Opening akce Cremieux (reportáž)

0

Minulý týden, přesněji 1. června, jsem měl tu čest zúčastnit se opening akce a fashion show francouzské značky Cremieux, která otevřela svůj první butik v nákupní galerii Myslbek. Abych přiznal barvu, valné povědomí jsem o této značce dosud neměl. Věděl jsem jen, že se specifikuje na francouzskou jednoduchou elegantní a sportovně elegantní módu. A jelikož mám francouzský styl oblékání v oblibě, tak mě zajímalo, čím chce tato značka obohatit oblékání v Česku a zdali mě nadchne takovým způsobem, že se stanu jejím zákazníkem.

Samotná opening akce s fashion show se konala v krásném hotelu The Grand Mark Prague poblíž divadla Hybernia, takže jsem snadno trefil i jako nepražák. Samotný interiér hotelu je velmi elegantní a moderní. Trochu jsem si připadal, jako kdybych vstoupil do paláce či malého zámečku. Prošel jsem táhlou chodbičkou tak jsem se najednou objevil na nádvoří, kde celá akce probíhala a hned se u mě dostavil pocit „ano toto je francouzský ráj zaslíbený“. A teď si určitě kladete otázku, proč jsem si vůbec v duchu řekl tuto větu.

To proto, že se najednou přede mnou objevilo pěkné prostranství se stany s ratanovým nábytkem uvnitř, kašnou se zelení okolo a hlavně, pro mě jako muže, nádherné hostesky. Ty mě uvítali se sklenkou šampaňského a řekli, kde a jak se bude akce odehrávat. Dekoraci tvořil například starý Citroen, kterým se proháněl samotný Fantomas, stylové skůtry Peugeot či figuríny se smart casual a formálním oblečením.

Než jsem vše stihl pořádně zhlédnout a vychutnat si šeptající bublinky šampaňského, přišel široce známý a výborně oblečený moderátor Honza Musil. Sám bych ho označil za mistra slov, jelikož občas Musil musel reagovat i na nečekané události, které se přihodili během celé události a zvládal to skvěle. Během svého proslovu se prozradil, že pořádně ani netuší, jak se tato francouzská módní značka vyslovuje, což nevěděla ani velká část hostů. Touto nevědomostí ohledně výslovnosti tak k sobě přivítal a předal mikrofon hlavnímu řediteli Cremieux, který hned obratem naši nevědomost napravil – vyslovuje se „kchremjů“ – zkrátka po francouzky. Poté už mohla konečně začít již očekávaná fashion show za doprovodu DJ, který vyhrával suprovou hudbu žánru electroswing.

Prvním outfitem, jak vidíte na černovlasém pánovi, je krásný formální oblek se vzorem proužku, též nazývaný jako diplomatický proužek. Po něm jsem se mohl jen uslintat,  sám mám ambice dostat se na diplomatickou akademii a tyto obleky miluji. Hnědé boty pak byly třešničkou na dortu.

Modelové si to opravdu užívali, o čemž svědčí hlavně tato fotka, kde si dovolili přehlídku obohatit i o jednoduché taneční kousky. Následovala vzorová ukázka poloformálního oblečení na léto a také francouzský um pro elegantní soulad barev. Saka se vzorem windowpaneneboli okenní tabule, jsou v módě a o nositeli tak vyzvídají, že má pro módu velmi dobrý vkus. Opět bez takovýchto bot, v tomto případě přímo mokasín, by to ani nešlo … má štěstí že v nich nemá ponožky! 😀

15

Opět ukázka, že akce byla dosti živá. S longboardem jsem si ale sám nezařádil. Co se týká jeho outfitu, tak jde o krásný ležérní casual outfit, ke kterému nemusím snad nic dodávat, jen to, že bych to lépe sám nezvládl. Domnívám se, že jde hlavně o lněnou košili, který je jak stvořený pro tyto letní dny, jelikož krásně dýchá a jste v něm vždy svěží.

Při chladnějších letních večerech je tento smart casual outfit to pravé. Hlavně opět musím pochválit pěkný soulad barev. Jeho nošení bych si však dokázal představit třeba i na jaře či podzim, díky jemu vrstvení. Jen mokasíny vyměňte za bílé tenisky nebo klasické formální či poloformální boty.

Tady už přecházíme k módě jaro/podzim. Na outfitu mi moc nesedí rifle, ale to bude nejspíš tím, že je obecně nemám příliš v lásce. Trenčkot je skvělým kouskem pro chladné či deštivé dny, mohu jen doporučit. Jen ty mokasíny bych vystřídal za jiné boty, k tomuto outfitu se po stránce praktické tak vzhledové moc nehodí.

Přehlídka ještě pokračovala dále, víceméně šlo o ukázku různých variant jak casual, tak smart casual outfitů na jaro/léto/podzim. Myslím, že je dobré si všímat drobných prvků jako jsou kapesníčky, hodinky a kravaty, jelikož právě ty mohou jednoduše vylepšit dojem z každého outfitu. Na každém prvku zkrátka záleží, doplňků nevyjímaje!

30

Pro naše věrné čtenářky jsme si přichystali i menší překvapení v podání této fotky. Takovéto tělo by se mi taky líbilo, ale to jídlo a ta lenost je tak boží!

Po skončení módní přehlídky se hosté hezky rozmístili po celém nádvoří, kde ochutnávali francouzské delikatesní pokrmy a popíjeli lahodné Francouzské víno. Kdyby chtěl být někdo aktivní, tak byl pro nás přichystaný i pétanque. Nemusím snad ani říkat, že celá událost se vyvíjela v duchu Francie, takže vše bylo dokonalé od krásných žen, hudby, oblečení až po samotnou konverzaci mezi jednotlivými hosty.

Musím na závěr zhodnotit, že mě Cremieux velmi inspirovala a nadchla mě svým zápalem, kterým se prezentuje u nás v ČR. Určitě se během léta chystám obohatit svůj šatník jednotlivými kousky z jejich butiku. Co vy, líbí se vám jejich móda?

Jen si říkám, škoda, že v tom krásném Citroenu nebyly klíče v zapalování, abych s ním mohl z akce odjet jako pravý gentleman. Tak snad příště 🙂

 

Foto: Lisa Swan

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here