5 věcí, které dělá pravý gentleman jinak

6

V dnešní době je takřka nemožné potkat pravého gentlemana, ačkoliv mužů denně potkáme nespočet. Mnoho z nich se alespoň částečně vyzná v etiketě a chodí vkusně oblečeni. Avšak to z nich nedělá pravé gentlemany. Co tedy dělá z gentlemana toho pravého?

Vždy dodrží své slovo

Zde nám však nestačí nastudovat si hromady článků o etiketě či vyzpovídat úspěšnější přátele. Nenaučíme se to, ze dne na den „nazpaměť“. Musíme začít u sebe. Lépe řečeno změnit sám sebe. Přijde mi, že tato vlastnost je u lidí velmi vzácná a ne každý dodrží své slovo. Pravý gentleman ano. Dokonce i ve chvíli, kdy se jeho názory od té doby změnily. Ve zkratce, nikdy neslibujme to, co nemůžeme splnit. Pokud s tím máte problém, zkuste si přečíst náš starší článek Nebojte se říci „ne“.

Je hrdý na svůj vzhled

Pravý gentleman si uvědomuje důležitost svého vzhledu, kterým se projevuje na veřejnosti, a je na něj velmi hrdý. Zatímco ostatním nemusí sedět sako v ramenou nebo nedokáží zkombinovat správně barvy doplňků, gentlemani by si měli dát záležet. Gentleman si dobře uvědomuje, že jeho vzhled může ovlivňovat ostatní kolem něj, a třeba se stát i jejich inspirací.

Má vytříbené chování

Etiketa nám dodá pravidla chování, ne však chování samotné. To se musíme naučit sami. U pravého gentlemana je neodmyslitelné, aby mluvil sprostě. Zároveň se ve společnosti chová kultivovaně, umí se zastat slabších a vždy stojí na straně dobra. Ví jak se chovat k dámě. Nad ostatními se nepovyšuje, nepomlouvá ostatní a snaží se vycházet se všemi. Chová se k ostatním tak, jak by chtěl, aby se chovali k němu. A hlavně dokáže i v bouřlivých situacích zachovat chladnout hlavu, o čemž mluví i další bod.

Dokáže se ovládat

K gentlemanům odjakživa patří doutníky popř, cigarety a pořádný alkohol. Pokud mluvíme o alkoholu a jeho následnému pití, mnoho mužů snadno překročí pomyslnou hranici, ve které ztrácí zábrany a kontrolu nad svým vlastním tělem. Pravý gentleman však nikoli. Ten uznává, že sklenička nebo dvě pravé skotské whisky může mít vliv na jeho chování, avšak nikdy nepřekročí hranici. Namísto další sklenky alkoholu to raději vyplní šarmem, vtipem a inteligencí.

Má všeobecné znalosti

Pravý gentleman se zajímá o vše, co se děje ve světě. Ne pouze o výsledky fotbalové Premier league či co bude mít k večeři. Gentleman by měl pravidelně číst noviny, zajímat se o kulturu, chodit na kulturní akce (galerie, divadla), mít povědomí o politice, ekonomice, sportu aj. Gentleman se, tak jako každý z nás, učí celý život novým věcem, a proto by se tomu neměl bránit. Zároveň nehanobí něco, o čem nemá přehled, nemá s tím zkušenosti či o tomto tématu neví vůbec nic.

6 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here