Pracovní snídaně

0

Pracovní snídaně je jedním z méně formálních podniků. Jak už z názvu plyne, jedná se o podnik, který je využíván hlavně v politické a business sféře. My si ho nyní detailně popíšeme.

Koná se většinou v hotelu, restauraci či přímo na pracovišti v místě k tomu určeném. Bývá uvolněnější, koná se před jednáním. Jako podnik je velmi oblíbená a není finančně náročná.

Na pracovní snídani se zve ústně, telefonicky či e-mailem. Obvykle se schází 6-8 lidí. Nikdy nesmí být více domácích pracovníků než hostů. Pracovní snídaně se obvykle koná mezi 8 a9 hodinou ranní a netrvá déle než 90 minut. Funguje hlavně jako uvolnění a upevnění vztahů mezi jednotlivými účastníky před důležitým jednáním.

Jídlo se obvykle podává ve formě švédských stolů. Jídla se dělají obvykle typická pro danou zemi, ale s ohledem na chutě hostů, kteří jsou z ciziny. Občerstvení bývá v malých, lehce stravitelných porcích. Výhradně se zde nepodává alkohol!

Servírovaná část
– Sýrový talíř se zeleninou
– Vaječná jídla (omeleta, míchaná vajíčka…)
– Párky (koktejlové)

Obslužná část
– Švédský stůl – šunky, sýry, pečivo (sladké i slané), cereálie, mléko, bílý jogurt, máslo, marmelády

Nápoje
– Káva, čaj, voda, džusy, zeleninové šťávy

Oblečení
Muži: Jako oblečení pánové volí vycházkový oblek či univerzální tmavý oblek (modrý, šedý, černý). Samozřejmostí je košile, kravata, pásek a vhodné boty. Vše pak můžeme doplnit kapesníčkem, manžetovými knoflíky a hodinkami.
Ženy: Dámy volí společenský kostým či vycházkové šaty.

Reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here