Kufry pro gentlemany

0

Používáte k cestování tašku, batoh nebo kufr? Určitě mi dáte za pravdu, budu – li tvrdit, že správný gentleman by měl mít právě kufr. A ač se může zdát trh s kufry poměrně neměnný, přišli jsme na několik technických vychytávek, jimiž dnes moderní kufry disponují.

Kufry pro gentlemany

Cestování stylově

rimowaad

Konkrétně bych se rád bavil o značce kufrů Rimowa. Tato německá značka byla založena roku 1898. Největší rozmach zažila v padesátých letech 20. století, kdy se stala jedničkou mezi kufry pro piloty dálkových letů. Ti vyžadovali (a stále vyžadují) zavazadla nejvyšší kvality a odolnosti, která navíc dobře vypadají. Právě díky luxusnímu vzhledu se kufry této značky dále rozšířily i mezi úspěšné byznysmeny, kteří často v rámci náplně práce cestovali.

Unikátní design v podobě hliněné konstrukce s charakteristickými drážkami inspirované dobovými letadly mají zavazadla Rimowa dodnes.

rimowak

Během několika desítek let se tak z kufrů Rimowa stala značka, kterou vyhledávají i celebrity jako například Willem Dafoe, Bradley Cooper, Matthew McConaughey, Eddie Redmayne, David Beckham, Chris Martin, Antonio Banderas a stovky dalších.

Jejich kufry se vyrábějí v limitovaných edicích, na některé modely je čekací lhůta až dva roky. Například prodejny Delmas je proto objednávají dopředu, vždy si tak můžete vybrat ze širokého sortimentu této značky bez čekání.

Cestování moderně

Technologie Bag2Go

tag

Velkou inovací, která mě zaujala, je elektronický štítek bag2go, za kterou stojí trojice firem Airbus, T-Sytems a Rimowa. Kufry s touto technologií se právě začaly prodávat. Na horní straně kufru se nachází displej s vysoce odolným sklem gorila glass. Ten vám nejen ukazuje aktuální hmotnost celého zavazadla, ale také vám umožní kufr spárovat s chytrým telefonem. Zavazadlo si tak samo stáhne letenku a samo se odbaví. Už žádné zbytečné čekání.

rimowabag

V případě, že má kufr nadváhu, které si nevšimnete, spojí se automaticky s dopravní společností. Pokud máte dost nalétaných hodin, je vám nadváha kufru odpuštěna. Vy se tak nemusíte oníic starat. Kufr disponuje technologiemi Bluetooth, GPS a RFID, které Vám zaručí, že je zavazadlo vždy v bezpečí a vy máte přesný přehled o tom, kde se zrovna nachází. Aplikace vás také upozorní, když je vaše zavazadlo otevřeno nebo je s ním nějak manipulováno.

A pro ty, kteří si potrpí na vysokou kvalitu, ale hledají kufry za přijatelnější cenu, Delmas nabízí široký výběr kufrů značek Samsonite a American Tourister.

 

Reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here