I z domova lze pracovat stylově

0

Splnili jste si sen a pracujete z domova? Chcete-li prosperovat, potřebujete arzenál, který vám umožní, abyste mohli soupeřit s rivaly sídlícími v kancelářských palácích v centru města. Výzdobou i vybavením říkáte klientům, co jste zač, a jak vážně svou práci berete – ať už jste skutečný gentleman, nebo si na něj jen hrajete. Tedy, konkrétně to znamená, že pokud si za pracovní stůl pověsíte kýčovitý obraz, budete používat přístroje, které patří na smetiště dějin, a namísto skutečného stolu si do kanceláře postavíte dřevotřískový kus nábytku ze skandinávského řetězce, můžete na seriózní dojem zapomenout. Chcete-li se vyhnout takovým chybám, přečtěte si náš článek o tom, co by v žádné domácí kanceláři nemělo chybět.

Pracovní prostředí

Vzhledem k tomu, že čich patří mezi primární lidské smysly, je velmi důležité, aby vůně vašeho pracovního prostoru zaujala a každého, kdo k vám vstoupí, oslovila suverénním tónem. K tomu skvěle poslouží přírodní pokojový difuzér. Vůně by neměla působit lacině a obsahovat sladké čpící složky – pro vás se hodí pouze plné a chlapské tóny. 

Je samozřejmé, že důležité je i osvětlení. Chcete-li, aby váš prostor působil svěžím dojmem a byl dobře osvětlený, proč neinvestovat do atraktivní stolní lampy. Je to jedinečná příležitost, jak svému pracovnímu prostoru věnovat charismatický prvek. Volte tedy svítidlo, které poslouží jako dekorativní kousek nábytku a zároveň ukáže silné stránky interiéru. 

Bez osobitého předmětu na vašem stole bude vaše domácí kancelář postrádat osobnost, což by budilo dojem, že ji nemáte ani vy. Vyzkoušejte ručičkové hodiny, a to navzdory všem chytrým telefonům které ukážou čas stejně jako váš počítač a chytré hodinky. Někdy je zkrátka příjemné vrátit se do staré analogové školy. 

Když strávíte prací minimálně polovinu svého života, potřebujete robustní, pohodlné a kvalitní křeslo. Vyberte si nějaké, které nabízí stejně luxusní vzhled jako komfort posezu. Mnoho podnikatelů je posuzováno podle jejich křesla – takže na něm nešetřete. Na výběr je mnoho různých materiálů a povrchových úprav, v tomto ohledu už nejsou tabu ani výrobky přívětivé k životnímu prostředí. Pokud zvolíte „veganský interiér“, nemusíte se za to stydět, mnoho osobností, které lze označit za gentlemany, jsou vegany. Patří mezi ně například herec James Cromwell, hudebník Moby nebo pokerový profesionál Daniel Negreanu.

Každý detail je důležitý

Pro úspěšný začátek budete potřebovat kofein, hodně kofeinu, abyste se drželi v nejlepší formě a bdělosti. Určitě se ale nešiďte instantní náhražkou a pořiďte si ten správný stroj – něco, co vypadá stejně dobře jako chutná káva, kterou to bude vyrábět.

Ať už se budete chtít pustit do práce, nebo od ní na chvíli uniknout, naplno se vám to povede pouze s těmi nejlepšími a nejpohodlnějšími sluchátky. Pamatujte si: gentleman se nikdy nespokojí s vyšeptanou hudbou bez pořádných basů.

Hlavní roli bude ve vaší kanceláři hrát masivní stůl. Jde o prvek, který definuje vaši podnikatelskou osobnost z pohledu těch, kteří vstupují do vašeho pracovního prostoru. Měl by působit robustním dojmem, ale zároveň ladit s celkovým elegantním prostředím vašeho interiéru.

Skutečnost, že jste úspěšný a nezávislý podnikatel, neznamená, že nepotřebujete oporu a pohodlí. Polštář poskytne oporu pro bederní páteř a zároveň vyzdvihne váš vkus. Vyčleňte si na jeho výběr dostatek času, abyste se mohli ujistit, že se do vaší kanceláře bude hodit a poskytne vám dostatek pohodlí.

Váš pracovní prostor by měl sloužit nejen tvrdé práci, ale také odpočinku a odreagování. Bez nějaké zajímavé hry se ve vaší kanceláři může stát, že v ní budete fungovat jako robot, stejně jako vaše protějšky zaměstnané v korporacích. Však víte, co říkají o své práci, kde není místo na relax.

V neposlední řadě zvažte pořízení nápojového vozíku. Vaši klienti i přátelé určitě ocení tento charismatický dotek vaší kancelářské výzdoby. Ať už jste uzavřeli smlouvu, získali nového klienta nebo jste si řekli, že dnes už padla, něco z „podnosu“ jistě přijde vhod.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here