Fashion sloupek – David Beckham

0

Fotbaloví fanoušci šílí, když vidí na hřiště vcházet hráče s číslem 7 na dresu. Dnešní sloupek se nebude týkat nikoho jiného, než jednoho z nejznámějších fotbalistů světa – Davida Beckhama.

David měl sen zahrát si v dresu Manchesteru United už od svých mladistvých let, kdy na sobě makal každý den, dělal maskota tomuto anglickému klubu. Jeho snaha byla velmi ceněna jeho rodiči Davidem a Sandrou Beckhamovým, kteří si nenechali ujít ani jediný jeho zápas, jak v dětství, tak i jeho celé kariéře, za což jim je velmi vděčný.

Ovšem jeho snaha v mladistvých letech nevyšla vůbec vniveč, jelikož v květnu 1992 vyhrál za mládežnický tým Manchestru United FA cup proti Crystal Palace. To nastartovala jeho řadu úspěchů a tím upoutal pozornost samotného trenéra Alexe Fergusona, který posléze zařadil mladého Davida do základní sestavy. Tím se jeden z jeho snů splnil, David však nechtěl zůstat pouze u jednoho úspěchu ve své profesionální kariéře.

V roce 1996 se mu podařilo dostat do reprezentačního týmu a byl uznán nejlepším hráčem roku v Manchesteru United, ale jeho nejlepší úspěchy se událi v letech 1998/99, kdy se svým klubem vyhrál tři poháry (Premier League, FA Cup a pohár Ligy mistrů), ve kterých se stal jedním z nedůležitějších hráčů, kteří se zasloužili o vítězství. Poté však jeho kariéra šla poměrně z kopce, jelikož byl často zraněný, nepohodl se s Fergusonem a nakonec přešel do Real Madrid, kde už neměl takový úspěch, jak tomu bylo v Manchesteru. Nakonec to gradovalo tím způsobem, že přecházel z týmu do týmu, až nakonec skončil v týmu Paris Saint-Germain, kde dohrál svojí fotbalovou kariéru.

Nejdůležitější žena v jeho životě je Victoria Caroline Adams, bývalá zpěvačka skupiny Spice Girls, se kterou se oženil v roce 1999. Ze začátku jejich manželství bylo mnoho klepů a tvrzení, hlavně ze strany médií, že jejich manželství je jen reklamním tahem. Manželství však mají doteď pevné a šťastné. Se svojí manželkou Victorií má 3 děti:  Brooklyna Josepha, Romea Jamese, Cruze Davida.

Fashion Look

Co si budeme říkat, David se ze začátku své kariéry moc nezajímal o modu a spíše o barvu svých kopaček. Tudíž jsme ho mohli vidět nevkusně oblečeného a všechno bylo pel mel. Jedině, kde byl Beckham dobře oblečen, bylo při reklamních kampaních nebo na nějakém večírku. To se vše ale změnilo poté, kdy jeho kariéra začala upadat a jeho manželka Victoria se pustila tvoření jeho vlastního image, za což by jí měl vděčit, protože odvedla velmi kvalitní práci.

Začneme nejdříve u jeho účesu, který se během let velmi měnil od vyholené hlavy, přes nagelovaného kohouta až nakonec po jeho nynější vlasy, které si nechal více narůst a po stranách si to nechal strojkem vyholit, tím dosáhl velmi elegantního stylu jménem Undercut, se kterým si může různě vyhrát. Myslím že jeho aktuální účes je velmi inspirativní a rozhodně s ním sklidíte úspěch.

Nyní se už zaměříme na jeho oblečení, které na něm perfektně vyniká díky jeho atleticky vypracované postavě. Není to zrovna člověk, který se drží jednoho stylu, ale rád kombinuje své kusy oblečení podle své libosti, vždy ovšem vkusně! Také nechce být nudný, často se tak se snaží o extravaganci, ve formě dlouhých kabátů nebo sak s jednotlivými detailními rušivými prvky.

Můžete si na něm všimnout, že rád nosí basic trička, košile různých barev a vzorů, vždy ale vypasované a vhodně vybrané k samotnému celku. Trička a košile pak kombinuje, dle potřeby a uvážení k volnočasovému saku, které bývají buď v navy modré, šedé, camelkové (světle hnědé) či černé barvě. Ovšem myslím, že asi nejlepší volbou, kterou si oblékl bylo navy modré sako s bílou košilí, která dala vyniknout jeho obličeji a vyštíhlené sako, zase jeho atletické postavě.

Nebojí se ani samotných doplňků, které dotvářejí jeho celek. Aby nenechal nic náhodě, tak své unikátní občas až extravagantní saka často obohatí nějakou tou šálou jiné barvy… panečku to je pak nářez, jelikož šála ještě více podtrhne jeho smysl pro detail. Taky se ale může stát, že odebere pozornost od jiného zajímavého kusu oblečení, které má zrovna na sobě.

Nicméně detaily dotváří celek, takže byste si to měli vzít na vědomí a nechat se jeho výběrem šal inspirovat. Mezi jeho další oblíbené doplňky pak ještě patří hodinky, které zvýrazní náramky, tak že si jich člověk nemůže nevšimnout. Mezi poslední díly jeho doplňkové skládačky patří sluneční brýle, boty, cestovní tašky, a někdo by mohl zmínit i kérky, kterých není málo.

Nicméně takhle dobře by nemohl vypadat bez své úžasné manželky, která se značně snaží o jeho nejlépe vypadající vzhled a image. A není se divit, že se jí to tak daří, jelikož je sama návrhářka v modním odvětví.

Pokud byste chtěli okusit něco z Beckhamova šatníku tak určitě zavítejte do sítě obchodů  H&M, kde se setkáte s jeho vlastní značkou oblečení, která občas vychrlí velmi zajímavé kousky… třeba teď tam můžete nalézt pěkný jednořadý kabát v camelkové či černé barvě, s délkou až po kolena.

Ale nejenom modní značku oblečení zaštiťuje jeho jméno, v obchodech tak můžete naleznout mnoho druhů parfémů, deodorantů či sprchových gelů… každý chce přece vonět jako David Beckham.

Nejenom David a Victoria, ale dokonce i jejich malý syn Romeo se pohybuje v modním odvětví. Romeo si minulý rok zahrál ve 4 minutovém klipu jedné z nejdražších a nejznámějších znáček oblečení Burberry, kde je tento malý neřád oblečen, jako správný anglický gentleman, kterému můžeme jen závidět, co zrovna má na sobě. Závěrem lze říct, že pokud si nevíte rady, co na sebe, tak Beckhamovic rodinka je tou správnou inspirací, jak se oblékat za jakéhokoliv období.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here