Hodinky Wenger City Classic

4

Často se nás ptáte, kde si za nízkou cenu pořídit slušné hodinky. Dnešní článek Vám na tuto otázku odpoví, spolu s recenzí na hodinky Wenger City Classic.

Výběr hodinek za nízkou cenu

V první řadě si ujasněme, že zde nebudeme rozebírat nějakou vysokou hodinařinu. Jestliže hodláte do hodinek investovat více, doporučuji se poradit na vyhlášeném českém fóru Chronomag. Můžete samozřejmě řešit hodinky všech druhů i cen, ostatně, i já jsem si s výběrem tohoto kousku nechal poradit.

Tedy… sháníme se po levnějších, ale přesto precizních náramkových hodinkách. Pokud je vám úplně jedno, jaký strojek v hodinkách šlape nebo kde jsou vyráběny, pravděpodobně sáhnete po hodinkách módních. S těmi se v posledních letech roztrhl pytel a narazit na ně můžeme úplně všude. Ať už se jedná o švédského průkopníka těchto značek Daniel Wellington, americké MVMT, belgické KOMONO, australské The Horse, nizozemsko-americké Rosefield nebo třeba tokijské The 5TH.

Značek je fůra a byli bychom tu hodně dlouho, kdybychom je měli všechny jmenovat. Jedno mají společné, všechny hodinky můžeme nazvat minimalistickými. Hodinky vypadají dobře, ale zkrátka od nich nemůžete nic očekávat. Plní čistě módní funkci a nic víc. Osobně proti těmto značkám rozhodně nic nemám, sám několik kousků od většiny jmenovaných výrobců vlastním a nosím je rád. Hodinky se pohybují v cenovém rozpětí zhruba od 2 do 6 tisíc korun.

Co když ale chceme hodinky v této cenové relaci, zároveň však očekáváme trochu „švýcařiny“? Výběr bude složitý, leč ne nereálný. Poměrně snadno se dají nalézt hodinky od 5 tisíc Kč. V této cenové relaci jednoznačně doporučuji Seiko. Co když ale chceme jít na ještě nižší cenu?

Wenger City Classic (01.1441.107)

Helveti je mezi nositeli hodinek velmi oblíbenou volbou obchodu, všichni si chválí zvláště jejich profesionální přístup, který mohu potvrdit. V nabídce mají nejen cenově dostupné hodinky, ale i hodinky v řádech desetitisíců korun různých značek. Já dostal nabídku, ať si jedny hodinky vyberu a vám, čtenářům, zdůvodním, proč jsem si vybral právě je.

Na hodinky mám tři základní požadavky:

  • Musejí být analogové
  • Musejí mít kožený řemínek
  • Nesmí mít sportovní vzhled

Pokud hádáte, že z výběru téměř kompletně zmizely Casia, máte pravdu. Kultovní zlaté digitálky i G-SHOCKY byly ty tam a zůstaly jen pěkné, formální hodinky s koženým řemínkem. Vybíral jsem poměrně dlouho, četl desítky recenzí nejen hodinek či strojků samotných, ale i o výrobcích obecně. A nakonec jsem i vybral.

Recenze

Volba padla na Wenger City Classic. Hodinky značky Wenger měly (nejen) na Chronomag fóru pozitivní recenze chválící dobrou kvalitu za minimální cenu. Rozhodoval jsem se dále mezi značkami Swiss Military Hanowa a Boccia Titanium, které mě zaujaly především svým vzhledem. Rychle mě však od obou značek zkušení hodináři z fóra odradili slovy, že za stejnou cenu je mnohem výhodnější pořídit osvědčené hodinky značky Wenger.

Hodinky se pyšní označením SWISS MADE, tedy vyrobeny i smontovány ve Švýcarsku (oproti tomu SWISS PARTS znamená, že součástky jsou sice vyrobeny ve Švýcarsku, strojek je však smontován jinde – většinou v Asii). Hodinky jsou osazeny strojkem Ronda 505, který ukazuje hodiny, minuty, vteřiny a také datum.  V této cenové kategorii bohužel pouze výjimečně narazíme na hodinky automatické, a tak i v tomto případě hodinky mají bateriový Quartz.

Výhodou ciferníku je také luminescence ručiček – tedy svítí ve tmě. Jednoduše tak i v naprosté tmě poznáte, kolik je právě hodin. Hodinky jsou velmi odolné, jejich odolnost potvrzuje i sklíčko se safírovým finišem. Ten se z vlastní zkušenosti prakticky nedá poškrábat. Hodinky mají stupeň vodotěsnosti 30M (tedy tlak odpovídající 3 atmosférám), takže jim déšť nedělá problém.

Kožený řemínek byl z počátku velmi tuhý, povolil však po několika dnech nošení. Pouzdro je vysoké necelých 8 milimetrů a hodinky váží 51 g, takže je na ruce sotva cítíte. Svým formálním vzhledem se skvěle hodí jak k černému, tak hlavně k modrému obleku. Skvělá volba do práce i na volnočasové nošení, aneb, jak název hodinek sám říká, „do města“.

Hodinky Wenger City Classic jsou k dostání za 3 490 Kč, cena podle mého názoru naprosto odpovídá kvalitě a za mě se jedná o skvělou alternativu k módním hodinkám. Hodinky Wenger z řady Classic jsou k dostání v několika barevných variacích, mezi kterými nechybí klasická černá a ani moderní a velmi zajímavá modrá. Volit můžete dokonce i mezi ocelovým a koženým řemínkem. Pokud z hodinek nebudeme dělat něco, čím nejsou, budete s nimi velmi spokojeni 🙂


Foto: Canon EOS M10

Předchozí článekJak na skvělé rande – Jde se do toho!
Další článekStyl oblékání podle Davida
Zakladatel Two Gentlemen, nadšenec do pánské módy, moderních technologií, designu, marketingu, retailu a podnikání. Má rád štěňátka.

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here