Koktejl

0

Nebude řeč o koktejlu jako nápoji, ale o koktejlu jako o společenské akci. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších společenských podniků, a pokud vám na něj přijde pozvánka, je dobré vědět, co byste od něj měli očekávat a jak se na něj připravit.

Koktejl je méně formální, velmi oblíbenou společenskou akcí, jež se obvykle koná po akci kulturního rázu. Odehrává se ve stoje. Většinou se koná ve formě pánského či smíšeného podniku. Jeho oblíbenost tkví hlavně v nízké ceně oproti Recepci, která je díky bohatému občerstvení a většímu počtu lidí velmi nákladná.

Koktejl je oblíbený jak politické či business sféře (navazování nových kontaktů), tak i ve sféře soukromé. Často se tak objevuje například při oslavách narozenin či na svatbách. S tím souvisí také počet hostů, který by měl převyšovat 50 lidí.

Recepce v business a politické sféře začínají mezi 17:00-18:30. Ve sféře soukromé mohou začínat i o něco dříve, zhruba od čtvrté hodiny odpolední. Podnik trvá zhruba dvě hodiny.

Předem se samozřejmě rozesílá pozvánka s příležitostí a časem konání. Na pozvánce je uvedeno R. S. V. P., což značí, že hostiteli musíte dát vědět, zdali se budete účastnit či ne.

Hosté mohou přicházet (případně odcházet) během celé doby trvání podniku. Rozhodně není faux pas, když se dostavíte později. Na podniku byste však měli setrvat minimálně 20 minut.

Hostitel se po celou dobu podniku pohybuje poblíž vchodu, kde se vítá s přicházejícími hosty a loučí s těmi, co odcházejí.

Občerstvení

Občerstvení je mnohem jednodušší než u recepce. Číšnici ho po celou dobu konání akce roznášejí na tácech. Jedná se o drobné zákusky slané i sladké (kanapky). Na stolkách se pak mohou objevit například slané mandle či olivy. Příbory ani talíře nejsou potřeba. Stejně tak by neměly být potřeba ubrousky, jelikož by zákusky měly být připraveny tak, abychom se neušpinili.

K pití je pak servírováno víno, likéry, nealkoholické nápoje, míchané nápoje (jsme koneckonců na koktejlu) či pivo.

Oblečení

Páni: Vycházkový oblek či Tmavý univerzální oblek (černá, navy modrá)
Dámy: Koktejlky, vycházkové šaty, společenský kostým, případně i jednoduší večerní šaty

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here