Morgan – elegantní gentleman

1

Morgan. Mnoho lidem se ihned vybaví rum Captain Morgan, který si rádi míchají s colou. Jenže tentokrát se o alkoholu bavit nebudeme. Morgan je také název pro jednu z nejstarších britských automobilek. Říkáte si, že jste nikdy o takové značce neslyšeli? Tak vám rozšíříme obzor.

Automobilku Morgan založil Henry Frederic Stanley Morgan v roce 1905 v britském městečku Malvern, tehdy ještě jako opravnu aut. V roce 1909 již vyrobil své první vozidlo. Tehdy to byla tříkolka s jednoduchým designem, bez karosérie a také bez volantu. Tříkolka se ovládala pomocí páky, která byla po boku sedadla.

Morgan si odjakživa hodně zakládal na tradicích a v dnešní době tomu není jinak. Všechna auta jsou ručně dělaná, překypují elegancí a nejmodernější technikou. A právě jejich retro vzhled je tak okouzlující.

Na interiéru auta se pochopitelně nešetří. Najdeme zde palubní desku vyrobenou ze špičkového dřeva, která je doprovázena prvotřídní kůží. Bohužel i toto se odrazuje na ceně. Nejlevnější dopravní prostředek značky Morgan je tříkolka, která stoji v přepočtu 730 tisíc korun. Nejlevnější čtyřkolka vyjde pak na 970 tisíc korun.

Morgan se také může pyšnit jedním prvenstvím, a to že jako první auto na světě použilo nezávislé zavěšení kol. Další ze zajímavostí je, že automobilka byla několik let dokonce i v Československu, v samém srdci Evropy, a to do roku 1948. A po 63 letech se opět vrátila zpátky do Čech.

To, že auta od Morganu jsou úžasná dokazuje i to, že samotné auto si zakoupil i Richard Hammond, moderátor známého seriálu Top Gear. V jeho vlastnictví se nachází model Aero 8, jehož cena se pohybuje okolo 4,5 milionu korun.

Automobilka Morgan ke svému stému výročí také zveřejnila video ze své výrobní haly, kde nám ukazuje, jak tyto krasavce vyrábí. Na které se můžete s námi podívat.

 

Reklama
Předchozí článekFashion sloupek – Roger Federer
Další článekFashion sloupek – Elon Musk
Zakladatel Two Gentlemen, milovník všeho dobrého. Rád sportuje, studuje a také rád pije. Mezi jeho koníčky patří krásné ženy, politika a podnikání.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here