Petrof Gemini: Špičkové pianino s epochálním designem

0

Petrof, světoznámý výrobce klavírů a pianin, představil 6.6. 2023 v Kabelovna Studios revoluční projekt, který propojuje dlouholetou tradici s moderními technologiemi a výtvarným uměním. Výsledkem je zcela nová dimenze požitku z hudby. Petrof Gemini není jen hudební nástroj, je to mistrovské dílo, které překračuje běžné hranice.

Petrof Gemini je v první řadě prvotřídní pianino, z něhož se prostřednictvím kladívek a strun linou na jedné straně romantické tóny a na straně druhé, díky zabudovanému systému adsilent, i jejich digitální varianta. Velmi jednoduše tak může svým dokonalým zvukem ovládnout celou místnost, stejně jako umí přenést perfektní tóny pouze do sluchátek.

Největším tajemstvím tohoto nástroje je však originální design, který z něj činí umělecký klenot. Abstraktní malba, půvabná krajina, neodolatelný portrét… ať se budoucí majitel rozhodne pro cokoli, Petrof Gemini se stane strhujícím solitérem v každém prostoru, kde bude umístěn. Petrof Gemini je totiž způsob, jak vyjádřit svou individualitu a vytříbený vkus.

Kromě společnosti Petrof, která je významným evropským výrobcem akustických klavírů a pianin již od roku 1864, se na tvorbě Petrof Gemini podíleli bratři Havlíčkovi – Karel, světově uznávaný hudební skladatel a výtvarník Maxim. „Rádi propojujeme hudbu s malbou,“ shodují se dvojčata s tím, že ačkoli každý žije na jiném kontinentu, neustále spolupracují na nových projektech.

Maxim je autorem vizuální podoby Petrof Gemini: „Originální obraz, který bude součástí každého nástroje, je možné sundat.“ Pokud se tedy majitel rozhodne pianino umístit ke zdi, je možné jej zavěsit.

Bratr Karel, coby multiinstrumentalista a hudební skladatel, se podílel na vzniku celého konceptu projektu a oceňuje, že PETROF Gemini v sobě díky zabudovanému systému adsilent propojuje všechny výhody akustického a digitálního nástroje: „Vím, že někdy svým hraním ruším okolí, proto jsem chtěl, aby měl PETROF Gemini možnost digitálního přenosu zvuku do sluchátek,“ sdílí své zkušenosti a dodává, že adsilent navíc umožňuje zapisovat noty do počítače či jiného zařízení, nabízí zvuky více než stovky dalších nástrojů nebo také možnost uložení až 10 vlastních skladeb.

„V oboru platíme za inovátory,“ vysvětluje prezidentka firmy Petrof, Zuzana Ceralová Petrofová a k novému projektu dodává, že nástroje na míru vyrábí velmi rádi: „Naší misí je přinášet lidem radost a krásu.“

Pozvání přijali také účastníci projektu PETROF Colours – pianisté Edoardo Brugnoli (Itálie), Norbert Daniš (Slovensko), Yuval Salomon (Izrael), Thomas Kruger (Německo) a Jan Vesely (ČR). 

Ačkoli se jedná o moderní pianino, od začátku do konce jej provází ruční práce: počínaje pečlivou výrobou, přes unikátní autorskou malbu, až do chvíle, kdy se nástroje dotknou ruce pianisty. Petrof Gemini je zkrátka symbolem propojení vášně pro hudbu, originální malby, sofistikovaných technologií a tradičního řemesla. Objevte jeho sílu.

Předchozí článekLéto ve znamení broskví a ginu s tonicem. Vyzkoušejte českou novinku Dynybyl Gin Nectar s příchutí meruněk a broskví
Další článekPřipravte se na letní dobrodružství s novými míchanými drinky v plechovkách od STOCKU – Mojito, Cuba Libre nebo Gin & Tonic
Zakladatel Two Gentlemen, nadšenec do pánské módy, moderních technologií, designu, marketingu, retailu a podnikání. Má rád štěňátka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here