Fashion sloupek – Roger Federer

0

Roger Federer.

V dnešním sloupku se zmíníme o světově známém švýcarském tenistovi Rogeru Federerovi, který je v tenisové branži přezdíván jako Švýcarský gentleman. Federer se narodil v roce 1981 Robertu a Lynetě Federerovým v Basileji (Švýcarsko), ovšem není jedináček, má sestru Dianu Federerovou, která se narodila o 2 roky dříve. Nyní je Federer provdaný za bývalou profesionální tenistku Mirku Vavrinec Federerovou, která se narodila v tehdejším Československu. Mají spolu dvojčata – Charlene Riva Federer a Myla Rose Federer.

Federer byl nadějným tenistou už ve svých mladistvých letech, přesněji od roku 1995, kdy vyhrál neoficiální mistrovství světa juniorů v Orange Bowlu a 3 roky na to se stal světovou jedničkou v juniorském žebříčku. Mezi jeho další triumfy se řadí vítězství nad Petem Sempresam na Wimbledonu, kde ukončil jeho nadvládu na tomto turnaji.  Ten následně vyhrál ještě 5x.

Mezi jeho největší úspěch pak může patřit umístění na prvním místě v žebříčku ATP. Tuto nadřazenost si udržel 302 týdnů, čímž udělal rekord, jelikož se to doposud žádnému tenistovi nepovedlo udržet se tak dlouho na prvním místě. A to ani Rafaelovi Nadalovi či Novaku Djokovičovi.

Fashion look

Roger Federer ale není jen výborný tenista, za zmínku nám určitě stojí jeho vkusné oblékání, což nám nasvědčuje jeho přezdívka Švýcarský gentleman, kterou jsme již zmínili v úvodu. Mimo tenisový kurt ho můžete vidět na gala večerech či jiných významných události v noblesním oblečení. Tím jsou společenská saka či smokingy tmavých barev s bílou košilí. Na tu si asi velmi lehce zvykl z turnaje Wimbledonu, který je známý pro svojí bílou barvou sportovního oblečení.

Pokud zrovna Roger neobráží nějaké večírky, dovolí trochu zvolnit a vezme si vkusný svetr a pohodlné casual kalhoty nebo kraťasy různých barev, to samé platí u košilí. Nicméně Federer nevynechá žádný doplněk, jakým jsou třeba hodinky od značky Rolex. Na různé významné akce převážně nosí motýlka, ale kravaty se též nebojí.

Ve výsledku si potrpí i na svůj vzhled, tomu nasvědčuje jeho vždy hladká pleť bez vousů. Aby ne, když jej sponzoruje Gilette. Když jsme u jeho sponzorů, lze nakonec zmínit, že svoje jméno přidal i k významnému francouzskému výrobci šumivých vín Moët & Chandon.

Doufáme, že tenisový gentleman bude pro někoho příkladem a nechá jím samotným inspirovat. Na závěr můžeme už snad lze jen dodat jeho vlastní citát „Je milé být důležitý, ale je důležitější být milý.“ – Roger Federer.

 

Předchozí článekNa co koukat: Mad Men
Další článekMorgan – elegantní gentleman
David se věnuje se módě a správnému chování. Má velmi vytříbené chutě, co se alkoholu a doutníku týče. Dále mezi jeho záliby patří kreslení, čtení a plavání či tvorba vlastních citátů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here