Na co koukat: Designated Survivor

0

Netflix v posledních dnech oznámil, že Kevin Spacey již nebude dále účinkovat v megahitu House of Cards, čímž v podstatě seriál formálně ukončil. Pokud se vám prostředí washingtonské politiky líbilo, neměli byste si nechat ujít seriál Designated Survivor.

Příběh

Z hodiny na hodinu prezidentem. I tak by se mohlo popsat dění prvních několika minut seriálu. Designated Survivor je označení pro osobu, která je při významných událostech (jako je např Zpráva o stavu Unie), umístěna fyzicky vzdáleném, bezpečném a nezveřejněném místě. To, aby měl kdo vést USA, kdyby se, nedej bože, někdo pokusil vyhodit Capitol do povětří a všichni nástupníci na úřad prezidenta Spojených států amerických tragicky zemřeli.

No, co by člověk nechtěl, právě to se stane. Tom Kirkman, obyčejný ministr bydlení a územního rozvoje (mimochodem až 13. v pořadí na nástupnictví v případě odstupu či smrti prezidenta) se tak stává dalším prezidentem Spojených států. To ale svět ještě neví, že ten samý den jej chtěl stávající prezident z postu ministra sesadit.

Názory na nového prezidenta jsou tak velmi smíšené. Nikdo jej nezvolil a zdá se, že na tuto roli vlastně ani nemá žádné předpoklady. Co se však musí vyřešit hned je, kdo za útokem na Capitol stojí. Útok, který ani zdaleka nebude posledním.

Zpracování

Pokud jste si oblíbili prostředí známé ze seriálu House of Cards, tento seriál si zamilujete. Vracíme se totiž do stejných prostorů, které jsme s Frankem tak rádi navštěvovali.

Designated Survivor je na sledování výrazně jednodušší, politika se odsouvá lehce stranou a výrazná část seriálu je vlastně krimi. Ta mi asi nejvíce připomíná seriál Homeland (Ve jménu vlasti), jež se zaobírá podobnou tématikou. Nečekejte ani promluvy k divákům, vše však vynahradí neustálé drama. Nikdy zkrátka nevíte, co přijde. Pokud si na začátku myslíte, že už tragičtější to být nemůže, budete vyvedeni z omylu. Drama se stupňuje.

Prezidentské role v seriálu se až nečekaně dobře ujal Kiefer Sutherland, kterého jste doteď znali především jako akčního hrdinu, a uvidíte, jak se promění v nejdříve tak trochu nesmělého, neprůbojného a ustrašeného prezidenta. Svou drahou polovičku mu dělá Natascha McElhone, v seriálu ještě dále září „romantické duo“ Adam Canto s Italiou Ricci a také velmi shopná, leč trochu rebelská agentka FBI Maggie Q, která se snaží tento velký útok rozlousknout a vždy skvělý Kal Penn v podobě tiskového mluvčího prezidenta.

Seriál má nyní 2 série (první série 21 dílů, letošní druhá je skoro v půlce) a nudit se rozhodně nebudete 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here