21. století využilo rozšíření internetu mimo jiné mnoho online zábavních platforem jako třeba PokerStars a v dnešní době patrně hraje online poker víc hráčů než ten živý. Odhaduje se, že lidí, kteří pravidelně hrají online poker, je v současnosti více než 100 milionů! V roce 2004 se objevil fenomén své doby World of Warcraft, který měl na svědomí mnoho zanedbaných studijních povinností. I 19 let po spuštění se WoW stále drží na vrcholu a Blizzard stále přidává nová vylepšení a rozšíření. Pokud je řeč o online hrách, nelze opomenout fenomén Fortnite, který online hraní vládne nepřetržitě od roku 2017. Firma Epic Games stále přidává nové mapy a nová vylepšení, ale nejdůležitější je patrně to, že Fortnite se stal jedním z předních eSportů a turnaje o milionové částky nejsou nic neobvyklého.

Samozřejmě, i off-line herna má své výhody, například únik před všudypřítomnými sociálními sítěmi a pracovními maily, přičemž mnoho výborných her internet ani nepotřebuje, ale bez něj to dnes zkrátka není ono.

Pevnou internetovou přípojku asi nic nenahradí, ale dnešní routery jsou už natolik spolehlivé, že se lze spokojit i s “pouhým” dosahem WiFi signálu. Při budování herního doupěte je ale také důležité myslet na elektrické zásuvky a případně je dobudovat a kabely šikovně schovat, nejlépe zasekáním do zdi, nebo alespoň vkusnými lištami. Není nic nevzhlednějšího než spleť prodlužovaček válejících se po zemi, nemluvě o tom, že to není příliš bezpečné.

Styl výzdoby

Tento parametr by mohl být první na seznamu vedle volného místa. Styl výzdoby vás totiž reprezentuje nejvíce. Je to váš svět a měl by být zvolen tak, abyste se v něm cítili dobře.

Můžete se rozhodnout pro futuristický styl výzdoby a zabudovat do nábytku neonová světla. Dejte si pozor na výběr neonových světel, která vás během hry neruší ve výhledu. Tento styl je častý a vyjadřuje ducha hráče, který se dívá do budoucnosti a stále pokročilejších technologií.

Na druhou stranu můžete zvolit jednoduchou výzdobu, bez přílišného osvětlení a v mírně retro stylu. Krása tohoto stylu vychází z barev a vzorů, vždy s cílem přimět přítomné v místnosti snít.

Herní konzole

Co se týče herní konzole, výběr závisí na vašich preferencích. Tato volba určí, zda by váš herní pokoj měl obsahovat stůl, pokud jste spíše hráči počítačových her, nebo televizní skříňku, pokud dáváte přednost hraní na domácí konzoli. Je také důležité si uvědomit, že pokud hrajete výhradně na kapesních konzolích, budete moci svůj prostor zařídit bez obrazovek, a tedy i bez nábytku, který k nim patří.

Zvukový systém

Zvukové efekty jsou to, co vám při hraní hry navodí pocit, že jste skutečně ve hře. Abyste se do hry dobře ponořili, potřebujete mít po ruce ten nejlepší možný zvukový efekt. Proto budete potřebovat alespoň jeden kvalitní reproduktor pro zvukový efekt a také izolační pěnu pro zvukovou izolaci herny.

Nábytek

Výběr nábytku závisí na tom, zda jste hráčem počítačových her, nebo nadšenec do domácích konzolí. Hráči počítačových her potřebují pohodlný stůl, který je dostatečně velký, aby se na něj vešel herní počítač a veškeré příslušenství. Budete také potřebovat židli s bederní opěrkou, abyste mohli hrát dlouho a neunavovali si záda.

Pokud však hrajete konzolové hry, budete potřebovat křeslo s bederní opěrkou, která vám zajistí pohodlí, a také televizi s vysokým rozlišením a doplňkový nábytek. Pokud chcete televizor zavěsit na zeď, budete potřebovat konferenční stolek, abyste mohli konzoli správně umístit.

Kromě nábytku, který potřebujete pro své hry, budete potřebovat i další nábytek pro uložení příslušenství, sbírek miniatur, her atd. Co je tedy lepší než skříň s výklenkem nebo zásuvkou v moderním nebo futuristickém stylu? Pokud bude vaše herna spoře osvětlená, aby se zvýšil efekt vtažení do hry, je lepší zvolit bílou nebo černou skříň. Tuto skříň lze také podsvítit, což zdůrazní futuristický efekt.

Kromě toho se můžete rozhodnout pro nástěnné police, které využijí šířku nebo výšku vašich stěn. Neváhejte zaplnit své prostory, ale mějte na paměti, že je důležité, aby vaše herna byla vzdušná, abyste neměli pocit přeplněnosti.

Ti nejnáročnější z vás si mohu herní místnost vybavit malou ledničkou na nápoje, aby nemuseli neustále chodit do kuchyně. A abyste výzdobě dodali něco navíc, můžete na podlahu položit koberec se vzory odpovídajícími zvolenému tématu.

Reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here