5 nejdražších pánských obleků na světě

0
oblek

To, že nakupování pánských obleků je drahá záležitost, to je každému jistě dobře známo. Víte ale, které obleky jsou ty nejdražší na světe?

5. Westmancott ultimate bespoke – 1 875 000 Kč

Tento oblek byl původně pro magnáty z Ruska a Středního východu, kteří si na luxus potrpí.

Krejčím z Westmancottu trvá šití tohoto luxusního obleku okolo 200 hodin. V ceně obleku je také 5 košilí na míru zdarma.

4. Zoot suit – 1 950 000 Kč

Tento Zoot oblek z éry proužkovaných obleků za druhé světové války byl vydražen v roce 2011 v New Yorku za neuvěřitelnou částku 1 950 000Kč. Augusta Auctions, oděvní společnost vlastněná Karen Augusou, stanovila vyvolávající částku 15 000 Kč. Sama Karen Augusta, jež odhadovala cenu obleku na maximálně 125 000 Kč, poté nemohla uvěřit, že se částka vyšplhala až tak vysoko.

3. Dormeuil Vanquish II – 2 382 975 Kč

Rodinný podnik Dormeuil byl založen před více než 170 lety, v roce 1842. Vanquish II oblek je duchovním dítětem patriarchy Julese Dormeuila.

Říká se, že oblek byl nabídnut králům, prezidentům a celebritám. Oblek se skládá z šesti nejvzácnějších světových  textilií: královské Qivuik, Ambassador, Dorsilk, Kirgzy White, a Fifteen Point.

2. Alexander Amosu Vanquish II Bespoke – 2 546 500 Kč

Alexander Amosu je podnikatel s luxusním zboží, a to nejen s oblečením, ale i s luxusnimi mobilními telefony posázené diamanty atd. V roce 2009 založil svou vlastní oděvní společnost, ve které vznikl tento skvost.

Tento oblek je vyroben ze dvou nejdražších vln ve světě: Vikuna a Qivuik, a byl vyroben na zakázku pro anonymního kupce. Bylo oznámeno, že oblek byl dodán také v obrněném voze. Každý oblek má 9 knoflíků z 18 karátového zlata a diamantů.

1. Stuart Hughes Diamond Edition – 22 312 500 Kč

Známý návrhář Stuart Hughes se spojil s proslulým návrhářem Richardem Jewelsem, aby vytvořili nejdražší pánský oblek na světě. To se jim i povedlo, na světě existují pouze 3 kusy.

Navrhnout a ušít tyto obleky trvalo přes 800 hodin. Jsou vyrobeny z vlny, kašmíru a hedvábí. Říkáte si, co právě tvoří tento oblek tak unikátní a tak drahý? Asi moc lidí nepřekvapím, když napíšu spousta diamantů. Dohromady jich je na obleku více než 480.

 

FOTOGRAFIEAmtec Photos - Tailor Measuring Man for Suit
Předchozí článekŽivot moderního gentlemana 2.díl
Další článekPsychologie sexu: Někdo to rád tvrdě
Zakladatel Two Gentlemen, milovník všeho dobrého. Rád sportuje, studuje a také rád pije. Mezi jeho koníčky patří krásné ženy, politika a podnikání.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here