Cestování vlakem, luxus ve znamení Orientu

3

Ačkoliv do začátku letních prázdnin stále zbývá mnoho času, tak už teď pomalu začínáme přemýšlet, kam na dovolenou vyrazíme a jak si na ni vůbec vyděláme. Pokud jste však již znudění válením se na pláži či skákáním po horách jako kamzíci, můžete využít nevšedního zážitku, cestování vlakem. A ne tak ledajakým. Tak nasedat! Vlak zanedlouho odjíždí.

Orient Express

Začneme hezky pěkně v Evropě. Orient Express je velice známý luxusní vlak, který se vyskytl také v detektivce od světoznámé spisovatelky Agathy Christie, Vražda v Orient Expressu. V proslulém vlaku s výzdobou ve stylu art deco budete projíždět evropskými scenériemi a pozorovat jej od piána se sklenkou pořádné whiskey v barovém voze.

Tento vlak začíná svou cestu v Londýně a poté projíždí Paříží, Innsbruckem, Veronou a končí na nádraží Santa Lucia v Benátkách. Na cestě strávíte okolo 5 dní, na které v životě nezapomenete. Tato trasa je také mezi turisty ta nejoblíbenější. Avšak můžete také využít jiné trasy jako například Paříž – Istanbul, či Londýn – Paříž. Cena jízdenek se však značně liší. Jízda z Londýna do Paříže vás vyjde okolo 20 tisíc a cesta z Londýna do Benátek na 70 tisíc korun.

Golden Eagle

Svést se můžeme i v Rusku, a to luxusními vlaky zvanými Golden Eagle. Tímto vlakem můžeme procestovat skoro celé Rusko. Budete mít možnost navštívit hlavní město Moskvu, zhlédnout polární záři či uvidět krásu venkova na Sibiři. V tomto vlaku máte na výběr mezi třemi druhy tříd. Ty se dělí na stříbrnou, zlatou a imperial třídu. Každá v sobě má zahrnutou postel, televizi, sprchový kout atd. Avšak nejdražší třída (imperial) vám poskytuje až 11 metrů čtverečních prostoru, kde budete mít vlastní klimatizaci, vestavěný minibar, sejf, televizi, dokonce i malou knihovnu. Ve vlaku se také nachází restaurační a barový vůz, ve kterém vám zpříjemní večer pianista.

Pokud bychom chtěli vidět polární záři přímo z tepla vlaku, tak by naše cesta započala v Petrohradu a končila by v Moskvě. Cena jízdenky za tuto dovolenou by se pak vyšplhala na 220 tisíc korun a na cestě bychom strávili 12 dní.

Seven stars

Pokud máte rádi luxus, tak určitě nesmíte opomenout vlak Seven stars, který nalezneme nikde jinde než-li v Japonsku. Seven stars je jedním z nejluxusnějších vlaků, který existuje. Vlak se skládá ze 7 vagónů a pojme až 30 pasažérů. Nejluxusnější třídou tu je Deluxe suite, v niž naleznete interiér celo tvořený z masivního dřeva. Luxusní atmosféru dokáže navodit přímo královsky. Tento „pokoj“ se rozkládá na 21 metrech čtverečních a pochopitelně zde nechybí vlastní sprchový kout, umyvadlo z porcelánu, projektor, minibar či klimatizace. Největší senzací je zde prosklená zadní část vlaku, ze které můžete sledovat okolní krajinu.

Bohužel do vlaku není lehké se dostat. O cestování tímto vlakem je tak velký zájem, že společnost musí účastníky losovat. Avšak pokud budete mít štěstí a budete vybráni, tak si připravte okolo 50 tisíc korun, za které krom samotného transportu a ubytování dostanete i vstupné na prohlídku památek po cestě.

Pokud máte doma v  prasátku pár Masaryků navíc a chcete zažít neopakovatelnou dovolenou, cesta jedním z těchto dopravců by pro vás mohla být ta pravá. Myslím si, že vám pak tento zážitek budou všichni okolo závidět.

3 KOMENTÁŘE

  1. Cestu luxusním vlakem si chceme s přítelem dopřát jako svatební cestu. Od dětství miluji vlaky. No… zatím jsme ve fázi šetření 🙂 Dle mne by mohlo byt zajímavé i neco jako Rovis Rail po Africe a přítel by zase chtěl na Transsibiřský express… ale bohužel to vidíme „jen“ na ten Orient express. 🙂

  2. Panečku, vypadá to skvěle. Nikdy jsem o týhle „dovolené“ neslyšela. Ale úplně nevím, zda bych chtěla dát 20 000 za cestu vlakem, ikdyž velmi luxusním. Jsem spíš na polehávání u moře 😀

    Ale rozhodě to musí být zajímavá cesta. Zvlášť možnost vidět polární záři 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here