Oblékejme se elegantně i v zimě

2

Zima nás již trápí a ještě nějakou dobu bude. Mnoho lidí se domnívá, že je přes zimu těžké vypadat elegantně, aby nám zároveň bylo teplo. My vám ukážeme, jak je to lehké pomocí krátkého uvedení do tajemství látek i vrstvení. Na názorných fotkách, které jsme si pro vás v prodejně Cremieux připravili, ukážeme, jak to může vypadat v praxi.

Látky

Stejně jako v létě, je dobré zaměřit svou pozornost na látky. Tlustší vrstva oblečení totiž nutně nemusí znamenat, že oblečení bude teplejší. Zatímco v létě dáváme přednost zejména přírodním látkách, které náramně profukují (např. len), v zimě se snažíme, aby nám látky zajistily hřejivost a držely teplotu. To se týká zejména bavlny, vlny, kašmíru aj.

Bavlna je takový standard, který se nosí jak v létě, tak i v zimě, jímž nic nezkazíte a navíc má dlouhou životnost. Vlna je už o něco teplejší materiál, ovšem záleží k jakému druhu vlny se uchýlíte. Osobně doporučuji merino vlnu, jednu z nejkvalitnějších vln, která v těžkých zimách pořádně zahřeje.

Jedním z nejteplejších přírodních materiálů je kašmír, který je navíc poměrně tenký a proto také ideálním adeptem k vrstvení. Kašmír však velmi snadno podléhá poškození a při špatném zpracování nemusí mít dlouhou životnost. U kašmíru se především doporučuje připlatit si v rámci zpracování v podobě dlouhého vlasu, aby se na daném kusu oblečení nedělaly žmolky. Eventuelně si pořídit směs vlny a kašmíru, čímž moc nezatížíte svou peněženku. Výsledek bude podobný, jako by tomu bylo u velmi kvalitního kašmíru, a službu vám udělá podobnou.

Poslední na řadu se dostávají umělé materiály, které zrovna v lásce nemám, ale v zimě vám pomůžou nezmrznout, díky jejich neprodyšnosti. Velmi jednoduše se ale může stát, že se v nich začnete potit.

Cibule

Jistě jste už o tomto termínu v rámci oblékání slyšeli, ale pro ty z vás, kdo ne, tak vám něco o téhle metodě oblékání sdělím. Jak jsem napsal již v odstavci k látkám, neznamená čím tlustší kus oblečení, tím teplejší. Vše záleží na druhu látky a vrstvení oblečení. Tedy čím víc vrstev tím lépe. Doporučovaný průměrný počet vrstev, který se uvádí, jsou čtyři. Např. tričko pod košili, košile, svetřík, kabát. Pro lepší představu ohledně oblékání i vrstvení v našem aktuálním ročním období jsem opět nafotil pár ukázek z nové kolekce Cremiex.

Francouzi nás oblékají v těžkých zimách

Před nedávnem mě opět francouzský módní butik Cremieux dovolil nafotit pár fotek s jejich kolekcí podzim/zima, skrze které vám chci ukázat, jak se pěkně a teple oblékat v chladných měsících.

Kolekce, kterou si pro nás Cremieux nachystal, mě velice potěšila. Zapracovala do své nabídky elegantní prošívané vestičky, jež mě pěkně hřály už při jejich zkoušení. Navíc byly tak elegantní, že se pěkně kombinovaly s dalšími vrstvami oblečením a nevytvářely na mě vzhled zrzavého sněhuláka. Komplet jsem doplnil brýlemi od Wágnera, které mě utvrdily v tom, že je mohu nosit ke všem druhům oblečení.

Pokud máte i nějaké své vlastní elegantní fotky podzimního nebo zimního outfitu, nebojte se je zaslat na náš email nebo do zpráv na Instagramu.

2 KOMENTÁŘE

  1. Ocenil bych především více kreativity v článcích. Předpokládám, že každý kdo už zavítá na Váš blog něco o oblékání ví a tak jediná užitečná informace pro mne z tohoto článku je část o prošívaných vestičkách od Cremieux ..čímž se dostávám k dalšímu bodu mé litanie. Byl bych neskonale rád, pokud by se Vám dařilo publikovat více seriózní články – tímpádem více objektivní a nezaměřené vždy jen na jednu značku. Měl jsem Váš blog rád, ale poslední dobou šla úroveň od prvních článků výrazně dolů. 😔
    Přeji pěkný den celému týmu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here