Psychologie sexu: Někdo to rád tvrdě

2

Už je to pár let, co svět ovládl erotický román Padesát odstínů šedi, který nejedné ženě poplašil hormony. A už je to taky několik měsíců, co svět tento román ovládl znovu, tentokrát ve filmovém zpracování. Jedna věc, co se Christianovi Greyovi povedla je, že se o podobných praktikách v ložnicích nyní mluví mnohem snáze.

A není to na škodu. Navíc to je mnohem přirozenější, než byste si mohli myslet.

Síla/moc

Na začátek je nutné si uvědomit, že pod titulek BDSM spadá široká škála všemožných praktik. Pro někoho je to zavazování šátku přes oči, pro někoho to jsou provazy a biče. Potěšení samotné přichází jak v roli submisivní, tak v roli dominantní. Podle psychologa Leona F. Seltzera se člověk narodí buď s pasivní nebo s agresivní zálibou.

Vše je o sexu. Kromě sexu. Sex je o moci.

Ne vždy však člověk pasivní vede život pasivní a naopak. Řekněme, že se pasivní člověk stane ředitelem velké firmy. Celý den řeší problémy, všem ostatním rozkazuje co mají dělat. Tento člověk má pak tendenci být v posteli výrazně submisivní. Chce, aby mu pro změnu šéfoval někdo jiný. Rozkazoval mu, co má dělat.

Volba submisivní role je také skvělá pro lidi se sociální úzkostí. Je pro ně obvykle úlevou, že se nemusí bát o to, jaká rozhodnutí v posteli dělají. Nemusí se starat o to, jestli se daná praktika druhému líbí nebo ne. A naopak těm, kdo si vychutnávají sílu a kontrolu, se bude volba dominantní role velmi líbit.

Intimnost

Kritici říkají, že ti, jimž se líbí praktiky BDSM jsou nějak traumatizováni, ať už z dětství či z dospělosti. I když toto je v některých případech pravda, častěji je to právě naopak. Studie nizozemské společnosti Bazian z roku 2013 ukazuje, že zastánci BDSM jsou více otevření (ať už k sobě tak k novým zážitkům), více svědomití, méně neurotičtí, méně citliví na odmítnutí a celkově mají lepší duševní zdraví. Další studie ukazuje, že páry provozující BDSM mají k sobě mnohem blíže a mají mnohem trvanlivější vztahy.

Rozmanitost

„Příroda miluje rozmanitost a společnost ji oškliví. Existuje mnoho, mnoho způsobů, jak dosáhnout svého potěšení. Každý máme své vlastní erotické otisky prstů,“ říká Nan Wise, sexuolog a neurolog, který studuje chování mozku během orgasmu. Pokud provozujete stále jen jednu či jen několik málo poloh, mozek to očekává a zážitek z orgasmu nebude tak silný. Nepředvídatelné podněty dokážou pěkně nažhavit naše dopaminové receptory, což nám může poskytnout daleko intenzivnější zážitek z sexu. Takže přidejte kousnutí, plácnutí, zatahejte za vlasy a dostaňte váš sex na vyšší level.

Předchozí článek5 nejdražších pánských obleků na světě
Další článekBydlení nevšedních gentlemanů 1. díl
Zakladatel Two Gentlemen, nadšenec do pánské módy, moderních technologií, designu, marketingu, retailu a podnikání. Má rád štěňátka.

2 KOMENTÁŘE

  1. No myslím že tohle je hodně individuální, jelikož nejsme všichni stejný a každý to má rád tak trochu jinak. Já osobně to mám podle chuti a nálady. A doma si to zpestřujeme erotickými hračkami. Ale co nás s ženou docela zaujalo by byla taková masáž pro páry, doma už jsme se o tom bavily ale ještě jsme se neodvážily.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here