Prague Bar Show 2017

0

Pokud sledujete náš Facebook, tak již jistě víte, že po celý rok píšeme články do odborného časopisu BARLIFE. Právě ten letos pořádal již sedmý ročník legendární akce Prague Bar Show. A my jsme byli u toho!

Prague Bar Show 2017

Prague Bar Show je každoroční akce pořádaná časopisem BARLIFE, prostřednictvím které se snaží zlepšovat úroveň gastronomie v ČR. A daří se jim to na výbornou. Úspěch dokládá i fakt, že po šesti letech v Novoměstské radnici bylo potřeba prostory rozšířit. A tak se zaplnila skoro celá Pragovka, bývalá továrna proslulé značky Praga.

Semináře

O nabitosti programu jsme si nedělali žádné iluze – 42 přednášek na 3 různých místech – Barlife Main Stage, Small stage a Coffee Professionals Boutique. Snažili jsme se jich stihnout co nejvíce, ale vše bohušel nešlo, a tak jsme museli pečlivě vybírat.

Z přednášek nás nejvíce zaujala panelová diskuze na téma Alkohol – sběratelství a investice s Michalem Tretterem (majitel slavného Tretter’s), Václavem Routem (odborníkem na whisky), Zdeňkem Kortišem (majitel Black Stuff Irish Pub) a věhlasným sommelierem Jakubem Přibylem; přednáška Myths in Coffee baristy Gwilyma Daviese a v neposlední řadě také Vyfotit a dát na Instagram držitele několika ocenění Czech Press Photo Františka Ortmanna.

Sampling & exhibice

Prague Bar Show ale nejsou jen přednášky. Jsou to také bary, spousta barů. Mezinárodní značky, malé domácí značky, výrobci i distributoři. Po celé Pragovce byly rozprostřeny desítky barů, kde jste mohli ochutnat koktejly na všechny možné způsoby.

Nově se ke stávající hlavní zóně a Coffee Professionals Boutique přidal i Beer Experts Market, kde byly k ochutnání moky tradičních pivovarů i regionálních minipivovarů. Nechybělo ani nealko, cidery či čaje. A někdy i vše dohromady. Velmi nás zaujal třeba drink v podobě CRYO vodky s chutí uzeného čaje.

Není to akce, kam si zajdete na hodinku či na dvě. Vše se nedá stihnout ani ve dvou dnech, kdy se akce koná. Novinky, trendy, inovace. O každé značce se máte chuť dozvědět, nebo si jen popovídat s barmany o přípravě koktejlů. Skvěle jsme si třeba popovídali s mistrem mixologie Laurentem Greco či master blenderem Costasem Raptise. Po druhém dni jsme tak odcházeli plni nových vědomostí, ale i super zážitků. Pokud patříte mezi odbornou veřejnost nebo byste rádi se svou značkou prorazili, rozhodně si nesmíte nechat příští ročník ujít.

A na závěr krátký aftermovie z letošního ročníku:

Předchozí článekGentlemani minulosti – Howard Hughes
Další článekSoutěž o lístky na Night of Illusion
Zakladatel Two Gentlemen, nadšenec do pánské módy, moderních technologií, designu, marketingu, retailu a podnikání. Má rád štěňátka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here