Aktivity gentlemanů vol. 2

0

Dnešním článkem bych rád navázal na ten předešlý, avšak dnes nebude až tak moc gentlemanský. Rád bych zde vypsal pár populárních aktivit, za které neutratíte mnoho peněz a i přes to mohou ozvláštnit či vylepšit váš životní styl. Tak se pojďme na ně podívat.

Pétanque

Tento symbol Francie zná snad každý! Pétanque se stal národním sportem ve Francii a asi nikoho nepřekvapí, že se zde ročně hraje na deset tisíc turnajů. Po celé Francii můžete narazit na partičku důchodců hrající pétanque v parku, zatímco jejich drahé polovičky si spolu povídají na lavičkách. Předností tohoto sportu je, že jej může hrát kdokoli a de facto i kdekoli. Hru naráz mohou hrát 1 až 3 lidé ve 2 týmech, které jsou proti sobě. Cílem hry je hodit kouli co nejblíže tzv. prasátku, což je menší, většinou gumová kulička. Určitě si při této hře užijete hodiny zábavy, a to jenom za pár korun.

Další výhodou je, že si můžete vzít na sebe jakékoliv oblečení. Zde totiž žádný dress code neplatí. Avšak pokud byste chtěli vypadat na hřišti elegantně a zalíbit se dámskému publiku, tak si můžeme vzít na sebe například: bílou košili, pletený svetr Class International z OTTO-shopu, oblekové černé či tmavě modré kalhoty a můžeme celkový outfit doplnit i o nějaké doplňky, jako je například kravata či motýlek. Tak a jsme dokonalí. Hurá na hřiště. 🙂

Běh

Asi začnu nejpopulárnějším sportem ze všech – běháním. Také se vám zdá, že v dnešní době běhá snad skoro každý? Nebudu vám lhát, i já nedávno začal s během. Nejprve jsem sám nechápal, co na tom všichni lidé vidí, ale po čase mně to došlo. Není nic lepšího než-li nastartovat den tím, že něco pro sebe uděláme, pořádně se nadýcháme čerstvého vzduchu a protáhneme celé tělo. Běh k člověku patří odjakživa a je pro nás přirozenou aktivitou. Avšak není běh jako běh. Můžeme běhat s kamarády pro zábavu, můžeme běhat za účelem vypracování těla, anebo taky za účelem závodu (a to v rámci sprintu či vytrvalostního běhu). Můžete se také zúčastnit extrémních vytrvalostních závodů jako je například Self Transcendence 3100 Mile Race, kde se běží neuvěřitelných 4 988 km v časovém limitu 52 dní.

Pokud si však myslíte, že si vystačíte na závody se spartakiádními trenýrkami po dědovi a starými keckami, tak jste na omylu. Trenýrky a triko nejsou takový problém, jako jsou právě boty. Rozdíl mezi normální obuví a tou sportovní je enormní, ačkoliv se tak nemusí na první pohled zdát. Rozdíly mohou být v použitých materiálech, výdrží bot, tlumení nárazů, odjímání tepla atd. Cenově přijatelné boty od veškerých značek doporučuji třeba v obchodech jako je Sportisimo, A3 sport atd., kde budete mít určitě z čeho vybírat. Pokud se do nějakých bot vyplatí investovat, tak právě do těch běžeckých.

Plavání

Plavání je asi můj nejoblíbenější sport. Miluji pocit, kdy se ponořím do vody a zkrátka na nic nemyslím. Základy plavání by měl umět snad každý. Můžeme plavat prakticky 4 způsoby. A to buď nejobvyklejším způsobem prsa, kraulem, znakem či nejtěžším motýlkem. Plaváním je nejlepší začít od mala, postačí vám jakékoliv plavky (tím nemáme na mysli kraťasy) a plavecké brýle. A hurá do bazénu. Vdechujeme pusou nad hladinou, vydechujeme nosem pod. Během pár let se můžeme snadno přesunout i k závodění, kde více méně na rozdílnosti plaveckých potřeb nezáleží. Bohatě se vejdete do pár stovek.

Kroket

Míčky, branky, cílový kolík a dřevěné palice. Vítejte na kroketovém hřišti. Na hraní kroketu pravděpodobně nejvíce narazíme při návštěvě Velké Británie, ale i u nás je poměrně populární, především na zahrádkách na chatě :-). Pravidla kroketu se na první pohled mohou zdát i složitá, avšak po nastudování by neměl být žádný  problém. Avšak musíte si být jisti, že vy a váš soupeř jste četli ty samá. Kroket se totiž dá hrát podle většího množství pravidel. Mezi nejrozšířenější však patří americký, zahradní a golfový kroket. Hra je určená pro 2 až 4 hráče, kde při dvouhře má každý hráč dva míčky, či při čtyřhře každý vlastní. Hráč na začátku každé hry řekne, jakým míčkem bude hrát a snaží se ho dostat skrze všechny branky až k cílovému kolíku. Výherce jen ten, kterému se podaří zasáhnout oběma míčky cílový kolík.

Malování a kreslení

Umění. Pro některé lidi to je něco úžasného, pro druhé to je nepochopená činnost. Jenže umění má mnohem širší význam. Zachycuje čas, místo i emoce. Například taková Pollockova díla, která se prodávají za miliony dolarů, z prvního pohledu vypadají jen jako cákance na plátnu. Avšak když stojíme před Pollockovým dílem, chaos se rozplyne a uvidíme disciplínu. Rovnováhu zdrženlivosti a volnosti. Díla Jacksona Pollocka můžete naživo vidět například na výstavě Americká grafika tří století z National gallery of art ve Washingtonu, která se vyskytuje v Veletržním paláci. Podrobné informace o výstavě můžete nalézt na webu Národní galerie.

Mnoho z nás však může namítat, že kreslit prostě neumí a nejde jim to. Ale i to se dá naučit. Například si můžete zaplatit kurz kreslení pravou hemisférou, po jehož dokončení uvidíte diametrální rozdíly, a poté se můžete sami doma zdokonalovat. Pokud chcete udělat radost svým blízkým, či zaplnit volné místo na zdech, je tato aktivita dělaná přímo pro vás.

Použité obrázky: Unsplash, OTTO-shop, Wikipedia

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here