Holky to chtěj taky

6

Dnes lehce odbočíme od módy a formalit, probereme si totiž oslovování žen. Obzvláště v České republice je toto veliký problém, velká spousta mužů se zkrátka bojí ženy oslovit. Proč vlastně?

Přesně odpovědět vám asi nedokážu. U někoho je to nedostatek sebedůvěry, u někoho nedostatek sebevědomí. U několika málo lidí to pak může být dokonce sociální fobie. Všechny tyto problémy se ale dají s trochou tréninku a píle překonat.

Začneme u problému největšího. Muž si myslí, že je žena mimo jeho ligu, že je na něj moc sexy, moc krásná. K překonání tohoto problému je potřeba si uvědomit, že ženské preference jsou poněkud odlišné než mužské. U pánů je vzhled protějšku důležitý, přikládají mu mnohem větší váhu, než ženy. Abychom tento fakt podpořili, zeptali jsme se přes 100 náhodných žen, co si o tom myslí ony. Poprosili jsme je, aby seřadily několik vlastností mužů podle jejich důležitosti, od nejdůležitějších po nejméně důležité. Takhle to dopadlo:

 1. Spolehlivostgraf0
 2. Zodpovědnost
 3. Smysl pro humor
 4. Galantnost
 5. Sebevědomí
 6. Tolerance
 7. Vzdělání a inteligence
 8. Rozhodnost
 9. Vyrovnanost
 10. Vzhled

Vzhled je úplně na posledním místě. Kdybychom tento dotazník dali mužům, vzhled by se pohyboval někde mezi 5. až 10. příčkou. Jsme zkrátka od přírody vybíravější, a možná taky trochu pokrytečtí.

Zatímco u „jednorázovek“ je podle žen samozřejmě vzhled důležitější, při hledání trvalého vztahu ostatní vlastnosti vysoce převyšují nad vzhledem. Dali jsme ženám na výběr dvě možnosti: osobnost/vzhled. Ani jedna nevybrala vzhled nad osobností.  A není to proto, že by si snad o sobě ženy myslely že jsou ošklivé a tak si hledaly ošklivé partnery, prostě mají nároky na vzhled nižší, daleko radši jsou za fajn chlapa.  Tímto tématem se zabývá jedna epizoda komediálního seriálu Jak jsem poznal vaši matku:

„Všechny dobré vztahy mají dobyvatele a usedlíka. Jeden dobývá někoho mimo svojí ligu, ten druhý se spokojí s nižší ligou.“

Pokud hádáte, že dobyvatel je většinou muž, pak hádáte správně. O ženu je potřeba usilovat, většinou vám jen tak do klína (doslova) nespadne. Úsilí bývá dobře odměňováno, tak do toho 😉

Časy, kdy se dámy dvořily pánům jsou ty tam. Výhodu to bohužel pro nás žádnou nenese, snad jen, že se vyhneme trapnému odmítání. To teď mají na starost ženy. Našich respondentek jsme se zeptali na dvě další otázky, jak to u nich je s oslovováním:

grafy

Žádná z našich respondentek neodpověděla, že sama oslovuje muže. 97,9% žen pak odpovědělo, že si myslí, že by měl muž oslovovat ženu. A já souhlasím. Muži by měli oslovovat ženy. Jistě, pokud za Vámi nějaká slečna přijde sama, určitě Vás to potěší více, než si ona sama myslí. Ale toto je přeci chlapská práce, žena by měla být tím, za co stojí bojovat.

Ženy jsou fundamentálně stejné jako muži. Mají své potřeby, své touhy. Nemyslete si, že jsou ženy v nějakém vyšším duchovním stádiu evoluce, kdy je pro ně sex pouze nezbytnou součástí reprodukce. Holky to chtěj taky. Když si to budete pamatovat, o to snazší pak „lov“ bude.

Svádění není obléhání Vídně, je to hra. Hra, která je pro dva. Vaším nejtěžším úkolem je poznat, jestli má zájem. Jestli je to opravdu hra, nebo obléhání. Toto je při oslovování žen častým kamenem úrazu. Pokud empatie není vaší silnou stránkou a nepoznáte, jestli pro vás je žena nedostupná nebo si na nedostupnou pouze hraje, je potřeba jí trochu potrénovat. Důležité je si všímat neverbální komunikace, tedy gest a pohybů. Ty vám mohou skvěle napovědět, jestli žena zájem má či ne.

Říká se, že se sebevědomím vám projde všechno. Když vypadáte, že víte, co děláte, nikdo to zpochybňovat nebude. Nemusíte být mistr svádění, profesionální atlet ani multimiliardář. Když se budete chovat sebevědomě (ne však namyšleně), ženy k vám budou vzhlížet, budete pro ně zajímavějším.

Těchto pár rad by vám mělo oslovování žen usnadnit, pamatujte však, že trénink dělá mistra. Takže pánové, hlavu vzhůru (doslova) a šťastný lov!

Nezapomeňte si také přečíst náš článek 10 důvodů, proč byste měli mít více sexu.

holky3

6 KOMENTÁŘE

 1. dobry den jmenuju se martin a sice nejsem žadny model ale mam odvahu oslovit ženy ale i přesto mě odmitaji protože jsou zadané a v dnešni době 2016 jdou všechny normalní ženy zadané jinak samé zlatokopky a prostitutky anebo takove ty co předstiraji že maji kluka a odmitaji jen kvuli tomu že nejsem krasavec a od takovych žen jeto strašně vyčurané jestli opravdu zaleži na vzhledu tak odmitam se seznamovat ! fakt dnešni žensky hledaji jen krásu , penize a auto !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here