Rozhovor: Tomáš Hrabec a Karel Motlík z BoxforKing

0

Podívejme se na zákulisí unikátního českého projektu BoxforKing, a to prostřednictvím rozhovoru s gentlemany, jež za samotným projektem stojí – Tomášem Hrabcem a Karlem Motlíkem.

Zdravím Tomáši a Karle. Spousta našich čtenářů zná pouze značku BoxforKing, vás však neznají. Mohli byste se nám představit?

Tomáš: Zdravím čtenáře Two Gentlemen. Jmenuji se Tomáš Hrabec, je mi čerstvě 25 let a pocházím z Uherského Hradiště. Žiju však delší dobu ve Zlíně. Zatím stále studuji. Jsem v posledním ročníku navazujícího magisterského studia na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně obor Průmyslové inženýrství.

Karel: Také zdravím, mé jméno je Karel Motlík, je mi 25 let a pocházím také z Uherského Hradiště. Nějakou dobu jsem bydlel v Brně, kde jsem studoval počítačovou grafiku na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Vrátil jsem se ale zpět do svého rodného kraje, kde nyní pracuji ve společnosti ICARD.

A pro ty co BoxforKing neznají, mohli byste nám jej představit?

Tomáš: V krátkosti se jedná o box s pánskými doplňky a kosmetikou, který sestavujeme jednou měsíčně. V každém boxu představíme zajímavé výrobky a značky, které budou vždy tematicky zaměřeny. Našim cílem je propagovat české výrobce a designéry, protože tady máme opravdu z čeho vybírat.

Už tu byl vánoční balíček a nyní je v prodeji také balíček valentýnský. Máte už vymyšleny nějaká další témata?

Tomáš: Nějaké nápady již máme v hlavě, ale ještě nebudeme prozrazovat. Není to ale tak, že bychom měli již do konce roku 2016 seznam témat. Spíš máme nějaké nápady a uvidíme, jak to nakonec dopadne. Každý box však bude jiný a garantujeme, že se zcela stejná věc neobjeví v žádném dalším boxu.

Kdo je vaší cílovou skupinou? Snažíte se změnit oblékání mužů v Čechách?

Karel: Naší cílovou skupinou jsou primárně muži, kteří se oblékají jako gentlemani nebo by s tím teprve chtěli začít. Zároveň je náš box také vhodný pro ty jedince, kteří mají rádi překvapení a nechtějí ztrácet čas nakupováním a vybíráním doplňků a kosmetiky. Sekundárně pak cílíme na ženy (resp. příbuzné a známé) těchto mužů, jimž box mohou darovat.

Co se oblékání mužů v Česku týče, myslím si, že jsme trochu pozadu oproti zahraničí, byť třeba jen oproti zemím kousek od nás (Německo, Rakousko, Itálie). Ač ve svém okolí vnímám jistou snahu, myslím si, že by tento gentlemanský styl mohlo zajímat a bavit víc lidí. Spousta mužů módě nerozumí a přijde jim starost o svůj vzhled zbytečná. Bylo by super mít podíl na tom, tuto skutečnost změnit. 🙂

Karel Motlík a Tomáš Hrabec
Karel Motlík a Tomáš Hrabec

Kdo všechno vlastně za projektem stojí?

Tomáš: Celý projekt jsme startovali ve 3 lidech. Já, Karel a ještě Jirka Doležal, který má však teď svůj projekt a věnuje se více jemu. Proto BoxforKing v současnosti řeším pouze já s Karlem. Všichni jsou moji dobří kamarádi a spolužáci z různých škol. S Karlem se známe od základní školy. Jirku jsem poznal zase na univerzitě. Nesmím také zapomenout na naše drahé polovičky, které nám pomáhají strašně moc ať už co se vymýšlení obsahu týče nebo i celkové koncepce. Dívají se na to ženským pohledem, což je mnohdy potřeba. Ony patří taky do našeho týmu.

Karel: Sláva našim Kateřinám 😀

Kde se vzal nápad na BoxforKing? Co bylo v začátcích nejtěžší, co bylo největším úspěchem?

Tomáš: Dlouho jsme chtěli každý dělat něco svého. Prostě začít podnikat a mít něco, co můžeme vytvořit přesně podle našich představ. Jenže nápady nepřicházely nebo někdy chybělo i více odhodlání. Na začátku minulého roku jsem postřehl podobnou službu, která startovala v Americe, a docela mě to zaujalo. Přiznám se, že mě velmi lákala představa, že každý měsíc dostanu balíček s neznámým, ale ve finále zajímavým obsahem. S Jirkou jsme vše vymýšleli a poté se k nám přidal také Karel. Ve finále je BoxforKing úplně jiný, než jsme si na začátku představovali, ale je to samozřejmě lepší.

Karel: Ano, kluci už měli základní myšlenku, když mě s projektem seznamovali. Zaujalo mě to a tak jsem celý nadšený nápadu vytvořil jeho tvář – logo, grafiku, web. Vyzkoušeli jsme dostat projekt mezi lidi a oslovit je vánočním balíčkem, na základě kterého bychom získali zpětnou vazbu, jestli v projektu pokračovat, či nikoli. Výsledek je úžasný a děkujeme všem, kteří si první box objednali nebo se podíleli na jeho realizaci.

Nevím, jestli se dá říct, že bylo něco nejtěžší. Obecně nás celá realizace bavila a baví stále víc. Když se vyskytla nějaká komplikace, společně jsme problém vyřešili. Největší úspěch? Projekt má velice dobré ohlasy, jde pořád kupředu a spolupracuju s nejlepším kamarádem. Paráda.

Proč zrovna název BoxforKing?

Karel: Chtěli jsme něco výstižného, krátkého a snadno zapamatovatelného. Volná doména název potvrdila.

Na webu máte tři možnosti pro koupi boxů – jednotlivých, ve formě předplatného a ve formě PREMIUM BOXU. Mohl by si nám jednotlivé varianty přiblížit?

Tomáš: Ano, určitě. Naše jednotlivé boxy sestavujeme pravidelně každý měsíc na určité téma. Obsah boxu nikdy nebude stejný. Box na daný měsíc si zákazníci objednávají s měsíčním předstihem, abychom vše stihli zajistit. Takže na objednávku únorového boxu máte ještě čas do 31. 1. 2016 :-). I po tomto datu si může zákazník únorový box objednat až do vyprodání našich zásob. Pokud tedy v létě dostanete vánoční náladu, můžete si klidně objednat náš vánoční box z prosince.

Další možností je předplatné. To souvisí přímo s nápadem na tento projekt. Jak jsem zmínil dříve, lákala mě představa, že každý měsíc dostanu nějaký balíček, který bude pro mě překvapením, a budu z něj mít radost. Zákazník může vybírat ze 3 nebo 6ti měsíčního předplatného, kdy je každé cenově zvýhodněno a dopravu navíc platí zákazník pouze za první balíček. U půl ročního předplatného má tedy zákazník 5x dopravu zdarma.

Co se týče PREMIUM BOXU, tak jsme měli pár komentářů k našemu prvnímu boxu, že se jim obsah příliš nelíbí a raději by tam dali něco jiného. Proto nás napadnul PREMIUM BOX. Kdokoliv nám může napsat a my vytvoříme originální box přesně podle jeho přání ať už přímo pro něj anebo pro někoho blízkého.

Řekněme tedy, že chci dát tátovi k narozeninám dárkový balíček s ponožkami, mýdlem na holení a kravatou, a tak vám napíšu. Co se bude dít dál? 

Tomáš: V první řadě se doptáme na pár dalších podrobností, abychom mohli udělat výběr co nejlepší. Potom se pokusíme najít pro tátu vhodné výrobky, které nebudou okoukané, ale zároveň budou od nějakého českého designéra nebo výrobce. Naším cílem je, aby byl obdarovaný člověk potěšen a také překvapený, že něco takového z Česka pochází. Vám poté pošleme náš výběr a po Vašem odsouhlasení vše zařídíme a balíček zašleme na Vaši adresu nebo přímo tátovi. Cena boxu bude poté odpovídat časové náročnosti na sestavení a také jeho obsahu. Zákazník však platí až po odsouhlasení návrhu. Do té doby je vše zdarma.

Natáčení videa, jež běží na BoxforKing.cz

Jak vybíráte, co do klasického boxu dát? Co je vaše nejoblíbenější věc z boxu?

Tomáš: Mít nápad na téma, vybrat a sestavit obsah je opravdu o dost těžší než jsme si mysleli. Udělat zajímavý box, se kterým se vejdeme do našeho rozpočtu opravdu není hračka. Myslím si ale, že to zatím zvládáme skvěle. Jsem hlavně strašně překvapený kolik skvělých výrobců a designerů pánských doplňků tady v Česku máme. Co se týče nejoblíbenější věci z boxu, tak za mě jsou to naše ponožky SoxforKing, se kterými přišel Karel. Vymyslel celý koncept a každý měsíc vymýšlí nový a nový design, který je vážně pecka a podle ohlasů se líbí velké spoustě lidí.

Karel: Nerad bych si přivlastnil všechnu chválu za naše ponožky. Stejně tak nápad, jako jeho trefný název, vyplynul při jednom z brainstormingů týmu v naší oblíbené kavárně.

Vaší oblíbené kavárně?

Karel: Ano, ačkoliv jsme záležitosti projektu řešili spíše online, když už jsme se sešli fyzicky, bylo to většinou v kavárně Jiné Café v Uherském Hradišti. Náš projekt je úspěšný z jisté části i díky místní výborné kávě a skvělým dortům. 😀

Jaké máte plány do budoucna?

Karel: Pořád sbíráme zpětnou vazbu od našich zákazníků a lidí, kterým projekt přijde zajímavý, ale něco se jim na něm nezdá. Rádi bychom vychytali všechny mouchy, zjistili, co čeští muži od boxu očekávají a toto očekávání naplnili. Za mě je pořád na našich webech co vylepšovat, což je fajn, protože mě to baví. Krom předplatného a PREMIUM BOXU chystáme také doplňkové položky, které budou jakýmisi fragmenty již uvedených boxů. Naši zákazníci si poté budou moci objednat například sadu oblíbených ponožek. Dále máme v plánu zdokonalení samotného obalu boxu. U kartonové krabice bychom zůstat nechtěli. A do budoucna také plánujeme psát blog, který bude rozvíjet povědomí o módních trendech.

boxforking2

Máte nějakého oblíbeného gentlemana? Máte nějaký oblíbený citát?

Tomáš: Slovo gentleman se teď hodně používá a možná si spousta lidí plete jeho pravý význam. Já zastávám názor, že gentleman nemusí z davu vyčnívat, ale spíš přesně naopak. Není to o oblečení, není to o doplňcích, ale je to o tom, jak se člověk chová vůči ostatním. Prostě chovat se podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Takže já žádného oblíbeného gentlemana nemám :-).

Karel: Já oblíbený citát mám. „Always be yourself. Unless you can be Batman. Then be Batman.“ 🙂 Když se řekne gentleman, napadne mě právě Bruce Wayne nebo třeba Harvey Specter (ze seriálu Suits), kteří mohou na první pohled přes svůj gentlemanský vzhled vypadat arogantně, ale jsou to klaďasové, což trochu koresponduje s tím, co říká Tom.

A na závěr, chtěli byste něco našim čtenářům sdělit?

Karel: Že se od nás mají opravdu na co těšit.

Tomáš: Vzhledem k tomu, že je začátek roku 2016, tak nejprve hodně štěstí a zdraví do tohoto roku. Pak také, aby dále navštěvovali Váš web Two Gentlemen a občas nakoupili nějaký náš box :-D.


Nezapomeňte si únorový (valentýnský) box objednat na http://store.boxforking.cz/

Chcete na něj získat 10% slevu? Stačí při objednávce zadat kód „TGL2016“.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here