Rumfest 2018

2

IOblak dýmu linoucího se vzduchem, latinskoamerická hudba, mnoho poučných přednášek a litry pravého třtinového rumu. I tak lze popsat letošní ročník Rumfest 2018 pořádaný magazínem Barlife, který jsme si nemohli nechat ujít.

Rumfest

Leč s mírným zpožděním, nemohli jsme si dovolit opomenout kratičký report z letošního 5. ročníku oslavy rumu Rumfest 2018. Letošní ročník se konal v sobotu 19. května nikde jinde než ve Žlutých lázních v Praze. Opět pro návštěvníky akce byly připraveny 3 přednášky na témata: From Grass to Glass – Ian Burell, One Spirit, Two Cultures. Příběh rumu Dos Maderas – Ian Burell a Pestrost bílých rumů a jejich nezastupitelná úloha v mixologii – Václav Jahn.

Velkou zajímavostí této akce bylo konání finále barmanské soutěže High Five – Flor de Caña Mixtronomy Competition. Soutěž spočívala ve snoubení myšlenky drobných pokrmů s koktejly. Finalisté měli za úkol připravit během šesti minut dvě porce svého koktejlu, jehož receptura bude inspirována Nikaraguou. A k tomu párový pokrm, v němž soutěžící vystihl historii a typické lokální chutě Česka. Na závěr byl připraven poučný kvíz pro samotné návštěvníky akce, na kterém bylo připraveno na 30 otázek týkající se výroby, historie či mixologie rumu.

Co se týče nápojů samotných, bylo zde pro návštěvníky připraveno přes 60 druhů rumu k ochutnání. Mezi nejzajímavější se podle mě řadily například: Santa Teresa 1796 – Venezuela 35 years solera rum, Plantation XO 20th Anniversary, Austrian Empire Navy Rum Solera 18y a Facundo „Exquisito“ – Blend 7 to 23YO Bahamas rum by Bacardi. Samotné lahve rumů jsme si následně mohli zakoupit za zvýhodněné ceny. U některých vystavovatelů byly dokonce k rumům přidávány i doutníky, které jste si k nápojům mohli vychutnat v pravé kubánské atmosféře. I ženy si zde přišly na své. A že jich zde bylo hojné zastoupení. Pro ženy a nejen pro ně bylo připraveno na desítky koktejlů, které ku podivu většiny laiků nestály na základu rumu s colou.

Celkově hodnotíme letošní ročník jedničkou s hvězdičkou (a to i přes nepříliš vyvedené odpolední počasí) a těšíme se, co přinese příští ročník Rumfestu.

Save the date

Pokud vám tato akce unikla, před námi je letos ještě jedna velká akce v podání Barlife, proslusá Prague Bar Show pro odbornou veřejnost:

Reklama

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here