Gentlemanské hry na PC

0

Občas se každý z nás potřebuje na čas zbavit každodenních problémů, na vše zapomenout a nějak se zabavit. K tomu nám mohou dopomoci počítačové hry. Proto bych se zde, na pár řádcích, rád věnoval počítačovým hrám, jejichž tematika z nich činí zábavu vhodnou nejen pro gentlemany.

Mafia

mafia1

Nezačneme jinak než českou klasikou. Píše se rok 1930, v rušných ulicích Lost Heaven panuje prohibice a chudoba je na denním pořádku. Policie je pod kontrolou mafiánských klanů, které vedou v ulicích města krvavé boje. Hlavní postava Tommy Angelo je pouze obyčejný taxikář, který sní o bohatství. Jednoho dne se mu však změní celý život, a to když potká Sama a postřeleného Paulího – členy Salieriho gangu. Od té chvíle se Tommy vydá na cestu plnou zbraní, luxusu, špičkových doutníků a mnoha mrtvol.

mafia2

Druhý díl Mafie, ačkoliv není čistě z české výroby, se také povedl. Zde si zahrajete za amerického občana s italskými kořeny Vita, který se po zásahu kulkou na Sicílii vrací do svého rodného města Empire Bay. Doma však zjistí, že má veliké dluhy, které není schopen splácet. S tím mu pomůže jeho kamarád Joe, který mu dohodí lukrativní práci s pachutí krve a hromadou peněz.

L.A. Noire

lanoire

L.A. Noire vydalo po sedmiletém vývoji herní studio Rockstar games. Jedná se o velmi propracovanou detektivku, kde vy, jakožto bývalý voják Cole Phelps, spatříte policejní uniformu jako nejlepší volbu povolání. V průběhu hry řešíte mnoho případů, kdy ta nejdůležitější část spadá na samotného hráče. Množství získaných informací se odvíjí od vašich schopností všímat si nonverbálních projevů vyslýchaného. Rovněž samotný výslech je ve vaší režii. Tempo a spád hry si tedy do určité míry můžete určit sami. L.A. Noire je unikátní v tom, že při rozhovorech byl použit Motion Scan, tudíž že samotní herci byli nahráváni a přímo použití do hry. Vyzdvihnout ovšem musíme i grafické zpracování samotného města, který vás snadno vtáhne zpátky do čtyřicátých let.

Zajímavostí je, že ve hře můžete potkat většinu hlavních a několik vedlejších postav ze seriálu  Mad Men. Dokonce postava, za kterou celou dobu hrajete je postavou Kena Cosgrove ze seriálu.

madmen

The Saboteur

thesaboteur

Příběh nové hry od EA a Pandemicu je zasazen do okupované Paříže a jejího okolí během druhé světové války. Jako hráč se ocitnete v kůži irského automobilového závodníka a mechanika Seana Devlina, který si, za pomoci francouzského odboje a britské tajné služby, vyřizuje účty s vysoko postaveným německým pohlavárem. Sabotéra od jiných městských akcí odlišuje od samotného začátku jedna věc, a to ta, že celé město a přilehlé okolí je zahaleno do černobílých barev. Celkovou atmosféru navíc výborně umocňuje žlutá barva světel v oknech a červené německé symboly.

Odkaz Sherlocka Holmese

sherlock

V této hře navštívíme starou dobrou Anglii, kde se nacházejí dva gentlemani ve špinavém, místy bahnitém městě. Hra začíná v bytě starého známého, kterému z bytu zmizel náhrdelník. Podle nalezených stop zjistíme, že náhrdelník ukradly opice. Tato část je spíš tutoriál pro samotného hráče, aby se sžil s ovládáním hry a mechanikou řešení případů. Postupem času však přichází mnoho spojitých událostí, se kterými si Sherlock musí poradit. Hra sama o sobě není nikterak obtížná, avšak hráčův postup může být zpomalen při následném vyhodnocování získaných informací. Po grafické a hratelné stránce je tato hra na velmi dobré úrovni a myslím si, že stojí za vyzkoušení.

Kmotr

godfather

Hra je založena na stejnojmenném filmu z roku 1972. Vypráví příběh mladíka, jehož otec byl zabit jinou mafiánskou rodinou. Vy se tak v roli tohoto mladého mafiána ujmete cesty za krvavou pomstou.

Hra je ovšem tak úzce spjata s filmy a knihami, že si bez jejich znalosti pořádně ani nezahrajete. Spousta věcí je ve hře vysvětlena jen tak napůl. Pokud tedy máte v plánu hru nainstalovat, nejdříve raději rychle zajděte do knihovny doplnit vzdělání, nebo se alespoň podívejte na první dva díly filmové ságy.


 

A co vy, znáte nějakou další hru s podobnou tématikou? Dejte nám vědět do komentářů!

 

Korekci provedl Štěpán

Reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here