STK pro chlapy

0

Stanice technické kontroly. První myšlenka, která většinu z nás napadne, je strach z toho jestli náš čtyřkolový či dvoukolový miláček úspěšně projde kontrolou. Našim miláčkům často věnujeme spoustu času, aby byl v co nejlepší kondici. Kolik času ale věnujeme svému zdraví, abychom právě my prošli úspěšně kontrolou?

STK pro chlapy je hlavním projektem Nadačního fondu Petra Koukala, který se snaží propagovat preventivní prohlídky pro muže. Samotný olympionik v badmintonu Petr Koukal musel vyřadit každodenní tréninky právě kvůli nalezenému zhoubnému nádoru. Ve 25 letech byl najednou nucen se vzdát toho, co miloval, jen proto, aby zachránil to nejcennější, co člověk má – svůj život. Ihned byl operován a poté podstoupil řadu chemoterapií. Po úspěšné léčbě, víře, vůli, podpoře nejbližších a tvrdému tréninku byl opět schopen se vrátit do hry, aby se probojoval na olympijské hry v Londýně.

„Zdraví není vším, ale bez zdraví je všechno ničím.“ – Arthur Schopenhauer

Jak sám Petr zjistil, mužů s tímto onemocněním je víc a víc, a právě proto se rozhodl založit Nadační fond Petra Koukala, který má za úkol upozorňovat může na vážnost preventivních kontrol u svého lékaře proti těmto nemocím. Mnoho mužů totiž tyto preventivní prohlídky zanedbává.

Co to pro mě znamená, kdybych chtěl jít na prohlídku? Stačí si pouze udělat čas. Každý muž má ze zákona nárok na preventivní prohlídku každé 2 roky zdarma. Proto se nebojte, že by vás to něco stálo. První vstupní prohlídka vychází cca na 60 minut a následující prohlídky pak okolo 30 minut, což je zlomek času, který běžně věnujeme svým autům či motorkám.

Pokud byste chtěli nadační fond podpořit, máte několik možností – ať už finančním příspěvkem, věcnými dary nebo samotnou propagací projektu. Také je zde možnost podpory zakoupením výrobků  Gillette, Head & Shoulders, Oral-B či Old Spice, kterými podpoříte 2% z jejich hodnoty hlavní projekt Nadačního fondu Petra Koukala, STK pro chlapy.

 

 

Korekci provedl: Štěpán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here