Jak naučit své dítě být gentlemanem

1

V dnešní době není zas tak časté narazit na dítě, které se umí chovat slušně vůči jiným osobám či vůbec někomu pomoct, když potřebuje. Problémem je nejčastěji výchova dítěte. Proto vám chci sem napsat v pár bodech, jak vychovat své dítě v pravého gentlemana.

Buďte vzorem

Jeden z nejznámějších faktů je, že děti si často najdou vzor ve svých rodičích a snaží se je napodobovat. Proto toho využijte a ukažte svému malému gentlemanovi jak se správně chovat. Důležité je to i svému dítěti vysvětlit, proč toto chování je správné. Např. proč zrovna pouštíte těhotnou ženu si sednout, proč ženám otevíráte dveře atd.

Naučte ho správně mluvit

Každý gentleman používá slova „S dovolením“, „Prosím“, „Děkuji vám“, „Mohu vám pomoci?“ a dokonce vědí i kdy říct „Promiňte“. Pokud vás tedy děti o něco požádají a řeknou to „ošklivě“, snažte se jim vštípit do hlavy, že se takto nemluví a aby to řekli ještě jednou ale lépe a slušněji.

Pomoc ostatním

Naučte své dítě, aby se snažilo pomáhat ostatním. I když to vypadá, že lidé nepotřebují pomoct, tak je alespoň slušnost se jich zeptat. Myslím si, že to pak přinejmenším každého potěší, že jste se mu nabídli. Obzvláště staří lidé, kteří si nemohou dovolit to samé co zamlada.

Základy etikety

Můžete také naučit své dítě základy z etikety např. podávání rukou, či chování u stolu popř. správné oslovování. Můžete to pojmout zábavnou formou a to například ve formě scének, kdy budete se svým dítětem si hrát na cizí osoby a budete se snažit správně zachovat k tomu druhému. Ale to jak toto pojmete, již záleží pouze na vás.

Pochvalte ho

Pokud uvidíte, že vaše dítě udělá něco správného nebo se správně zachová, tak ho určitě za to pochvalte. Řekněte mu, že jste na něj pyšný, protože se zachoval, jak by měl. Tímto bude vědět vaše dítě, že toto chování má nejen smysl, ale že bude mít i vaší podporu.

Na závěr článku bych vám chtěl říct, že tato snaha nebude nikdy k ničemu. O tom mluví již jedno přísloví: Co se v mládí naučíš, ve stáří, jako když najdeš. Vsadím se o cokoli, že jednou vám za to vaše děti budou vděčné, že jste si s nimi dali tu trpělivost a učili je ke správnému chování. A to protože:

gentleman

Reklama

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here