Fashion sloupek elegantního kanibala

0

Jedná se o muže s velmi vytříbeným vražedným apetitem, milovníka s velmi dobrým citem pro umění a módu… Počkejte, vlastně ne, to píši o fiktivní postavě Hannibala Lectera, která je jednou z nejdůležitějších a nejvýznamnějších rolí herce Madse Mikkelsena. Nicméně, než se budeme bavit o vytříbeném vkusu Hannibala, musím Vám v dnešním Fashin sloupku popsat samotného Madse.

Mads je původem z Dánska, narozený v Kodani roku 1965. Celé jeho jméno zní Mads Dittmann Mikkelsen. Jako mladý muž se nejdříve věnoval gymnastice a profesionálnímu tančení (cca 8 let), ovšem nakonec  se přiklonil k herectví, které vystudoval na Arhus Theatre School. Během počátků své kariéry se setkal s dánskou choreografkou Hanne Jacobsen, která se stala jeho osudovou láskou a je s ní ženatý od roku 1987. Mají spolu dvě děti, Violu a Carla.

Jeho hvězdnou kariéru odstartovala role v dánském detektivním seriálu Rejseholdet, který získal mj. i ocenění nejlepšího seriálu na International Emmy. Od té doby jeho kariéra jen a jen vzkvétala, a tak si zahrál ve filmech jako Dina (vedle známého herce Gérarda Depardieu), Otevřená srdceAdamova jablkaCasino royale (s Danielem Craigem), Král Artuš (kde si zahrál po boku s Keirou Knightley) a mnoha dalších. V budoucnu Madse uvidíme ve filmech Rogue One: Star Wars Story nebo v Doctor Strange.

Jeho největším hereckým úspěchem poslední doby ale bylo ztvárnění hlavní postavy Hannibala Lectra v seriálu Hannibal, kde hraje inteligentního psychopata s velmi nezvyklou chutí k jídlu. Své pokrmy dokáže připravit s noblesním až kulinářským uměním, kdy jednotlivé části těla či orgány připraví tak, že jsou téměř k nerozeznání od jiných pokrmu (tedy nezahrnujících lidské maso). Dále se vyžívá v psychologickém rozboru a manipulaci s lidmi. Hlavně je však milovníkem umění, které dokonce promítá na Terka svých obětí. Více vám ale zatím neprozradím, brzy si však recenzi budete moci přečíst přímo v článku o samotném seriálu Hannibal.

Také musím podotknout, že za své herecké role sklidil mnohá ocenění: Zulu (ne jen jednou, nýbrž dvakrát), Dánských filmových kritiků a také byl nominován i na cenu Dánské akademie.

Fashion look

Musím se přiznat, že mé první poznatky o jeho outfitu pocházely ze seriálu Hanibal, kde se obléká naprosto dokonale jako pravý gentleman (gentleman s úchylkou, chcete-li). Ale poté, co jsem začal o Madse jako člověka zajímat podrobněji, zjistil jsem, že i mimo filmové plátno má velmi dobrý vkus a cit pro oblékání.

V seriálu Hanibal jsou jeho častým outfitem obleky různých barev a vzorů, které spolu náramně ladí a dokonale tak vystihují jeho charakter. Obleky doplňuje vestičkami totožných barev a vzorů jako oblek. Ve formální společnosti je to sice společensky korektní, ale na veřejnosti může působit nudným až profesorským dojmem. Proto by nebylo na škodu si pohrát s odlišnými barvami vestičky vůči obleku.

Košile vždy ladí odstínem či barvou s celkovým vzhledem obleku nebo rovnou i vzorem. Například k navy modrému obleku si vzal bílou či světle modrou košili. k hnědému obleku měl béžovou košili, bílou či světle modrou košili. Aby toho ale nebylo málo, oblek doladí výraznou kravatou či motýlkem. Někdy však své noblesní kousky zamění za svetry, které sladí s chinos kalhotami, nebo se rovnou od svého ustáleného vzhledu lehce odchýlí a vezme si na sebe koženou bundu.

I mimo filmové plátno však má velmi pestrý šatník. Můžete jej například spatřit v nádherném obleku hnědé barvy bez vzoru, světle modré košili se vzorem tmavě modrých proužků, vše podrženo modními brýlemi, díky kterým nabývá ještě stylovějšího dojmu.

Též může být k vidění ve svetru s rolákovým límcem nebo límcem do tvaru „V“. Občas zvolí něco volnějšího a obleče si obyčejně basic tričko jednoduchých barev (šedivá, černá, …) nebo košili s klasickými kalhoty typu chinos. Celkový vzhled nakonec doplní hodinkami nebo brýlemi.

Jednoduše musím uznat, že se jedná o jednoho z nejlépe oblékaných herců, které znám. Medsem Mikkelsnem jsem se nechal v mnoha směrech inspirovat. Myslím tím samozřejmě v oblékání, ne v apetitu jeho kanibalské postavy 🙂

Korekce: Štěpán Vondráček

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here