Číše vína

0

Číše vína je jedním z dalších formálních podniků. Jak již název napovídá, bude se týkat převážně vína. A nebylo by to víno, aby se k němu nevázalo spoustu pravidel.

Číše vína je událost se společensko-pracovním charakterem, je tedy jedním z méně formálních podniků. Pořádá se při různých příležitostech typu oslavy státního svátku, nového partnerství, křtu nové knihy, vernisáže výstavy, tiskové konference či třeba oslavy Nového roku. Podnik je poměrně nenáročný, netrvá totiž déle než jednu hodinu, počet hostů by neměl být vyšší než 100 a je tedy jedním z levnějších společenských podniků.

Pozvánky se odesílá předem, je na ní regrets only (na pozvánku odpovídáte pouze v případě neúčasti). Na akci jsou zváni jen ti, kterých se událost přímo týká – funkcionářů či spolupracovníků. S doprovodem tu tedy nepochodíte. Akce je tradičně pánská, v poslední době však není neobvyklé vidět na číši vína i ženy.

Podnik začíná nejčastěji mezi 12:00 a 14:00, konat se však může v jakoukoliv denní dobu. Jejím cílem je navenek oslavit nějakou událost, reálně se však jedná o ideální příležitost pro získání nových kontaktů a seznámení se s lidmi. Podnik se pořádá výhradně ve stoje.

Hostitel se po celou dobu konání akce pohybuje v blízkosti dveří, aby mohl vítat a loučit se s hosty. Ač má totiž akce pevný konec i začátek, není nutné přijít včas. Je také možné dříve odejít. Nepsaným pravidlem však bývá, že byste se na akci měli zdržet alespoň 15 minut.

Občerstvení
Jídlo – drobné zákusky, sladké (dortíky, ovoce, pečivo) i slané (oříšky, tyčinky, pražené mandle, šunka, uzený losos, sýry, pečeně, olivy, pečivo)
Nápoje – bílé víno, červené víno, sekty, šampaňské, sherry, nealkoholické nápoje, minerální vody, džusy, káva, čaj, pivo (točené)

O víně samotném se můžete na našich stránkách dočíst například zde.

Oblečení
Muži: Tmavý univerzální oblek či Vycházkový oblek
Ženy: Vycházkové šaty či Společenský kostým

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here