Návštěva pardubického Barbershopu Serious

0

 

Jelikož se náš web zabývá gentlemanskou tématikou a v poslední dobou je trend holičství čím dál tím více rozšířený, tak jsme si dovolili jedno takové pánské holičství navštívit a zrecenzovat – Serious Barbershop v Pardubicích.

Dnešní svět 21. století se snaží inspirovat a vracet se do dob minulých, převážně některé odvětví se snaží brát nápady ze stylu Retra. Například oblečení se jím nechalo velice ovlivnit, dále nábytek či jiné doplňky domácnosti, ale i dámské účesy. A není tomu jinak ani u gentlemanského stylu, který se snaží v dnešním světě apelovat na slušné chování, oblékání a dobrý vzhled mužů, což ženy velmi oceňují.

Když už jsme u toho vzhledu, v poslední době se rozmohl trend zakládaní Barbershopů, čili v překladu holičství. S Barbershopy se můžete dnes setkat již ve většině velkých měst. Určitě si říkáte, co vlastně můžete čekat od takového holičství a v čem je to jiné než klasické kadeřnictví? Rád vám na tyto otázky odpovím…

Barbershopy se vyznačují hlavně svým osobitým vnitřním interiérem ve starém anglickém stylu, jako za viktoriánské doby, kdy bylo gentlemanství v Anglii na denním pořádku a holičství byly na každém kroku. Dále, v málokterém kadeřnictví vás oholí a ještě navíc břitvou. To je v dnešní době vzácnost, zvlášť když holení provádí profesionál. Přeci jen to má svojí eleganci a nonšalanci. Nicméně vás zde jen neoholí, ale i ostříhají a u většiny holičství k tomu máte i bonusy navíc v podobě podání drinků jak alkoholických tak i nealkoholických.

serious2

Jakožto příznivec gentlemanského životního stylu jsem si neodpustil návštěvu jednoho takového holičství – Barbershopu Serious v Pardubicích, kde žiji. Již po vstupu mě uchvátil lehce viktoriánský vzhled interiéru s moderními prvky, kde dominantou místnosti byla kožená sedačka stylu Chesterfield a pak samotné kadeřnické/holičské křeslo se zrcadlem. Ostatní nábytek byl zásadně v černé barvě.

Co mě dále naprosto fascinovalo byla gentlemanská oldies hudba, která zde hrála z rádia stejného vzhledu jako zařízení. Poté můj úžas přešel na samotného majitele holičství Serious, který mě velmi zdvořilým tónem uvítal slovy ,,Jak vám mohu pomoci, pane?“, což už ve mě vyvolalo velmi pozitivní pocit a už jsem si byl dopředu jist, že o mě bude dobře postaráno.

Vůbec jsem se v tom nezmýlil, jelikož hned poté, co jsem majitelovi pověděl, že jsem se přišel ostříhat a jestli by měl čas mě odpověděl ,,Ano, momentálně mám volno, dal byste si něco k osvěžení, pane? Máme alkoholické nápoje jako pivo a whisky nebo jednoduše nealkoholické nápoje jako delikátní káva (etiopie,…,), džus či obyčejnou vodu.

serious3

Následně, co jsem si poručil svůj drink a přešel jsem k samotnému holičskému křeslu, kde si mě posadil a zeptal jak se chci nechat ostříhat. Víceméně se to nelišilo jako od klasického kadeřnictví, až na tu chvíli, kdy mě dostříhal, započala závěrečná úprava, která se vám jen tak v kadeřnictví nedostane.

Započalo umytím vlasů a jejich osušením, poté oholení kotletek pomocí břitvy, pak zastřižení chloupků elektrickým strojem v nose a v uších, následovalo zapálení vaty, která byla namotaná na železné tyčce, se kterou mě pak poplácával po uších, aby mě zbavil chloupků na nich. Nakonec mě navoněl vonnou esencí, napomádoval vlasy a dodělal poslední finální úpravy. Tento servis se vším všudy mě stál pouhých 280,- Kč.

Takže na závěr jde jen říct, že pokud si pánové budete chtít zastřihnout vaše vousy anebo je úplně shodit dolů … nebo jen jdete na sestřih zimní či letní, tak Serious Barbershop je asi nejlepší volba v Pardubicích. Takové profesionální služby, které vám zaručí už v ceně, široko daleko neseženete.

 

Předchozí článekKoktejl
Další článekGentlemanská soutěž o luxusní pánskou kosmetiku
David se věnuje se módě a správnému chování. Má velmi vytříbené chutě, co se alkoholu a doutníku týče. Dále mezi jeho záliby patří kreslení, čtení a plavání či tvorba vlastních citátů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here