V tomto článku si představíme několik nejčastějších estetických a kosmetických problémů, které trápí dnešní muže. Samozřejmě také ukážeme, jak na ně.
Nadměrné pocení
Problém, kterým v dnešní době trpí takřka každý druhý muž. Je pravděpodobné, že byste teď dokázali vyjmenovat hned několik lidí z vašeho okolí s tímto problémem. A pokud se jedná i o vás, máme tu jednoduché řešení. Tím zázračným udělátkem je přípravek jménem Driclor, jež vždy před spaním aplikujete na místa, která vás trápí nejvíce. Driclor vám pak bude poskytovat celodenní ochranu. Driclor seženete i ve vybraných lékárnách. Jedno balení vám vydrží na 6-9 měsíců.
Rozhodně také využijte možností antiperspirantů a deodorantů. Já jsem si z deodorantů oblíbil David Beckham: The Essence (jež má přítelkyně nazývá „kundolapem“) a z anti-perspirantů pak Oriflame Voyager.
Vše můžete maskovat i kolínskou či toaletní vodou. Výběr je na vás, zajděte si některou koupit ideálně s přítelkyní popř. kamarádkou a požádejte ji o pomoc s výběrem. Doporučuji nežádat o tuto pomoc rodinné příslušníky.
Pokud vám dělá problém pocení, když na sobě máte košili, zkuste si pod ní vzít speciální tričko pod košili.
Zápach nohou
Zápach je způsobený usazováním bakterií mezi prsty a na chodidlech, obvykle je velice nepříjemný. V zásadě se objevuje při používání nekvalitních neodvzdušněných ponožek. Doporučujeme používat kvalitní ponožky například z bambusových vláken. Problém se násobí, pokud používáte pevné uzavřené boty, které nemohou dýchat. Zkuste je vyměnit za nějaké lehčí a odvětrané (například o takovému Geoxu víme, že dýchá 😀 ).
Zápach z úst
Základem pro odstranění tohoto problému je důkladná ústní hygiena. To znamená čistit si zuby minimálně 2x denně po dobu alespoň 2 minut kvalitním zubním kartáčkem manuálním (Curaprox) či elektrickým (ideálně Oral-B či Philips Sonicare). Při výběru kartáčku je důležitá jeho měkkost. Na tu ideální pro Vás se zeptejte vašeho zubaře. Hodně doporučuji také čištění zubů mezizubními kartáčky. Pokud jste je nikdy v minulosti nevyužívali, začněte s co pokud možná nejmenší velikostí (0,4mm). Nejdůležitější částí je však často opomíjené čištění jazyka. A právě na něm se usazuje velká část bakterií. Na čištění jazyka existují speciální kartáčky, ale použít však můžete i např. dřívko od zmrzliny. Pomocí něj seškrábejte bíložlutý povlak z vašeho jazyka. Během prvních pár dní až týdnů se může stát, že Váš jazyk bude citlivější (kupříkladu při jezení zmrzliny se vám může hůře mluvit). To je způsobeno tím, že povlak nečistot, jež jste na jazyku měli, ho také činil méně citlivým vůči teplotám a chutím). Nakonec samozřejmě doporučují si vypláchnout ústa ústní vodou. V průběhu dne můžete používat ústní spreje či žvýkat žvýkačky. Jako příchuť doporučuju Bubblemint od Orbitu. Jistě si pamatujete ty dětské žvýkačky v proužkové formě. Nyní se prodávají i v klasické formě a jejich vůně přebije snad vše. Od každé ženy se vám za ní určitě dostane chvály.
Pupínky po holení
Pupínky jsou výsledkem podráždění pokožky. To však může mít několik různých důvodů: neostrá břitva, přecitlivělá pokožka, alergická reakce či zarůstání vousů.
Při holení je důležité, aby byla břitva a pokožka na holení řádně připravena a po oholení také správně ošetřena.
Před holením si dejte horkou vanu či sprchu. Je důležité, aby vousy před holením změkly. Pokud vám horká voda nedělá dobře, vezměte si alespoň šátek či žínku, namočte ji do horké vody a přiložte ji k vousům. K holení doporučuji spíš gel než pěnu. Nejen že se s ní holí lépe (vstřebává mnohem více vody → změkčuje vousy), ale vydrží mnohem déle. Gelu/pěny nenanášejte moc. Na břitvu netlačte. Holte po směru růstu vousů. Po holení si obličej opatrně opláchněte studenou vodou. Očistěte jej čistící vodou, ideálně na vatovém tampónku. Po holení rozhodně doporučuji použít vodu po holení (jedině bez alkoholu) či balzám. Pokud máte pokožku citlivější a nemáte hluboko do kapsy, doporučuju krémy Clinique či Eisenberg Paris, jež se dají použít i jako balzám po holení. Dále určitě doporučujeme před a po každém oholení holicí strojek vyčistit desinfekcí. Pokožku si osušujte vždy čistým ručníkem.
Žluté zuby
A jsme opět o ústní hygieny. Ze začátku je potřeba si uvědomit, že přesný odstín zubů je dán geneticky a tak u vašich zuby mohou mít následující techniky různý úspěch. Absolutní nutností je si perfektně čistit zuby minimálně 2x denně po dobu alespoň 2 minut. Takto se bohužel barva většinou jen udržuje, ale nezlepšuje. Pro samotné bělení zubů pak existuje několik technik.
Z babiččina receptáře všemožných nápadů a vychytávek mohu poukázat na obyčejné vyčištění si zubů za pomoci kartáčku a jedlé soli. Pokud však máte citlivé dásně, rozhodně je tímto způsobem nedrážděte.
Jako další metodu tu máme profesionální bělení zubů. Ceny se obvykle pohybují kolem 5000 Kč za bělení. Názory se liší od kliniky ke klinice, převažují spíše ty dobré. Lidé si převážně stěžují, že se jim barva po krátké době vrací do té předchozí, zažloutlejší. Nejčastější příčinou je, že o zuby nadále málo pečují a/nebo hodně kouří či pijí kávu.
Jednou z nejdostupnějších a nejoblíbenějších možností je také domácí bělení zubů za použití různých přípravků. Mohu jen doporučit používání bělícího systému White Pearl. Funguje opravdu spolehlivě a již během několika dnů jsou vidět výsledky. Jedinou nevýhodou může být mírně zvýšená citlivost zubů, která přejde po ukončení bělení. Dále pak stojí za zmínku zubní pasta Hollywood Smile od Pearl Drops, zde je sice efekt bělení výrazně nižší. Ideální je tedy spíše pro udržení si krásného úsměvu.