Rozhovor: Michal Richter z Live Sweaters

0

Český design je v rozkvětu, kolem sebe vidíme každým rokem vznikat nové a nové značky. A jednou z nich je i značka Live Sweaters, s jejíž zakladatelem Michalem Richterem je dnešní rozhovor.

Jak vůbec vznikl nápad na značku?

Před 4 lety jsem si přivezl ze San Francisca výrazný barevný svetr, který když jsem nosil, měl ohlas i u cizích lidí. Díky tomuto svetru jsem cítil zvýšený zájem o mou osobu, což se mi líbilo, a jiný svetr podobného stylu nebyl k sehnání. Tak jsem si řekl, že si nechám uplést nějaký další svetr a ještě o něco zajímavější, než byl tento. Zde jsem již začal uvažovat o založení značky Live Sweaters. Název vychází z myšlenky „když přijdete do místnosti v zajímavém svetru, celá místnost díky vám ožije“. Lidé si vás všimnou. Proto Živé Svetry.

K založení značky je třeba si ji vymyslet, vytvořit logo, produkty a začít je prodávat. 🙂

Pro koho je značka Live Sweaters určena?

Máme zatím 2 řady pánských svetrů – Design a business casual. Design je pro zákazníky, kteří mají rádi kvalitu, merino vlnu a design. Business Casual jsou jednobarevné svetry do kanceláře či na jednání, na košili či pod sako. Pohráli jsme si ale s malým detailem, aby svetr i v tomto prostředí byl jiný. Na každém svetru je vždy na pravém rukávu jinak barevná manžeta.

Nyní máme novinku pro zákazníky, kteří mají problémy s konfekčními velikostmi. Umíme připravit svetr na míru s konkrétní úpravou rukávů a délkou svetru přesně podle postavy zákazníka. Všechny tyto svetry můžete vyzkoušet nebo se přijít nechat změřit do našeho obchodu do Černé Růže, Na Příkopech v Praze.

Jak takové šití na míru vypadá?

Zákazník si může vymyslet grafiku, kterou by chtěl na svetr vyplést, a my mu takový svetr upleteme, a ještě na míru. V našem obchodě je už také možné si objednat business casual svetr na míru. Zákazník si může vybrat svetr s kulatým nebo véčkovým výstřihem, jeho barvu a také jaké by měl mít barvy manžet. Upravíme rukávy a jeho délku na míru.

Tvrdíte, že myšlenkou značky je, aby se jednalo o kousky, které mají příběh, se kterým se jeho nositel ztotožní.

Na designových svetrech spolupracuji s různými ilustrátory. A každý design, který společně má nějaký příběh. Například svetr Ayahuasca od Filipa Aury:

Popínavá liána Ayahuasca má v životech domorodých amazonských indiánů posvátnou úlohu. Stejně tak jako psychoaktivní nápoj, který se z ní připravuje. Změněné stavy vědomí jsou pro domorodé kmeny jako medicína, která jim pomáhá ve všech oblastech života. Je to jejich lék na nemoci. Fyzické i duševní.

Zdrojem inspirace pro design Ayahuasca byly typické hadí vzory kmene Shipibo. Ty jsou znázorněním fraktálu, který symbolizuje kosmickou energii zvanou Řeka života. Součástí návrhu jsou i úmyslné digitální chyby (glitche).

Každý člověk má vlastní osobnost a své zájmy, které může díky našim svetrům ukázat.

Kde nacházíte inspiraci k tvorbě?

Designy jsou většinou inspirací jednotlivých designéru. Produkty se snažíme vymýšlet pro zákazníky, tak aby seděli s vizí značky.

Co vás na módní branži baví?

Máme hmotné produkty, které jsou vidět a mohou lidem dělat dlouhou dobu radost. Není to něco „abstraktního“ jako např. mobilní aplikace. Nejvíce mi udělá radost, když potkám někoho ve svetru od nás.

Z jakých materiálů šijete?

Všechny svetry pleteme ze 100% merino vlny extra fine, kterou máme z Itálie. Merino vlna je přírodní funkční materiál. Nekouše a je příjemná i na holé tělo. Nenasává pachy, takže svetr nemusíte po lehkém zapocení hned vyprat. Dýchá, v létě chladí a v zimě hřeje. Já mám na svetrech Live Sweaters nejraději to, že je mohu opravdu nosit jak v zimě, tak v létě a není nutné je moc udržovat.

Naznačíte nám, jaké máte plány do budoucna?

Připravujeme kolekci dámských design svetrů, v plánu jsou na konec února. Také dávám dohromady nějaké další produkty na léto. Těšte se 🙂

Kde si kolekci můžeme prohlédnout?

Naše svetry je možné zakoupit online na Live Sweaters, ZOOTu, v našem POP UP storu v Černé Růži, ve 100Class v Soukenické, DEELIVE store a v 5. Avenue.

Reklama

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here